Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem pofátlanság a sógorom...

Nem pofátlanság a sógorom részéről?

Figyelt kérdés

Autószerelő vagyok és évek óta én szervízelem az autóját teljesen ingyen. Általában apró dolgokkal jön, fék/olajcsere, stb, de volt már kuplungcsere is, ami egyedül 4órás meló. Az évek alatt több százezret spórolt velem, mert soha nem kértem érte pénzt, néha hozott pár üveg sört vagy egy olcsó konyakot és ezzel ki lettem fizetve.

Ő gáz/vizszerelő és volt nálam egy kb 2órás munka amire elhívtam segíteni, amire aztán teljes árat számított fel, akár egy idegennek. Persze nem problémáztam és kifizettem, csak magamban fortyogok, mert szerintem nem ezt érdemlem.



2022. máj. 29. 00:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
99%
Pofátlan tapló. Legközelebb ha hozza az autóját, nagyvonalúan közöld vele előre, hogy ennyibe meg ennyibe fog kerülni. Ha értetlenkedik, nyugodtan mondd meg, hogy te is a teljes szerelés díját fizettek neki legutóbb, akkor ez köztetek ezentúl így megy kölcsönösen. Hadd hüledezzen.
2022. máj. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem a háborgást. Nem volt kötelező ingyen dolgozni neked sem, a saját döntésed volt, hogy nem kérsz tőle pénzt. Még csak meg sem beszéltétek, hogy hagyd, sógor, majd ha ledolgozod, ha szükségem lesz rá.

Nekem mondjuk nem lett volna képem a helyében anyagköltségen kívül bármit kérni, de ettől nem gondolom, hogy ő a patás ördög.

2022. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
88%
Ne szólj te neki semmit. Csak legközelebb mikor jön, akkor számold fel neki az akkori szerelési díjat, meg egy másik papírra részletezd az elmúlt évekét, és mint egy számlát, összesítsd, és nyújtsd be neki.
2022. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
3%
23, milyen jogon?
2022. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb még azt is ki cserélném az autóján amit nem kell, persze teljes áron és pót díjakkal. Alkatrészt is drágábbat rendelnék és az olcsó szart tenném bele
2022. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
97%

Hihetetlen. Valóban, legközelebb ha akar vmit, akkor közöld, hogy 20ezer, másnak is annyi. És itt be is fejezted az ingyen autószerelést. Azalatt te el tudtál volna fizetős melót is vállalni. Feleséged beszélt a tesójával? Hogy mégis hogy képzelte?

Sztem sógorod is jobb ha tudja, hogy eddig tartott az ingyen autószerelés 😃

2022. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
92%
23, a becsület, és az emberség jogán. Kifizetni nem fogja úgy sem, de talán felfogja a csökött agyával, hogy a szívességeket illene viszonozni. És nem, ne jöjjön senki azzal, hogy nem egyeztek meg semmiben. Szép is lenne, ha egy családon belül is szerződéseket kéne kötni mindenre. Ez a baj ezzel a krva mai világgal, már semmiféle értékrendje nem maradt az embereknek.
2022. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
5%
27, hol becsületes visszamenőleg követelni valamit, amit szabad akaratodból elengedtél?
2022. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
97%
Számlát legalább adott? 🙂
2022. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
96%
Tanultál az esetből, máskor kérd a pénzt te is.
2022. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!