Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni túlóvó szülők...

Mit lehet tenni túlóvó szülők ellen?

Figyelt kérdés

Mindig a széltől is óvtak, emiatt se barátaim, se semmi elfoglaltságom, egész nap otthon vagyok. De ha feljön valami "lehetőség" vagy akármi olyan téma(pl amiben kimozdulhatnék, vagy csinálhatnék szokásos dolgokat, vagy lehetne hobbim) mindenre olyan megjegyzéseket tesznek hogy "nem kell neked az, nem kell neked olyan, nem kell neked olyan helyre járni, nem való neked, nem vagy te ilyen, nem bírnád, nem így, nem úgy..."

Remélem értitek a lényeget. Bocs hogy összevisszaság lett minden, de már nagyon álmos vagyok, de mindenképp ki akartam írni a kérdést.


2022. aug. 15. 00:05
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
80%
És erre tökéletes megoldás az, hogy utánajársz (Örökölt sors Orvos-Tóth Noémitől pl. egy közember számára érthető és szakmailag úgy-ahogy oké mű), elmész szakemberhez, hogy te ne vidd tovább a sémákat. Vagy az is megoldás, ha racionalizálod magadban, és idő-pénz-akármi hiányában viszed tovább a sémákat, hogy kb. egészséges gyerekeket nevelj fel. Ami viszont nem megoldás, hogy felnőttként károgsz minden ember szülőjére, hogy kit hogyan rontottak el, de a hibáztatáson túl már nem mutat az eszköztár.
2022. aug. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
68%

Nem írtam sehol,hogy mindenért a szülő a hibás.

Egészen pontosan azt írtam,hogy a legtöbb sémánkat kiskorunkban szedtük össze ami pedig alakítja mai napig a döntéseinket.

Nekem nem kell magyaráznod,hogy mit olvassak mert itt kettőnk közül Te hibáztattad az embereket a jelen helyzetük miatt pár sorral feljebb nem én.

Én éppen túllátok az egyszerű Te döntésed-te felelősséged bullshiten.

Mert az élet nem ennyire fekete fehér. Ahogyan Te gondolody

Ha pedig egy ilyen traumatizált embert hibáztatsz,hogy csak és kizárólag ő a hibás mindenért és micsoda hálátlan mocsok mert a szülei hibáit is esetleg észreveszi felnőttként akkor csak ártasz vele és nem keveset.

Szép estét :)

2022. aug. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
80%
Csak az a baj, hogy amíg te magyarázkodsz, hogy kinek kiskorában mi okozta azt, hogy milyen, azért igenis csak ő felelős felnőtt korában, mert neki kell a saját személyiségével együttélnie, és csak ő dönti el, hogy ha valami nem tetszik, mit tesz azért, hogy a nemtetsző dolog megváltozzon. Tök mindegy, hogy rontott el anyád kétéves korodban, húszévesen anyád már nem fog tudni mit csinálni, te tudsz megbékélni/terápiára menni a bajoddal. Ahogy írtad, a gyökerénél kell kezelni a problémákat, de, ahogy már mondtam, _egészséges felnőtt ember_ nem okolja a probléma gyökerét, hanem megoldja a problémát.
2022. aug. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

1. Teljesen egészséges, traumák nélküli ember nem létezik ahogyan már írtam is.


2. Egy “egészséges” ember azért tudná megoldani elméletben a problémáit mert a traumák nem annyira mélyek esetlegesen és ezáltal a probléma sem gyökerezik annyira mélyen.

Az,hogy valaki segítséget kér egy pszichológustól nem azt jelenti,hogy ő kevésbé szeretne boldog lenni vagy kevésbé szorgalmas mint az aki magától oldja meg a problémákat.

2022. aug. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon felületesen látod az embereket és ez baromi káros szerintem.
2022. aug. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
80%
#44 mondjuk írtam is, hogy a problémát legtöbbször az oldja meg, hogy elmegy az ember pszichológushoz, szóval nem értem, mi alapján mondod, hogy a segítségkérés azt jelenti, amit írtál. Senki nem mondott ilyet. Én is jártam pszichológushoz, és jó eséllyel a jövőben is lesz olyan élethelyzet, amikor fogok járni. Viszont az is biztos, hogy nem hibáztatom az anyámat minden ülés után, hogy miatta kell járnom.
2022. aug. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!