Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a feleségem családj...

Mit tegyek a feleségem családjával?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a feleségem 20. Egy éve vagyunk házasok, ezt megelőzően 3 évig udvaroltam neki.

Nagyon szeretjük egymást, jól megvagyunk. Ő egyetemista, mellette pedig a családi vállalkozásunknál dolgozik. Felelősségteljes, szorgalmas lány, nagyon érett és tényleg mindenben kiegészítjük egymást.

A családjával is nagyon jó volt mindig a viszonyom, viszont az elmúlt 3 hónapban problémák adódtak. Az egész ott kezdődött, hogy a bátyja (25) szakított a barátnőjével (22), mert a lány megcsalta. És elkezdte, hogy a fiatal lányok úgyse maradnak sokáig senki mellett. Apósom meg anyósom ettől kezdve kezdte a feleségemet gyerekként kezelni, megtiltották neki dolgokat, lelki zsarolásnak volt kitéve sok helyzetben (pl hogyha rosszul teljesít az egyetemen, azt annak tudják be hogy rám pocsékolta az idejét és többet nincs mit keressen náluk). És tegnap este egy veszekedés alkalmával apósom hangosan kimondta, hogy nem kellett volna összeházasodjunk, mert én csak gátolom a lányát abban, hogy élje az életet, a fiatalságát és a karrierjét építse.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok, azt se tudom hogy kéne megközelítések a helyzetet…



2022. dec. 11. 21:38
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

19

Szerintük (most) elszarta a fiatalságát. Miattam. Ezért akarják gátolni hogy mit csináljon, hogy hátha ő is elkezdi ezt gondolni.

2022. dec. 11. 22:20
 22/50 anonim ***** válasza:
90%

Máskor mondd meg apóséknak, hogy van egy csomó lány, akit csak krogatnak, felcsinálnak és örülnie kellene, hogy te elvetted és biztosítasz neki egy jó életet szerető házasságban!


A sógornak meg jól beolvasnék mindenki előtt!

2022. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
96%
Azért apóstól megkérdezném, hogy ez hogy jött elő nála problémaként ennyi év után...?!
2022. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
38%

A feleséged mondhatná azt a szüleinek, hogy jó lenne, ha elmehetnék erre és erre a rendezvényre, mert ha nem, akkor nem tud úgy ismerkedni másokkal.

Mondja nekik azt, ha valamelyik partin megismer egy új pasit, akkor majd dob téged, így el fogják engedni.

Neked nem különösebben kell foglalkozni velük. Nyeld le a békát, ez van, nincs abban semmi fura, ha nem tetszik nekik, hogy a lányuk ilyen hamar lehorgonyzott valaki mellett, úgy gondolják, hogy találhatott volna tőled jobbat is. Majd az idő elrendez mindent. Ha még évek múlva is együtt lesztek, családot alapítotok, akkor úgyis belátják, hogy tévedtek.

Neked amúgy ilyen duma után nem kell velük jópofizni, ne köszöntsd fel őket a születésnapjukon, meg ilyenek. Nyeld le, ami történt, ne szólj vissza, de ne is haverkodj velük.

2022. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
95%

"Ezt elintézzük, nem fogjuk hagyni."


Ő intézi. Nem te, nem ti. Ő. Nincs beleszólásod.


Mi az amivel függ tőlük? Fizetik a tanulmányait? Nem értem..

2022. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
87%
Ti lehettek a ritka kivételek egyike# feleséged álljon a sarkára, tartsatok ki egymás mellett "jóban,rosszban'. A legjobbakat kívánom!
2022. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

25

De van. Ha valaki belém köt, akkor van. Ugyanúgy hogyha valaki a feleségembe köt, akkor is van.


Nem, nem függ tőlük. Család vagyunk és tiszteli a szüleit. Ennyi. Nem szereti, ha szomorúak, ha szenvednek vagy ha valami bántja őket. Ők ezt tudják és rájátszanak, ezért tudják zsarolni lelkileg.


26

Köszönöm nagyon szépen, kedves vagy. :))

2022. dec. 11. 23:21
 28/50 anonim ***** válasza:
97%
akkor sztem nemtudom.. én azt gondolom továbbra is, hiába akarod te alakítani itt a történéseket, nem fogod tudni. Vagy abból az lesz, hogy jól össze fogtok veszni.
2022. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
96%

"Sajnos megtiltották neki dolgokat (nyilván jogtalanul és alaptalanul). Például, hogy ne menjen szórakozni, ne menjen el a gólyatáborba, ne vegyen részt bizonyos eseményeken, stb. Mert ha nem, akkor így meg úgy…"


"A feleségem nem gyermek. És akkor sem volt az, amikor elvettem."


De bizony gyerek.

Egy felnőtt azt mondaná a szüleinek a gólyatáborra, hogy megbeszélte a férjével, a férje nem kifogásolta, úgyhogy ez nem téma.


És nem, egyáltalán nem kell gyakran találkozni a szülőkkel, sem folyton telefonálgatni, ha fúrják a házasságotokat.

Mi az, hogy a szülei nem veszik fel a telefont neki, és emiatt a lány behódol nekik? Nem kéne többet keresnie a szüleit, mondván, majd keresik őt, ha beszélni akarnak vele.

2022. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
98%

Ez épp olyan sztori, mint mikor anyuci pici fia nem mer szembeszállni az anyukával, meg nem is akar. Mert szereti őt. Csak itt most a szülők pici lányáról van szó. Ez van, meg kell várni, amíg felnő.

Hiába hiszed azt, hogy ő nem gyerek, egy 20 éves még félig-meddig az.

Te is fogsz még változni, 25 évesen még annyira nincs kialakulva senki.

Majd az idő eldönti, hogy együtt maradtok-e. A szülők részéről hülyeség a házasság hiábavalóságát emlegetni, mert ma már nincs akkora jelentősége, hiszen el is lehet válni, ha nem működik. Ha csak kapcsolatban élnétek házasság nélkül, akkor is problámájuk lenne veled.

2022. dec. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!