Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a feleségem családj...

Mit tegyek a feleségem családjával?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a feleségem 20. Egy éve vagyunk házasok, ezt megelőzően 3 évig udvaroltam neki.

Nagyon szeretjük egymást, jól megvagyunk. Ő egyetemista, mellette pedig a családi vállalkozásunknál dolgozik. Felelősségteljes, szorgalmas lány, nagyon érett és tényleg mindenben kiegészítjük egymást.

A családjával is nagyon jó volt mindig a viszonyom, viszont az elmúlt 3 hónapban problémák adódtak. Az egész ott kezdődött, hogy a bátyja (25) szakított a barátnőjével (22), mert a lány megcsalta. És elkezdte, hogy a fiatal lányok úgyse maradnak sokáig senki mellett. Apósom meg anyósom ettől kezdve kezdte a feleségemet gyerekként kezelni, megtiltották neki dolgokat, lelki zsarolásnak volt kitéve sok helyzetben (pl hogyha rosszul teljesít az egyetemen, azt annak tudják be hogy rám pocsékolta az idejét és többet nincs mit keressen náluk). És tegnap este egy veszekedés alkalmával apósom hangosan kimondta, hogy nem kellett volna összeházasodjunk, mert én csak gátolom a lányát abban, hogy élje az életet, a fiatalságát és a karrierjét építse.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok, azt se tudom hogy kéne megközelítések a helyzetet…



2022. dec. 11. 21:38
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
97%

"50 évesen is az anyád/apád és köteles vagy tisztelni őt, hallgatni rá."

Nem egyikre sem vagy köteles! Azt kell tisztelni aki megérdemli, ha ők így viselkednek, nincs mit tisztelni rajtuk. Hallgatni meg aztán semmikor felnőttkorban, elmondhatják a véleményüket, már amennyiben megkérdezed, utána azt csinálsz amit akarsz. A szülőség nem felhatalmazás örök életre egy felnőtt ember életébe beleszólni, azt a gyereket, aki önálló, és felnőtt el kell engedni, hogy a saját életét élhesse.

2022. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
98%

40-es, az a poén, hogy nem is lakik a lány a szüleivel!


Kérdező 8-as kommentjéből idézek:

"Nem élünk együtt velük, sem a szomszédban de nyilván gyakran találkozunk és egy ilyen fiatal lánynak igenis szüksége van a szüleire."


Tehát úgy tudják manipulálni a kérdező feleségét, hogy bármikor felállhatna és hazamehetne tőlük, ha b....ogatják!

2022. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
92%

"36


Már leírtam. Lelki zsarolás. Nem kimondott tiltás, hanem ha valamit nem úgy csinál ahogy szeretnék, akkor zsarolják őt."


Nos, ha hagyja magát, meg is érdemli. A "Nem, anyu, apu, ÉN úgy csinálom ahogy ÉN akarom" megfelelő valasz lenne egy felnőtt nőtől. Egy gyerek enged a zsarolasnak.


"Ezt mifelénk szülői autoritásnak nevezik. 50 évesen is az anyád/apád és köteles vagy tisztelni őt, hallgatni rá."


Nem, ezt netto idiotizmusnak nevezik. Gyerekként kénytelen az ember, felnőttként már nem. Meginzcsak oda jutunk, hogy a feleséged gyerek.

2022. dec. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

40

Életem, össze vagyunk költözne. Ki mondta hogy nem vagyunk? Van saját házunk, saját otthonunk.

2022. dec. 12. 09:06
 45/50 A kérdező kommentje:

41

Nálatok lehet így vagy, nálunk nem. Nálunk a szülő nem csak egy anyaállat aki kihord és nevel egy darabig aztán el is felejtitek egymást.


43

Nem épp. 22 voltam amikor megcsináltam titokban a jogsit motorra. Anyukám nem zsarolt lelkileg, nem mondhatom, de láttam rajta, hogy szomorú és félt. Önként mondtam le róla, hogy ne okozzak neki aggodalmat. Ugyanez a helyzet a feleségemmel is, csak az ő esetében rájátszanak, nyilvánvaló a lelki manipulàció. És valaki, aki ragaszkodik a szüleihez, jó a viszonya velük, nem szeretné elrontani ezt, ezért képes bármit megtenni.

Gondolj amit akarsz. Nem is ismersz minket, fingod nincs. Nálunk nem úgy vannak a családok mint a mai nagy modern családok, hogy kész, felnevelt és menjen a francba vagy egy otthonba. Mifelénk máshogy megy ez.

2022. dec. 12. 09:11
 46/50 anonim ***** válasza:
98%

A válaszaidat olvasva inkább módosítom az enyémet: Mit tegyél? Tűrj.

Úgy akarod, hogy változzon a helyzet, hogy semmin se akarsz változtatni. A megoldás nyilván a határok meghúzása lenne (ami se nem tiszteletlenség, se a szeretet hiánya), ami járna némi konfliktussal, de csak így lehetne egészséges kapcsolatban élni. Ha te, vagy a feleséged erre nem hajlandó, akkor tűrj.

2022. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
90%
Magyarán szólva mindketten gyerekek vagytok. Amíg anyátok véleménye felül írja a tiéteket, amíg azt csinaljatok, amit ők akarnak, ahelyett, amit ti akartok, bizony gyerekek vagytok. Remélem saját gyerek vállalásán nem gondolkodtok addig, amíg ti fel nem nőtök
2022. dec. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, én is csak azt tudom mondani, hogy amíg a feleséged felül anyósodék érzelmi zsarolásaira és a szüleivel szemben nem dörrent az asztalra, ha Téged kekíroznak, addig gyerek. Meg te is, amíg a sógidat el nem küldöd mindenki előtt melegebb éghajaltra. Pont.
2022. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. a szüleim (akik most 72 és 81 évesek) gondolkodtak így a saját szüleikkel kapcsolatban. Vagyis kb. 50 évvel ezelőtt.

Viszont (és ez óriási különbség!) az ő szüleik SOHA (!!!!) nem mondtak volna olyat, hogy nem kellett volna összeházasodniuk. Ők (vagyis a nagyszüleim) ui. nemcsak ebben voltak konzervatívak, hanem abban is, hogy a házasság egy életre szól. Vagyis ha egyszer megköttetett, akkor nagyon extrém eseteket leszámítva (pl. házastársa elhagyja őt, bántalmazza vagy alkoholista lesz), akkor igenis jóban-rosszban ki kell tartani egymás mellett. Épp ezért soha nem mondtak volna olyat, hogy nem kellett volna összeházasodni, hanem csak azzal foglalkoztak volna, hogy a már meglevő házasság javításáért, megmentéséért mit lehet tenni.

Pedig volt ott is olyan, amit nehezen emésztettek meg. Pl. amikor az 56-os forradalom után börtönt megjárt nagyapám egyik lánya párttaghoz ment hozzá. Nagyon nehezen fogadta el ezt a nagyapám, de végül mégiscsak elfogadta, ott volt az esküvőn, örült az unokának - és eszébe sem jutott fúrni a lánya házasságát.


Nézd, kérdező, aki a gyereke házasságának felbontásáért küzd, azt én olyan aljas személynek tartom, aki nem méltó az édesapa/édesanya szóra. Ebből eredően azt a tiszteletet vagy pláne engedelmességet nemhogy én, de a szüleim se tudták volna értelmezni, amiről te beszélsz.

2022. dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 NTBS ***** válasza:
100%
Semmit. A feleségeddel foglalkozz, hogy akarjon veled maradni.
2022. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!