Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha egy...

Mit gondoltok arról ha egy huszonéves, dolgozó nő a szüleitől kap autót?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a jogosítványomat (nyilván a saját pénzemen) és ma az apám egy új kocsival jött el hozzám-az enyémmel.

Köpni, nyelni nem tudtam.

Egy használt, kisebb autó, de akkor is ezt túlzásnak érzem. Nem dicsekedni jöttem, most kifejtem a kérdést is.

Szóval, nem merem senkinek elujságolni, mert félek, hogy rossz véleménnyel lennének erről. Hiszen keresek, vehetnék magamnak is, ha más nem, hitelre.

Én is nagyon-nagyon örülök, hálás vagyok és becsülni fogom, vigyázni rá, mint a szemem fényére és mégis bennem van egy szomorúság, hogy nem én vettem meg. Egy amolyan “nem érdemlem meg” érzés.


2022. aug. 17. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem a neveden van, mitől lenne a tiéd? Vettek "neked" használatra egy kocsit. Amúgy elég gyerekesnek tűnsz nekem, nyilván a szüleid is így kezelnek, ha a neveden sincs az autó, meg nem is te választottad ki, helyetted döntöttek és beállítottak vele.

Mármint nekem ez felnőttként nem férne bele, en szeretném eldönteni, hogy mit/milyet veszek, főleg egy használt kocsinál ahol ezer buktató lehet.

Ha felnőttként kezelnének, akkor megbeszélték volna veled, hogy 1millió forintig támogatnak, de nem veszik ki az egész ügyet a kezedből. Lepontozhattok, de ez a véleményem.

2022. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
100%
67, akkpr meg nem a tied az autó csak hasznalod. Nincs olyan hogy mas tulajdonát atiratgatod. Igy foleg felesleges az agyalásod. Tök idegenek meg nem kell beszámolni mi honnan kinek a penzen van, ez tok hulye dolog. Max baratnok megebszelik egymas kozt, de amugy kinek mi koze..
2022. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
10%
Felnőtt nőként nekem borzasztó kínos lenne, ha egy használt kocsival odaállítanának a megkérdezésem nélkül, hogy akkor ezt használd mostantól, nem a te neveden van, meg el sem adhatod, és meg csak ki sem választhatod vasárlás előtt, mostantól ez a kocsid, szeva.
2022. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, lehet, nem olvastam elég figyelmesen végig, de hol írta, hogy nem lehet átíratni? Én írtam valamelyik válaszba, hogy apukám nekem adta a régi autóját, mi azt akkor sima ajándékozási szerződéssel a nevemre írattuk. Neme gy bonyolult dolog.
2022. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
100%
At lehet, de a kérdező azt sem tudja, mennyibe került, nem is a nevén van, és tervben sincs az átiratás, ahogy kivettem a válaszokból.
2022. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
100%
Én a körülményekről beszélek, hogy nem éppen egy felnőtt, önálló nőkent van kezelve 22 évesen.
2022. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
100%

74, nem bonyolult valoban, de kell a tulajdonos hozza, aki nem a kerdezo. Igazabol erre akartam ravilagítani hogy kar görcsölnie, papíron nem az övé

Ha meg a nevére akarnák iratni, ennyi erővel kivalaszthattak volna kozosen, es a pénzt odaadják. De itt nem errol van szó.

2022. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!