Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem pofátlanság a sógorom...

Nem pofátlanság a sógorom részéről?

Figyelt kérdés

Autószerelő vagyok és évek óta én szervízelem az autóját teljesen ingyen. Általában apró dolgokkal jön, fék/olajcsere, stb, de volt már kuplungcsere is, ami egyedül 4órás meló. Az évek alatt több százezret spórolt velem, mert soha nem kértem érte pénzt, néha hozott pár üveg sört vagy egy olcsó konyakot és ezzel ki lettem fizetve.

Ő gáz/vizszerelő és volt nálam egy kb 2órás munka amire elhívtam segíteni, amire aztán teljes árat számított fel, akár egy idegennek. Persze nem problémáztam és kifizettem, csak magamban fortyogok, mert szerintem nem ezt érdemlem.



2022. máj. 29. 00:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező: most megismerhetted, kár hogy "nem előbb" volt szükség ilyen vízszerelési munkálatokra a házadban.

Bármikor hozzádfordul ezentúl, lehet neki jelezni, hogy "nem alkalmas", "inkább azt az időt a családdal töltöm", vagy bármi.

Egyébként a tiszta kommunikáció esetén nem tudom mit szólna, ha konkrétan megmondanád ezt neki ahogy van és amit érzel ("én mindig ingyen dolgoztam neked, de ha nekem egyszer van szükségem a segítségedre, teljes árban kaphatom meg, hát hogy is van ez?".

2022. máj. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
93%

Én biztos nem fizettem volna ki neki semmit. Megmondtam volna ott helyben, hogy ezt most akkor tudja be az eddigieknek.


Legközelebb vagy te is számítsd fel neki a munkádat.. vagy ne is érjél rá. Rá fog jönni, mi az oka... Ne hagyd magad kihasználni.

2022. máj. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim válasza:
97%
jó alkalmat adott,hogy te is benyújtsd a számlát...így megoldódik a probléma.
2022. máj. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van, de te is hülye vagy, amiért ingyen javítasz.


Apa is fűtésszerelő, őt is csak kisebb munkákkal húzták le a rokonok, amit oke megcsinál, de amikor egy komplett radiátor-cserét akartak egy pálinkával megoldani... na.

2022. máj. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel úgy, hogy ennyit fizettél azért, hogy többet ne kelljen ingyen javítanod a kocsiját. Nagybátyámék állandóan tőlünk kértek kölcsön, már szinte havi rendszerességgel. Egyszer "elfelejtették" megadni a tartozást, azóta nem jönnek. Nekem megért ennyit 20 ezer forint.
2022. máj. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jólesik, hogy nem csak én gondolom így. Még a feleségem is ki volt akadva, hogy az öccse milyen szrrágó.
2022. máj. 29. 06:51
 17/64 anonim ***** válasza:
93%

Legközelebb jön az autóval és mondja mi a gond: "ez előreláthatólag ennyibe és ennyibe fog kerülni ha egyéb járulékos költségek nem merülnek fel" - megmondod.

Nem tudom mi a jó ilyenkor, erről az esetről nem beszélni többet, vagy áthívni és megmondani neki hogy milyen mértékben esett rosszul amit tett.

Ha utólag, az autójavításkor hozod fel a témát, esetleg lehet bagatellizálni: "jajj hol van az már amikor én segítettem", "jajj biztos nem is kértem semmit, lehet rosszul emlékszel te arra" stb....

2022. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a legtisztább megoldás, ha beszélsz a sógorral, hogy ezt nem tartod korrektnek. Ő az évek alatt megspórolta rajtad egy autó árát, te meg teljes árat fizetsz? Innentől ne is számítson rá, hogy ingyen vagy egy üveg konyakért több tízezres munkákat megcsinálsz neki. Keressen másik szerelőt, innentől az lesz a legtisztább.

Legrosszabb esetben besértődik, aztán beszélgetni se kell vele. Csupa haszon.

2022. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
85%
Én ezek után, simán odamennék hozzá így utólag a kuplungcsere áráért.
2022. máj. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
30%
19, aztán miért? Senki nem kötelezte a kérdezőt, hogy ingyen dolgozzon. Most majd okosabb lesz, ő is kér pénzt.
2022. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!