Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a feleségem családj...

Mit tegyek a feleségem családjával?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a feleségem 20. Egy éve vagyunk házasok, ezt megelőzően 3 évig udvaroltam neki.

Nagyon szeretjük egymást, jól megvagyunk. Ő egyetemista, mellette pedig a családi vállalkozásunknál dolgozik. Felelősségteljes, szorgalmas lány, nagyon érett és tényleg mindenben kiegészítjük egymást.

A családjával is nagyon jó volt mindig a viszonyom, viszont az elmúlt 3 hónapban problémák adódtak. Az egész ott kezdődött, hogy a bátyja (25) szakított a barátnőjével (22), mert a lány megcsalta. És elkezdte, hogy a fiatal lányok úgyse maradnak sokáig senki mellett. Apósom meg anyósom ettől kezdve kezdte a feleségemet gyerekként kezelni, megtiltották neki dolgokat, lelki zsarolásnak volt kitéve sok helyzetben (pl hogyha rosszul teljesít az egyetemen, azt annak tudják be hogy rám pocsékolta az idejét és többet nincs mit keressen náluk). És tegnap este egy veszekedés alkalmával apósom hangosan kimondta, hogy nem kellett volna összeházasodjunk, mert én csak gátolom a lányát abban, hogy élje az életet, a fiatalságát és a karrierjét építse.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok, azt se tudom hogy kéne megközelítések a helyzetet…



2022. dec. 11. 21:38
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

A feleségednek azt kell megérteni, hogy hiába a szülei, ő önálló, felnőtt nő, ráadásul házas, a saját életét kell élje, nem nekik megfelelni. Tiltani meg semmit nem tilthatnak meg neki, attól, hogy a szülei, ha ő nem áll ki magáért, senki sem fog, és te sem teheted meg helyette, neki kell határokat szabni.

Eleve ellentmondásos, amiket írsz, nem mehet szórakozni, gólyatáborba, holott ez egy fiatal élete kezdő egyetemistaként, viszont a kíváló tanulmányi eredmény kötelező, holott lehet nehéz tantárgya, rossz időszaka, ismételni lehet, ha valami nem sikerül, nem rajtad múlik.

A apját megkérdezte, hogy ezt miért mondta tegnap?

2022. dec. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
18%

Hadd vizsgáljam meg a feleséged helyzetét, csak a leírtak alapján:


Pozitív:

- Egyetemre jár, diplomát szerez(het).

- Munka tapasztalatot szerez a vállalkozásotokban.

- Párkapcsolati tapasztalatot a házasságban.

- Szeretve van és ő is szeret. (Feltételezem.)


Negatív:

- A megélhetése tőletek függ. Az állásába kerülhet, ha fasírtba kerül a családoddal, vagy veled.

- Munka és házasság mellett nem koncentrálhat maximálisan a tanulásra.

- Házas életet éltek, megvan a rizikó, hogy becsúszik egy gyerek, akár még az egyetem alatt. Ez esetben bukná a diplomát, majd teljesen tőletek függne mindenben. Végzettség nélkül, gyerekkel rosszabb esélyekkel indul. Ha kidobjátok, neki semmilye nem lesz.


Az a feltételezésem, hogy a szülők nem kifejezetten Téged utálnak, hanem a kiszolgáltatott helyzetet, amiben a 20 éves lányuk van. Lehetsz te a legmegbízhatóbb szerető férj a világon, akkor is zavarni fogja őket a tény, hogy kizárólag rajtad múlik a lányuk sorsa. A te hozzáállásodon áll vagy bukik minden. Ez mind akkor lesz másként, ha a feleséged kezében lesz a diploma, háta mögött a 2-3 év bejelentett munka és még csak akkor gondolkoztok majd gyereken. Addig ki kell bírnod apósodék aggódását.

2022. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

29

Nem gyerek. Azt, hogy ellenezték a gólyatábort pl azt nem úgy kell elképzelni, hogy szobafogságot kap ha elmegy, hanem az anyja mondta hogy ellenzi, ő ragaszkodott hozzá hogy menjen, erre az anyja nem beszélt egyszerűen vele, ignorálta, mindenre azt felelte neki, hogy “Neked úgyse számít az én véleményem, a te életed, intézd.” És mind tudjuk milyen rossz, amikor valaki ennyire játssza a közömböst.


Nem tudom te milyen családból származol, de nálunk nem úgy megy hogy megszakítjuk a szülőkkel a kapcsolatot és nem keressük egymást. Ők neveltek fel.

2022. dec. 12. 00:44
 34/50 A kérdező kommentje:

31

Nem tudom, mit beszélt vele, mert nem szeretett volna ma erről a témáról beszélni. Nagyon maga alatt volt és nem hoztam fel akkor neki, nem erőltettem. Voltunk egyet kocsikázni és a természetben töltöttük az időt, kicsit ki tudott kapcsolódni.

2022. dec. 12. 00:47
 35/50 anonim ***** válasza:
98%

Attól, hogy felneveltek titeket, ti nem vagytok a szüleitek tulajdonai.

Felnőtt emberek vagytok, önálló gondolattal és véleménnyel.

És igenis meg kell húzni a határokat.


A kapcsolat megszakításáról meg annyit, hogy egyelőre a feleséged szülei nem veszik föl a telefont, ha a lányuk hívja őket (ill. nem válaszolnak üzenetekre). Úgyhogy a szülők akarják megszakítani a kapcsolatot, pontosabban ezt játsszák el érzelmi zsarolás gyanánt. Erre mondom én, hogy akkor nem kéne pincsikutya módjára lihegni, hogy szóba álljanak vele. Főjenek egy kicsit a levükben.

2022. dec. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

"Apósom meg anyósom ettől kezdve kezdte a feleségemet gyerekként kezelni, megtiltották neki dolgokat, lelki zsarolásnak volt kitéve sok helyzetben (pl hogyha rosszul teljesít az egyetemen, azt annak tudják be hogy rám pocsékolta az idejét és többet nincs mit keressen náluk). "


Áruld már el, hogyan tudnak a szulei egy 20 éves, tehát felnőtt, hazas nőnek bármit is megtiltani?

2022. dec. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
95%

10-es, dehogynem gyerek.


17 éves volt, amikor összejöttetek, most húsz. Papíron felnőtt, de érzelmileg nem (hiába állítod be úgy).


Én is szeretem a családomat, mégis keményen meghúzom a határaimat, pl amikor belém állnak (hajlamosak) akkor felállok, hazamegyek, nem hallgatom az agymenésüket.

De amikor a páromat kezdték ki, akkor hónapokon keresztül nem beszéltem velük (nem sértődésből, hanem mert nekem nem fér bele, hogy ok nélkül támadják és szidják azt, akit szeretek - főleg, hogy nem ismerik).


A feleséged manipulálható gyerek. Pont.

2022. dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
94%

36-os, úgy, hogy csak papíron felnőtt, egyébként meg simán azt csinálja, amit a szülők parancsolnak.


Nem nőtt fel, nem vált le, nem tudja a helyén kezelni az érzelmi zsarolást, nem áll ki a férjéért, stb.


A pasi ismételgetheti, hogy a nője felnőtt, de amíg anyu-apu ugráltatja őt, ő meg pattan nekik, addig nem felnőtt.

2022. dec. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

36

Már leírtam. Lelki zsarolás. Nem kimondott tiltás, hanem ha valamit nem úgy csinál ahogy szeretnék, akkor zsarolják őt.


37

Legyen neked igazad, ha ettől megnyugszol. 😂


38

Ezt mifelénk szülői autoritásnak nevezik. 50 évesen is az anyád/apád és köteles vagy tisztelni őt, hallgatni rá. Az más, hogy ők ezzel durván visszaélnek.

2022. dec. 12. 08:27
 40/50 anonim ***** válasza:
93%
Leszek én a bunkó, vállalom. De ha felnőttesdit játszotok, hogy házasság stb akkor miért nem költöztök össze? Akkor nincs mibe beleszólni. Egyetemet tudja folytatni, esetleg levelezőn is, vagy halaszt egy évet. Dolgozni is tud mellette, hisz most is azt csinálja. Persze, hogy nem veszik otthon komolyan, gyerekként kezzelik. Hiába a szülei attól még egy felnőtt, házas ember meghúzza a határait és a házastársával együtt alkotnak egy külön családot. Összeköltöztök, a problémák többsége meg is van oldva 🤷🏼‍♀️. Nem tudnak beleszólni, ha mégis akkor felálltok és hazamentek. Ezzel jár a felnőtt élet, levállni a szülőkről és határt húzni
2022. dec. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!