Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem pofátlanság a sógorom...

Nem pofátlanság a sógorom részéről?

Figyelt kérdés

Autószerelő vagyok és évek óta én szervízelem az autóját teljesen ingyen. Általában apró dolgokkal jön, fék/olajcsere, stb, de volt már kuplungcsere is, ami egyedül 4órás meló. Az évek alatt több százezret spórolt velem, mert soha nem kértem érte pénzt, néha hozott pár üveg sört vagy egy olcsó konyakot és ezzel ki lettem fizetve.

Ő gáz/vizszerelő és volt nálam egy kb 2órás munka amire elhívtam segíteni, amire aztán teljes árat számított fel, akár egy idegennek. Persze nem problémáztam és kifizettem, csak magamban fortyogok, mert szerintem nem ezt érdemlem.



2022. máj. 29. 00:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
93%
Mocskos élősködő sz.rházi alak, legközelebb viszi a kocsit fékproblémával, még a lengéscsillapítóját is cseréld ki
2022. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően azzal nincs semmi baj, hogy te ingyen dolgoztál neki (saját döntésed), ő pedig kiszámlázott neked, mintha egy vadidegen lennél (saját döntése). A gond ott kezdődik, hogy a sógor elvtelen, a pénz fontosabb neki mindennél.

Neked azt kellett volna mondanod, hogy „ne hülyéskedj már, meghívlak egy sörre, aztán kvittek vagyunk, eddig is így ment köztünk”, és akkor leesett volna neki, hogy hát igen, ennek így kellene működnie, vagy ragaszkodott volna a pénzhez, te pedig mondhattad volna neki, hogy ha ő téged vadidegenként kezel, akkor innentől te is úgy fogsz rá tekinteni, minden téren.

De lehet, hogy jobb is, hogy ez így kiderült, eggyel kevesebb kreténnel kell foglalkoznod életedben.

2022. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
94%

Egy szarházi a sógorod.


Legközelebb ha keres az autójával, akkor pattintsd le, hogy sok a dolgod.


Ennek az embernek se pénzért se ingyen többé nem szerelnék semmit.

2022. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
93%
Ez valóban nagy pofátlanság. Legközelebb te is számolj fel teljes árat, de közöld előre.
2022. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
94%
44- miért, a sógor közölte előre az árat? Nem. Kérdezőnek miért kellene?
2022. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
7%
de
2022. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem veled van a baj. Neked kell értékelned magad és megmondani, mi, mennyibe kerül.


Nem ismerjük a kontextust, de simán el tudom képzelni, hogy odament a sógor, te meg, mint jó szakember azonnal segíteni akartál ingyen. Nem ez a lényeg. Üzletember vagy, tartsd sokra magad.

2022. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
91%
#47, családon belül (ha még jó is a viszony) teljesen megszokott, hogy ingyen, vagy két üveg sörért segítenek egymásnak az emberek, és ez jól is van így. A gond most az, hogy a sógornak addig család a család, amíg ő olcsón megússza, de neki nem ér annyit a dolog, hogy más családtag is olcsón megússza az ő segítségéből. Innentől kezdve az ilyen tetveket nem kell családtagként kezelni.
2022. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
91%
Ezentul CSAK ES KIZAROLAG borsos aron szervizeld az autojat!
2022. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
94%

"

44- miért, a sógor közölte előre az árat? Nem. Kérdezőnek miért kellene?"


Nem udvariasságból, hanem hogy ne dolgozzon felesleges, ha netán mégis cseszik kifizetni.

2022. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!