Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem pofátlanság a sógorom...

Nem pofátlanság a sógorom részéről?

Figyelt kérdés

Autószerelő vagyok és évek óta én szervízelem az autóját teljesen ingyen. Általában apró dolgokkal jön, fék/olajcsere, stb, de volt már kuplungcsere is, ami egyedül 4órás meló. Az évek alatt több százezret spórolt velem, mert soha nem kértem érte pénzt, néha hozott pár üveg sört vagy egy olcsó konyakot és ezzel ki lettem fizetve.

Ő gáz/vizszerelő és volt nálam egy kb 2órás munka amire elhívtam segíteni, amire aztán teljes árat számított fel, akár egy idegennek. Persze nem problémáztam és kifizettem, csak magamban fortyogok, mert szerintem nem ezt érdemlem.



2022. máj. 29. 00:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
92%
28 Látom nem fogod fel, talán te vagy a sógor? Nem követelni, csak egy leckeként papírra vetni, az orra alá dugni, és emlékeztetni rá. Ez nem követelés, a kérdező valószínűleg el sem fogadná, és nem is ez a cél vele.
2022. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
84%
Pofátlan..de te meg hülye vagy. Eddig se kellett volna ingyen csinálnod neki.
2022. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
92%
32, Nem gondolom, hogy hülye, a sógora egy szarrágó inkább. Nálunk a családban sosem volt kérdés, hogy ha valaki valamihez ért, akkor munkadíjat nem kér a családon belüli segítségért, és ez oda-vissza jól működött. Pl. apám vízszerelő, a sógorom meg ablakos. Százezreket spóroltak munkadíjon azzal, hogy egymásnak megcsinálták ezeket. Ezek anno amolyan íratlan "szabályok" voltak egy családban. Ma meg egyesek a jog szóval dobálóznak. Mégis mi a szar lett az emberekkel?
2022. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
0%

Hanem mi a cél vele, 31?

Ha nem akarod kifizettetni, mi értelme van elé tenni?

A kérdező legalább annyira hülye, mint a sógor pofátlan. Így járt.

Én is dolgoztam ingyen ismerősnek, aztán mikor ő lett a fodrászom és pont annyit kért, mint másoktól, én is szépen havonta kiszámláztam neki a díjamat.

2022. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
99%
34 Meg ne sértődj, de a felfogásoddal van valami probléma. Én pedig nem vagyok egy türelmes ember, nem magyarázom tovább a vaknak, hogy virrad.
2022. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
97%
Én azt mondtam volna, hogy OK. Kifizetem a pénzt, de az autódat többé a műhelyemben még pénzért sem javítom soha.
2022. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
96%
Egyedül testvéreimnek teszek meg dolgokat ingyen. Se unokatestvér, se anyós - após, se senki. A munkadíjjal elszámolunk, előfordul, hogy kevesebbet kérek, de ingyen nem dolgozom senkinek, az alapanyagdíjat meg természetesen fizessék, ez alap.
2022. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
98%

Innentől kezdve te is számítsál fel teljes árat, ha meg elkezd pattogni, oszd ki jól.

De egyébként akkor kellett volna jól kiosztani, amikor mondta az árat annak a melónak, ezt elszúrtad.

2022. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos, hogy előre nem közölnék vele semmit. Megvárnám, amig elhozza legközelebb a kocsiját (lássuk, ráfér-e aképére?) megcsinálnám, és utána mondanék egy olyan árat...Ha előre szólsz, akkor oda se viszi , mert te vagy a főszemét, aki pénzt kér.
2022. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
3%
Te nem kértél pénzt, ő mégse akarta ingyen, mindig vitt valamit utána. Pont azért, mert szerinte családon belül se jó ingyen dolgozni. Most már te is tudod.
2022. máj. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!