Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem pofátlanság a sógorom...

Nem pofátlanság a sógorom részéről?

Figyelt kérdés

Autószerelő vagyok és évek óta én szervízelem az autóját teljesen ingyen. Általában apró dolgokkal jön, fék/olajcsere, stb, de volt már kuplungcsere is, ami egyedül 4órás meló. Az évek alatt több százezret spórolt velem, mert soha nem kértem érte pénzt, néha hozott pár üveg sört vagy egy olcsó konyakot és ezzel ki lettem fizetve.

Ő gáz/vizszerelő és volt nálam egy kb 2órás munka amire elhívtam segíteni, amire aztán teljes árat számított fel, akár egy idegennek. Persze nem problémáztam és kifizettem, csak magamban fortyogok, mert szerintem nem ezt érdemlem.



2022. máj. 29. 00:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
93%
#50, ha nem fizet, akkor a kocsi a garázsban marad. Más helyen is így működik.
2022. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
19%
szerintem a sógor se akarta ingyen az autót, te nem kértél pénzt, ezért kaptál utána ajándékot. Ha ingyen akarta volna, nem visz semmit. Arról nem tehet, hogy te ilyen jószívű bolond vagy. Ő nem az.
2022. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:

#52 valóban, igazad van. Ő minden alkalommal megkérdezte, hogy mivel tartozik én pedig csak legyintettem, másnap pedig hozott valami olcsó piát.

Ettől függetlenül tőle is ugyanezt vártam volna el a munka végeztével.

2022. máj. 29. 15:37
 54/64 anonim ***** válasza:
94%
Nincs igazad. Lehet azzal, hogy legyintesz ő elfogadja hogy ez neked semmiség, szórakozás. Neki nem az. Legközelebb nyugodtan mondd meg neki az áradat, nem hiszem, hogy gond lesz. De a családdal üzletelni mindig veszélyes terep. Főleg ha az elején így indulsz. De drukkolok, én tuti megérteném, ha szépen és megbízhatóan dolgozol, nem lenne nálam gond ebből.
2022. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
93%

Nos, ha ő megkérdezi, hogy mivel tartozik és te erre csak legyintesz, akkor ne csodálkozza ha nem fizet. A másik oldalról pedig illik viszonozni a gesztust és szintén "legyinteni", főleg úgy, hogy te neki több munkát is elvégeztél már.

Legközelebb mond, hogy XX Ft lesz a munka és csak SEMMI kedvezmény.

2022. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
85%
Hát az 53-as kommented után nem sajnállak. Pofátlanság a részéről, te meg úgy fest, túlgondoltad a dolgokat. Legközelebb te is kérj pénzt. Ennyire egyszerű.
2022. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
83%
Kérj legközelebb te is.
2022. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
12%
56osnak igaza van, túlgondoltad a semmit, a teljesen egyértelmű szituációt. Olyan érzésem van, amikor a szűzlány kéreti magát, aztán ha megdugják, elpanaszolja, hogy milyen szemét világ van. Na kapd össze magad, döntsd el, üzletet építesz, vagy te vagy Teréz anya. Mindkét verzió jó, de Teréz anyát sosem hallottam sírni a gyakorin, hogy kihasználják.
2022. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk én ezt írtam kezdettől, hogy a sógor fizetett volna, nyilván ezért vitt ajándékot. Arról nem tehet, hogy a kérdező nem kért pénzt.
2022. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy legyintettél rá, de ha egyszer kértél segítséget tőle, akkor se illet volna kiszámolni. Nyilván, ha be kell szerezni valamit az alap, de amúgy nem. Apám villanyszerelő, ő sem kér pénzt a haveroktól, de meghálálják vagy ha neki kell segítség, akkor ezt visszakapja. Példánk az, hogy egy távoli rokonhoz visszük a kocsit, ő max a rendelni valót számítja fel, de mivel apám segít nekik a villanyszerelésben ezért maga a munkadíjat nem, ahogy apám se. Sőt, még a szerelőnek a neje még tőlem se fogadott el pénzt, mikor mentem hozzá körmöt csináltatni (pedig én nem segítek nekik). Ez inkább hozzáállás kérdése szerintem. Sógorod, ha pénzt is akart volna akkor a nagyrészét elengedhette volna, az már fairebb lett volna.
2022. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!