Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni túlóvó szülők...

Mit lehet tenni túlóvó szülők ellen?

Figyelt kérdés

Mindig a széltől is óvtak, emiatt se barátaim, se semmi elfoglaltságom, egész nap otthon vagyok. De ha feljön valami "lehetőség" vagy akármi olyan téma(pl amiben kimozdulhatnék, vagy csinálhatnék szokásos dolgokat, vagy lehetne hobbim) mindenre olyan megjegyzéseket tesznek hogy "nem kell neked az, nem kell neked olyan, nem kell neked olyan helyre járni, nem való neked, nem vagy te ilyen, nem bírnád, nem így, nem úgy..."

Remélem értitek a lényeget. Bocs hogy összevisszaság lett minden, de már nagyon álmos vagyok, de mindenképp ki akartam írni a kérdést.


2022. aug. 15. 00:05
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a megközelítés. Nem a szülők ELLEN kell tenni, hanem magadÉRT.

Nagyon nem ugyanaz. Nem az a lényeg, hogy a szülők veszítsenek, hanem az, hogy te megtanuld kezelni a helyzetet, felszabadulj, önálló legyél.

Végső soron ezzel a szülők is nyernének.


Egyébként esetleg mindig kérdezz vissza, hogy miért gondolják így? Miért fontos ill. miről szól számukra a túlféltés?

Az ő érdekük is, hogy tisztában legyenek magukkal, de ha te csak addig jutsz el, hogy hadakozz velük, akkor pont a lényeg sikkad el.

2022. aug. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyanok, mint a férjem szülei (nekik is ez a szavajárásuk, hogy "nem kell"), akkor elég hogyha elmondod, hogy de attól te még akarod és csinálod is, aztán mész és csinálod. A férjem szülei azért így fogalmaznak, hogy "nem kell", mert nem akarják nyíltan azt mondani, hogy "ne menj", "ne csináld". Mert valahol tudják, hogy azért már nem kisgyerek a fiuk, és nem kéne neki ennyire megmondaniuk mindent. Csak bennük van a késztetés, ezért próbálkoznak. De ha a fiuk dönt, és azt csinálja amit akar, akkor már azért nagy kínkeservesen ráhagyják.

Az ilyen esetben a normális élettől való visszatartó erő egyedül a gyerek alaptalan bűntudata, amit a szülei plántáltak belé. Ne érezd magad rosszul attól, ha normális dolgokat csinálsz, nem bántod őket vele, akkor sem, ha úgy tesznek. Ha megtapasztalják, hogy ki-kimész a kalitkából, és - csodák csodája - élve visszajössz, idővel elkezdenek valamennyire hozzászokni. Valóban magadÉRT kell kiállnod.


Jó lehet, hogyha elkezdesz visszakérdezni és vájkálni abban, hogy miért féltenek irreálisan, talán valamennyire szembesülnek magukkal. De a férjem Inkább olyan válaszokat kapott az ilyenekre, hogy "majd megtudod, ha a te gyereked is..." (el akar menni egy koncertre, külföldre megy nyaralni, külön akar költözni, egyedül marad otthon két napig, egyedül akar menni szakorvosi rendelésre huszonévesen stb), "majd megtudod, hogy te is mindig így fogod félteni". Hát remélem nem tudja meg, még én sem tudtam meg, velem sosem csinálták ezt a szüleim, szerintem ez a szint abnormális.

2022. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy ezek a szülők sokszor Rád nem úgy tekintenek mint önálló személyiségre hanem mint egy általuk létrehozott “valamire” akinek megmondhatják,hogy mikor és mit tegyen.

Akkor is ha már felnőtt.

2022. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
96%
Engem is túlféltettek, de maikor elköltöztem, akkor anyám szerencsére tök jól kezelte!
2022. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad lebeszélni, hanem ha valamit szeretnél próbáld ki! Csak mondják, hogy nem való neked, ne foglalkozz vele!
2022. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy ők milyen megjegyzéseket tesznek. Te csinálod, amit te akarsz.
2022. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha költözni akarsz, egyenesnek kell lenned.

Megmondod nekik, "Figyeljek, én most el szeretnék költözni, meg van mindenem hozzá", és mész is. Lépned kell, mert különben vissza dognak húzni.

2022. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy és milyen településen laksz? Az én szüleim nem voltak ennyire durván túlóvók, de simán elmentem kisvárosból megyeszékhelyre gimnáziumba, vasárnap este kollégium, szerdán kaptak egy telefonhívást, pénteken haza, vasárnap vissza. Megéltem a kamaszkorom úgy-ahogy, nagyjából a házirendek keretei között. Egyetemistaként meg már magamra főztem, magamra mostam, nem nagyon volt beleszólás abba, hogy hány hetente látogatok haza - persze szeretem a szüleim, szeretek velük időt tölteni, rendszeresen járok hozzájuk, de 14 éves koromtól kezdve fokozatosan és folyamatosan kialakítottuk, hogy nekem saját életem van.
2022. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha mész valahova, SOHA ne az engedélyt kérd, hanem csak tájékoztass, ha együtt éltek. Ez mondjuk, korrekt. Nem kell minden időddel elszámolni, ha felnőtt vagy, de egy háztartásban élő személyeknél talán elvárható, hogy tudja a másik, hogy kb. mikor megy el, és mikor várható haza.


De az "anyu, elmehetek Bélához?" nem kell: Anyu, Bélához megyek, még ok. ha azt mondja, hogy nem mehetsz, stb, megmondod, hogy nem engedélyt kértél, csak tájékoztattál.

2022. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
#19.Neked nem voltak valami szigorúak a szüleid, igaz? Amikor én így "visszapofáztam", akkor már azzal fenyegettek, hogy kidobnak.
2022. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!