Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam, hogy nem szerelemb...

Megmondjam, hogy nem szerelemből házasodom?

Figyelt kérdés

Anyám félt engem, hogy túl hamar ismerkedtem meg a szakításom után a mostani párommal, miért kell másfél év után esküvő, hová rohanunk... És lehet, hogy most azt érzem, ő az igazi, de elmúlik majd a rózsaszín köd és megbánom a házasságot.


De az igazság az, hogy ebben a kapcsolatomban sosem volt meg az a lángoló érzelmes, rózsaszín ködös szerelem. Nem is hiányzott. Szeretem a vőlegényemet, de nem vagyok szerelmes belé. Viszont megadja mindazt, amire vágyom és ez nekem bőven elég.

Lehet, hogy a családomat látva, és az előző kapcsolatom miatt is vagyok ennyire magabiztos a döntésemben, nem tudom. Ne egy kiöregedett vénlányként képzeljetek el, aki hozzámegy éppen az első férfihez, aki rámosolygott 40 év alatt... 21 éves vagyok, de nem vágyom randizós korszakra, szerelmi csalódásokra. Állandóságra, egzisztenciára és biztonságra annál inkább.

Ezt így senkinek nem mondtam, magamnak is jó időbe tellett, mire beismertem.


2022. ápr. 17. 19:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/161 anonim ***** válasza:
92%
tudod az a helyzet, hogy a kölcsönös szerelem adhat egy jó alapot arra, hogy később, amikor nehézségek vannak, legyen mihez visszafordulni.
2022. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/161 anonim ***** válasza:
90%
Lehet döntés kérdése a házasság, az is, hogy mindig nemet mondasz a kísértésre, ha jön más férfi, még azt is mondanám, hogy jó amit csinálsz, ha nem 21 lennél!! Tényleg hová sietsz??
2022. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/161 anonim ***** válasza:
86%
Csak hogy válaszoljak a kérdésre. Igen, mond el anyádnak. (hátha tőle meg futótűzként jut el a vőlegényhez, haha)
2022. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/161 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, hogy hol fogunk lakni stb. Ne úgy képzeljétek, hogy mi heti kétszer randizunk, ő meg poénból megkérte a kezemet.

Együtt élünk kb. a kapcsolatunk elejétől, egy hónap után költöztem hozzá. Nagyon sok időt töltünk együtt, igazából vagy vele vagyok, vagy a legjobb barátnőimmel. A családomhoz vidékre havonta-kéthavonta jövök egy hétvégére.

Boldog vagyok mellette, sosem voltam így a 21 évem alatt. Nem szorongok, nem vagyok feszült, egyszerűen csak boldog.

2022. ápr. 17. 20:17
 35/161 anonim ***** válasza:
73%

Aha,tehát ha jól értelmezem kedves kérdező, a luxus (saját háza,kocsija van, gondolom nem egy 10ezer forintos gyűrűvel kérte meg a kezed..) DE ha jönne ahogyan Te írtad: az igazi nagy szerelem, pénze viszont nem lenne,mehetne a levesbe...


Szép mondhatom..

Ez az ember pedig tiszta szívéből szeret téged..

Csak is a férfit sajnálom..az ilyen nők miatt van meg a férfiak véleménye és általánosítanak..

2022. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/161 A kérdező kommentje:
Nem, pont, hogy azt írtam, hogy hiába van nagy szerelem, ha mögötte semmi más nincsen.
2022. ápr. 17. 20:20
 37/161 anonim ***** válasza:
26%

"Boldog vagyok mellette, sosem voltam így a 21 évem alatt. Nem szorongok, nem vagyok feszült, egyszerűen csak boldog."


Ezt öröm olvasni!

2022. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/161 anonim ***** válasza:
89%

"Mert a Don Juannal a szerelem majd elmúlik úgyis, és ülhetek a kút fenekén, hogy most mihez kezdjek."

Ne legyél már ennyire előítéletes, kérdező. Ezzel a mondattal kb leírod azokat, akik úgy házasodnak, hogy szerelmesek egymásba (a fejlett országokban élő házasodók kb. 99%-át). A szerelem hol zárja ki az egzisztenciát, anyagi biztonságot? Szeretet, egymás iránti tisztelet a szerelmesekben is megvan, és később, a szerelem elhalványulása után is megmarad. Tényleg buta vagy, ne akarj még házasodni, se szülővé válni.

2022. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/161 anonim ***** válasza:
50%
Csúcs, mennyien beszopják.
2022. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/161 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan ezt írtam le én is.

Megtalálnád a nagy szerelmet, de pénze nem lenne,akkor hiába a nagy szerelem, dobnád a levesbe..(nem a szerencsétlen jövőbeli férjed)

2022. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!