Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni túlóvó szülők...

Mit lehet tenni túlóvó szülők ellen?

Figyelt kérdés

Mindig a széltől is óvtak, emiatt se barátaim, se semmi elfoglaltságom, egész nap otthon vagyok. De ha feljön valami "lehetőség" vagy akármi olyan téma(pl amiben kimozdulhatnék, vagy csinálhatnék szokásos dolgokat, vagy lehetne hobbim) mindenre olyan megjegyzéseket tesznek hogy "nem kell neked az, nem kell neked olyan, nem kell neked olyan helyre járni, nem való neked, nem vagy te ilyen, nem bírnád, nem így, nem úgy..."

Remélem értitek a lényeget. Bocs hogy összevisszaság lett minden, de már nagyon álmos vagyok, de mindenképp ki akartam írni a kérdést.


2022. aug. 15. 00:05
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, de a kérdezőnél nem tudjuk, hogy mi a helyzet. De nálad...

A helyedben jobb menni, mint megvárni, hogy kidobjanak, ill. tűrni a fenyegetést. Mit tettél, teszel ennek érdekében?

2022. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
80%
Hát, ha te önként hagyod magad felnőttként leigázni, 20-as, akkor meg is érdemled.
2022. aug. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
#20 ha engem megfenyegettek volna 12 éves korom után bármikor azzal, hogy kidobnak, fogtam volna egy táskányi ruhát meg a gitárom, és mentem volna.
2022. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nyilván mentél volna.

Dehogy mentél volna…főleg nem 13 évesen.

Hova mégis?

2022. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
80%
Bármelyik barátomhoz. Szerencsére nem voltak ilyen mérgezőek a szüleim, de ha azok lettek volna, lett volna a környezetemben olyan, aki tud róla.
2022. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy mentálisan egészséges mert nem ilyenek voltak a szüleid.

Ergo fogalmad sincs hogy viselkedtél volna ha a szüleid ilyenek lettek volna mivel teljesen más személyiséged lenne.

2022. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
73%
Felnőttként nem lehet emögé menekülni, 26-os, a felnőtt már önmagáért felelős.
2022. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De a gyerekkori traumáit nem fogja tudni csettintésre eldobni.

Ami ugye formálta a jelenlegi személyiségét is.

2022. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
84%
#28 akkor megsúgom, minden pszichológus azt mondja, hogy az _egészséges_ felnőtt ember amint elmúlt 18-20, már nem szabadkozhat semmi tulajdonsága kapcsán, hogy a szülei hibája. Fel kell nőni, ha valami nem tetszik, meg kell változtatni, ha nem megy, el kell menni szakemberhez, nem lehet úgy végigmenni az életen, hogy nyugdíjasként is anyádat okolod a baromságaid miatt.
2022. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
26%

Nem mond ilyet egy pszichológus sem és láthatóan közöd sincs a pszichológiához vagy ahhoz,hogy egyáltalán hogyan működik egy ember és hogyan formálódik a személyiség.

Akkor szólj hozzá egy témához ha releváns a véleményed.

2022. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!