Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha egy...

Mit gondoltok arról ha egy huszonéves, dolgozó nő a szüleitől kap autót?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a jogosítványomat (nyilván a saját pénzemen) és ma az apám egy új kocsival jött el hozzám-az enyémmel.

Köpni, nyelni nem tudtam.

Egy használt, kisebb autó, de akkor is ezt túlzásnak érzem. Nem dicsekedni jöttem, most kifejtem a kérdést is.

Szóval, nem merem senkinek elujságolni, mert félek, hogy rossz véleménnyel lennének erről. Hiszen keresek, vehetnék magamnak is, ha más nem, hitelre.

Én is nagyon-nagyon örülök, hálás vagyok és becsülni fogom, vigyázni rá, mint a szemem fényére és mégis bennem van egy szomorúság, hogy nem én vettem meg. Egy amolyan “nem érdemlem meg” érzés.


2022. aug. 17. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid csak fontosabbak, mint mások. Gonodolj arra, hogy milyen szerettel adtak neked egy ajándékot, amiről azt gondolták, hogy örülni is fogsz neki. Te meg kb. szégyelled.


Kit érdekel mit mondanak mások de ahogy láthatod a válaszolók nagyrésze nem gondol semmi rosszat.


Légy büszke rá, hogy ilyen szertő és támogató családban élsz. Nem az autó a lényeg, hanem szándék. (Szóval akinek nem vettek kocsit, többek között nekem sem attól még lehet szerető és támogató a családja)


Ha pl. Nekem mondaná egy barátom, hogy a szüleitől kapott egy kocsit örülnék neki meg grat meg minden😊


A semmiből ne csinálj problémát és ne az legyen a célod, hogy másoknak megfelelj meg mit gondolnak.

2022. aug. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
100%

Egészségedre!

Nem te döntötted el, milyen ajándékot kapj, hanem az ajándékozó. Nincs ezen szégyellni való.

2022. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az én szüleim tuti csak kihasználnák ezt egész életemben, hogy "Adtunk neked autót, és te annyit nem vagy hajlandó megtenni, hogy...!" De ez teljesen hipotetikus. Az én szüleim még azt a pénzt sem adták vissza nekem, amit 15 évesen diákmunkával kerestem...
2022. aug. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
32%

ma az apám egy új kocsival jött el hozzám



Egy használt, kisebb autó,


Ok. 🚙

2022. aug. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, mikor olyannak adnak autót vagy lakást, aki nem tudja fenn/megtartani. Egy önellátásra, boldogulásra képtelen gyereknek nem valók ezek a dolgok.


Annak, aki meg tudja vigyázni és gyarapítani tudja azt a vagyont (örökséget), amit a szülei még életükben nekiajándékoznak, abszolút való ez. Max pár irigy gyökér hiszi azt, hogy fenntartani valamit kevesebbé tesz emberileg annál, mintha a megyszerzéséért is a beledet kellene folyatni.

2022. aug. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne ajándékozhatnának meg valakit a szülei, csak azért, mert felnőtt? Olyan hülyeség, hogy csak a kisgyereknek lehet venni ezt-azt, amire szüksége van, ha meg már elkezd kamaszodni, akkor keressen meg mindent magának.
2022. aug. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
92%
Mivel nem amiatt aggódsz, hogy mit kérnek ezért a szüleid cserébe, gondolom, normálisak, nem kihasználósak, így örülj neki.
2022. aug. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim válasza:
100%

Szerencsés vagy ,nagyon rendesek a szüleid,aki meg màst mond sz*rd le ,sok a megkeseredett irigy ember...

Biztonsàgos vezetést kívánok és sok örömöt a kocsihoz!

2022. aug. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
97%
Én is most veszek a fiamnak autót, használtat, nem túl dragat. Részemről annyi hogy kb. havonta egyszer fogom használni, falura megyek vele. Városban én nem vezetek. Eddig nem is volt autónk.
2022. aug. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon szép autó. Hát ha megtehetik, akkor örülj, hogy vettek neked autót, szerintem ők is örömet akartak vele szerezni. Ha ennyire probléma, hogy nem te vetted, akkor furikázd őket néha, biztos jól esik nekik. A vezetést sem felejted el, ha hamar tudsz vezetni. Nekem ez annyira természetes, hogy szülő, gyerek és házastárs között vannak ilyenek, hogy szerintem örülj az autónak. Más dolgod nincs.
2022. aug. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!