Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam, hogy nem szerelemb...

Megmondjam, hogy nem szerelemből házasodom?

Figyelt kérdés

Anyám félt engem, hogy túl hamar ismerkedtem meg a szakításom után a mostani párommal, miért kell másfél év után esküvő, hová rohanunk... És lehet, hogy most azt érzem, ő az igazi, de elmúlik majd a rózsaszín köd és megbánom a házasságot.


De az igazság az, hogy ebben a kapcsolatomban sosem volt meg az a lángoló érzelmes, rózsaszín ködös szerelem. Nem is hiányzott. Szeretem a vőlegényemet, de nem vagyok szerelmes belé. Viszont megadja mindazt, amire vágyom és ez nekem bőven elég.

Lehet, hogy a családomat látva, és az előző kapcsolatom miatt is vagyok ennyire magabiztos a döntésemben, nem tudom. Ne egy kiöregedett vénlányként képzeljetek el, aki hozzámegy éppen az első férfihez, aki rámosolygott 40 év alatt... 21 éves vagyok, de nem vágyom randizós korszakra, szerelmi csalódásokra. Állandóságra, egzisztenciára és biztonságra annál inkább.

Ezt így senkinek nem mondtam, magamnak is jó időbe tellett, mire beismertem.


2022. ápr. 17. 19:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/161 A kérdező kommentje:

"Ezzel a mondattal kb leírod azokat, akik úgy házasodnak, hogy szerelmesek egymásba (a fejlett országokban élő házasodók kb. 99%-át)."

És nézzük meg, hányan is válnak el.


Sehol nem írtam, hogy a szerelem kizárna bármit. Én nem vágyom rá, bőven megelégszem azzal, ami ebben a kapcsolatban megvan.

2022. ápr. 17. 20:25
 42/161 anonim ***** válasza:
97%

Nem az a baj hogy nem vagy belé szerelmes. Az a baj, hogy elég fiatal vagy még és egyrészt bőven lehetsz még szerelmes valakibe, másrészt meg pár év után egy olyan ember akit most csak erősen kedvelsz, rettentő idegesítő lesz. Ha nem erősödni hanem csökkenni fognak iránta az érzelmeid, akkor szenvedés lesz minden nap, amit vagy összeszorított foggal tűrsz a gyerekek miatt, vagy elváltok.

Manapság nem nagyon lehet házasságot alapozni arra hogy valaki kedves veled, meg egzisztenciája van. Ráadásul a vőlegényed is egy érző ember, aki nagyon csalódott lesz ha kiderül amit ide írtál.

Szerintem gondolkozz még azon hogy tényleg el akarod-e kötelezni magad mellette, mert szerintem most csak örülsz hogy a rossz kapcsolat után egy kedves ember van melletted. Szerintem mindenképpen joga van tisztában lenni az érzéseiddel, és még várjatok 1-2 évet az esküvővel. A legkeményebb időszak 5-6 év együttlét után jön el, ne akarj pont akkor 2 kisgyerekkel lenni!

2022. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/161 A kérdező kommentje:

"Megtalálnád a nagy szerelmet, de pénze nem lenne,akkor hiába a nagy szerelem, dobnád a levesbe.."


Bármilyen hihetetlen, a nagy szerelemmel nem laknak jól a gyerekek, ahogy az iskolai tandíj sem lesz belőle kifizetve, vagy a normális életszínvonal (nem, nem a magyar átlagszínvonalra gondolok).

2022. ápr. 17. 20:27
 44/161 anonim ***** válasza:
90%

Dolgozni kell, és nem várni, hogy csak úgy eltapsolj havi 300ezret..

De úgy érzem,te az a fajta fiatal lányka vagy akinek az számít, hogy mit látnak a haverok instán és Facebookon.. megsúgom neked: egy idő után ez nem lesz mèrvado..

2022. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/161 anonim ***** válasza:
93%
Most minket próbálsz éppen meggyőzni a jó döntésedről? Mindenki itt írja, hogy nem helyes amit teszel, te pedig ennek ellenére válaszolgatsz. Vagy ez most csak arról szól, hogy lelkiismeretfurdalásod van, és megerősítést szeretnél?
2022. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/161 A kérdező kommentje:

Most fogok végezni BSc-n, utána mesterképzésre megyek. Érdekel, amit tanulok, de nem nagyon van kedvem a pályakezdő fizetésekhez, meg ahhoz, hogy az életem nagy része munkával teljen el.

A havi 300 ezer pedig édeskevés, annyit elárulhatok.

2022. ápr. 17. 20:35
 47/161 anonim ***** válasza:
94%

"Érdekel, amit tanulok, de nem nagyon van kedvem a pályakezdő fizetésekhez, meg ahhoz, hogy az életem nagy része munkával teljen el. A havi 300 ezer pedig édeskevés, annyit elárulhatok."


Ez itt már egyértelmű. A pénze kell, te meg ezért cserébe eljátszod neki a jó feleséget. Na egy pasinak pont ez az egyik legnagyobb félelme. Remélem hamar kiderül minden.

2022. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/161 anonim ***** válasza:
92%
ezzel csak az a baj, hogy arra nem gondolsz, hogy bármennyire szerelmes most, később akár ő is otthagyhat. akkor aztán nesze neked biztonság. gyerekekkel pláne
2022. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/161 A kérdező kommentje:

Senkit nem akarok meggyőzni, meg nem is az volt a kérdésem, hogy ez helyes-e.

Az lett volna a lényeg, hogy az anyámat beavassam-e, hátha akkor megnyugszik végre.

2022. ápr. 17. 20:38
 50/161 A kérdező kommentje:

"ezzel csak az a baj, hogy arra nem gondolsz, hogy bármennyire szerelmes most, később akár ő is otthagyhat."

Dehogyisnem gondolok erre.

2022. ápr. 17. 20:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!