Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha egy...

Mit gondoltok arról ha egy huszonéves, dolgozó nő a szüleitől kap autót?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a jogosítványomat (nyilván a saját pénzemen) és ma az apám egy új kocsival jött el hozzám-az enyémmel.

Köpni, nyelni nem tudtam.

Egy használt, kisebb autó, de akkor is ezt túlzásnak érzem. Nem dicsekedni jöttem, most kifejtem a kérdést is.

Szóval, nem merem senkinek elujságolni, mert félek, hogy rossz véleménnyel lennének erről. Hiszen keresek, vehetnék magamnak is, ha más nem, hitelre.

Én is nagyon-nagyon örülök, hálás vagyok és becsülni fogom, vigyázni rá, mint a szemem fényére és mégis bennem van egy szomorúság, hogy nem én vettem meg. Egy amolyan “nem érdemlem meg” érzés.


2022. aug. 17. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
98%

Az utolsó két mondatodat engedd el és ne generálj magadnak ott problémát, ahol nincs!


Nekem eszembe nem jutott ilyen lelki önmarcangolásba kezdeni, pedig én a GYEREKEMTŐL kaptam egy autót. Szintén kicsit, szintén használtat, amin az autószerelő barátjával napokat dolgoztak, de egy álomszépség, imádom!


Senki előtt nem titkolom ha kérdezik.

2022. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs ezzel. Te gondolod túl.
2022. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
98%

Semmit. En is tamogatni fogom majd a gyerekem, ameddig csak tudom. Ugy gondolom, hogy ez lenne a normalis, de sajnos nem mindenki teheti meg.


Biztos lesznek itt is olyan kommentek, akik ezzel nem ertenek egyet, de nem kell ezzel foglalkozni. Es ha valaki beszolna emiatt, azzal se.

Kire szamithatna a gyerek, ha nem a csaladjara?

2022. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
93%
Nagy ívben tennék rá.
2022. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, ha a szüleid megengedhetik magunkak - ami nyílván így van -, akkor örülj neki, és fogadd el.

Másodszor nem kell senkinek elmondani, hogy ök adták, ha szerinted ebbe belekötnek.

Harmadszor senkinek semmi köze ahhoz, hogy van-e és honnan autód.

2022. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
6%

Hááát azért lehet ok a fejfájásra és lelkiismeret furdalásra, megértelek!

Olajcsere megvolt e?

Nem túl kicsi e?

Színe ha nem tetszik, azért elég nagy gond!

Lemosva kitakarítva kaptad e meg?

Ha minden ok akkor tök jófejek a szüleid, becsüld meg őket!

2022. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
91%
Kit érdekel, mit gondolnak mások? Nekem se lenne még autóm, ha a szüleimtől nem kaptam volna. Most akkor ne használjam, csak mert mások irigykednek?
2022. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

Nem túl kicsi. Nincsenek gyerekeim, így max a páromat vagy egy barátnőmet furikáznám. 5 üléses, Toyota aygo.

Kitakarítva kaptam, műszaki októberben lesz, azt nyilván én fizetem.

2022. aug. 17. 22:00
 9/77 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolok?

Azt gondolom, hogy nagyon örülök, hogy ilyen szerető szüleid vannak! Jó ilyet olvasni itt, ahol csupa panaszáradat mindenki a szüleire!

Sok balesetmentes évet az utakon neked és az autódnak!:)

2022. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
86%
Ha megtehetik, hogy tamogassanak, miert ne? Orulj neki, az irigyekkel meg nem kell torodni. Nekem is segitettek anno, nem telibe, de hozzatettek valamennyit az autohoz, es a hazfelujitashoz is karacsonyi ajandek cimen. Szep gesztus, nincs mit szegyellni ezen. Majd maskor meg te segitesz a szuleidnek, szerintem ez lenne a normalis, nem az, hogy csupasz pcsara szulik a gyerekeket, aztan 18 evesen mehet amerre lat 0 tamogatassal, mert valljuk be, onerobol nem egyszeru semmi sem ebben az orszagban, a hitel meg hagyjuk - nincs hitelem, sosem volt, de barati korben sajnos van olyan aki hitelbol fizeti a masik hitelt, mert mashogy nem megy.
2022. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!