Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni túlóvó szülők...

Mit lehet tenni túlóvó szülők ellen?

Figyelt kérdés

Mindig a széltől is óvtak, emiatt se barátaim, se semmi elfoglaltságom, egész nap otthon vagyok. De ha feljön valami "lehetőség" vagy akármi olyan téma(pl amiben kimozdulhatnék, vagy csinálhatnék szokásos dolgokat, vagy lehetne hobbim) mindenre olyan megjegyzéseket tesznek hogy "nem kell neked az, nem kell neked olyan, nem kell neked olyan helyre járni, nem való neked, nem vagy te ilyen, nem bírnád, nem így, nem úgy..."

Remélem értitek a lényeget. Bocs hogy összevisszaság lett minden, de már nagyon álmos vagyok, de mindenképp ki akartam írni a kérdést.


2022. aug. 15. 00:05
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
80%
Egyetemi, nem pszichológusoknak szánt pszichológiakurzus első óráján mondta ezt egy pszichológus professzor. Neki jobban hiszek ezzel kapcsolatban, mint neked, ha nem haragszol, mert neki mindkettőnknél több köze van a pszichológiához.
2022. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
68%

Tehát nem mentetek bele részletesebben de te a nulla tudásoddal ezt szűrted le abból amit mondott.

Nem releváns a véleményed és nem kellene hangoztatni ha nem vagy szakértő mert sok embernek árthatsz vele.

Viseled a következményeit ha esetleg valaki ezt olvasva magát hibáztatja az amúgy gyerekkorban elszenvedett feldolgozatlan sérelmei által okozott káoszban?

Szerintem inkább maradj csendben ha nem te vagy a professzor.

Te csak egy 2 kredites pszichológia elődáson vehettél részt.

Én sem ütöm bele az orromat joghallgatóként a 3 kredites marketing elődásom első órája után egy businessről szóló témába.

2022. aug. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
73%
Ha már ennyire okoskodsz, visszamehetnél általános iskolába egy kis értő olvasást tanulni, ugyanis még ki is emeltem, hogy _egészséges_ ember nem a szüleit okolja a problémáiért. Nyilván akinek komoly traumája van, az nem egészséges ember, arra ez nem vonatkozik.
2022. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
73%
Mellesleg megnézném, hogy kinek ártok azzal, hogy írok valamit az internet egyik legidétlenebb honlapjára, de hát bevallottad, hogy joghallgató vagy, ezek után sok észt nem vár tőled senki.
2022. aug. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt olyan ember nincs akinek nincsenek komoly traumái.

Vagy legalábbis nagyon kevés.

Mindenkit értek traumák mert egy gyerekkor és egy szülő sem tökéletes.

Csűrheted csavarhatod így utólag a dolgokat de a lényeg az,hogy ne okoskodj ha nem vagy szakértő.

Villanyt se szerelj ha nem vagy villanyszerelő és autót se javít ha nem vagy autószerelő.

A pszichológia / pszichiátria egy nagyon összetett és komplikált téma amihez nem lehet felelőtlenül az első pszichológia előadásod után random szavakat meg gondolatokat puffogtatni.

Az embereknek megkellene tanulnia,hogy amihez nem ért arról ne oktasson ki másokat.

Csak ugye mindenki azt hiszi,hogy a világ tudásával rendelkezik a fejében és feljogosítva érzi magát,hogy okoskodjon illetve/akár megbántson másokat.

2022. aug. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon is megbánthatsz másokat akár itt is.

Ide általában akkor jön egy ember ha tanácsra van szüksége mert épp elveszett a gondolatai között.

Ezen nem segít ha hibáztatsz valakit úgy,hogy nem ismered.

2022. aug. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
80%
Hű, hát ha szerinted nincsen traumamentes ember, akkor most őszintén elkezdtelek sajnálni így ismeretlenül. Semelyik szülő nem tökéletes, de a többség azért nem olyan, hogy évekig tartó terápiára legyen szüksége a fiatal felnőtteknek. Utolsó mondatodra pedig megjegyezném, hogy én nem hibáztattam senkit, sőt, azt mondtam, hogy nem kéne szüleinket hibáztatni olyan apróságokért, amik érdemben nem tették tönkre az életünket. A szövegértés nagyon nem megy, de fogjuk a közoktatásra, meg hát jogász vagy, gondolom már most tanulod, hogy ha valamit nem értesz, forgasd ki.
2022. aug. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Ebből látszik,hogy fogalmad sincs miről van itt szó.

A szülő nagyon is tehet sokmindenről.

Az első 5 évben amikor a személyiséged alakul éppen és különböző sémákat szedsz fel az nagyrészt a szüleiddel és a közeli családtagjaiddal lévő kapcsolatból fog formálódni.

Ez határozza meg felnőttként,hogy egy adott helyzetre Te hogyan reagálsz.

A reakcióid pedig az életedet formálják.

Ha azt csinálják veled amit a kérdezővel akkor nagy az esély arra,hogy nem mersz majd semmibe belevágni az életben és folyamatosan vergődsz a döntések között mert ezt táplálták beléd kiskorodban és azt tanultad meg,hogy Neked semmi nem sikerülhet.

Azzal tisztában vagy nyilván,hogy milyen döntést hozol de a döntéseidet az agyaddal hozod ami egy baromi bonyolult szerved.

Ez a szerv kiskorban fejlődik a leggyorsabban és minden inger amit akkor megtapasztalsz hatással lesz az egész életedre.

Ha ezeket a rosszul berögzült sémákat szeretnéd feloldani akkor kell pszichológus segítségét kérni.

2022. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
73%
#38 csak hogy ami ekkor kialakult, az te vagy. Komoly terápiával talán tudsz rajta változtatni, a többségnek erre nem lesz sem ideje, sem pénze, sem motivációja. Ezt el kell fogadni, hogy sajnos-nem sajnos ilyen lettél. Ettől még lehet teljesen boldog életed, ha ezt problémának fogod fel, akkor sem a szüleid a hibásak, hanem önértékelési gondjaid vannak. Mellesleg a kérdező már elég idős ahhoz, hogy érzi és érti, hogy neki ez nem jó, különben fel sem tette volna a kérdést, így nem lesz 10 év múlva ebből problémája, sokkal valószínűbb, hogy amint több szabadsága lesz, a kelleténél jobban ki fog rúgni a hámból.
2022. aug. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Az önértékelési problémák gyökere a kiskorban elszenvedett traumák.

A rossz döntések és sémák miatt kialakult negatív énkép.

Ezt kellene megérteni és a gyökerénél kezelni minden mentális problémát.

Mindennek oka van.

Minden ember viselkedését a múltjuk befolyásolta.

Ezért cipelik generációk a rossz sémákat mert egymást nevelik ebbe bele és nem tudnak kiszállni ebből a körből mert nem tudják hogyan tegyék.

Mivel ők csak ezt ismerik és ezt tudják a gyerekeiknek átadni.

2022. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!