Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társadalmi elvárás még...

Miért társadalmi elvárás még mindig,hogy a nő csináljon mindent otthon, természetesen munka mellett?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom. 8-16ig.

Szóval van amikor otthonra vásárlás után már nincs mindenre energiám.

Néha látom a párom rosszalló pillantását. Vagy,hogy mérgesen nekiáll felseperni vagy ilyesmi...

Mert,hogy kemény fizikai munkát végez..

Amúgy elég ritka ,ha valamit csinál itthon..

Normális ha elmondtam neki,hogy zavar ez és én sem vagyok fáradhatatlan? Hogy előre félek mi lesz ha babánk lesz és itthon leszek és nem lesz mindig puccba vágva minden?

Nemtudom,hogy lesz ... milyen baba lesz, mennyi törődés fog igényelni pluszban

Nálatok ez ,hogy van? Kinek mennyi ideje, energiája van munka után vagy gyerek mellett?

Furcsa ha néha soknak érzem?



2023. jan. 12. 21:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/122 anonim ***** válasza:
14%
89: de itt most nem a szinglikről van szó!!
2023. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/122 anonim ***** válasza:
16%

"Vannak nyámnyilák, akik maguktól nem merik megkérdezni,"


Nem nyámnyilaság az, ha egy nő megvárja, amíg a pasi megérik rá.


Különben nem akarásnak mindig nyögés lesz a vége!

2023. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/122 anonim ***** válasza:
26%
Mutass már ilyen statisztikát, 89-es! Nehéz lesz! A legboldogabbak, legegészségesebbek a kiegyensúlyozott családban élők.
2023. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/122 anonim ***** válasza:
29%
93-as és még tovább is élnek, mint a szinglik! :)
2023. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/122 anonim ***** válasza:
71%

#93 Tessék:


[link]

2023. jan. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/122 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz kérdés ez, mert egyéni beállítottság kérdése is.

Én például azon nők közé tartozom, aki kifejezetten imádja a tisztaságot maga körül és imád takarítani is. :D Nekem ez egy kikapcsolódás, felrakok zenét és nagyon jól el vagyok vele, közben bekapcsol az agyam is és utána könnyebben dolgozom/tanulok vizsgákra. De párom sosem várná el viszont. Van, hogy nálunk ő is ugyanezt csinálja, betesz zenét és nekiáll, vagy együtt nyomjuk. Mert ő is, én is szeretjük a rendszert magunk körül. De vásárolni is legtöbbször együtt megyünk el, mert együtt hozunk benne döntéseket. Mindig azt mondjuk, olyanok vagyunk, mint két legjobb barát.

Szerintem senkinek nem szabad ezt görcsösen vennie, hogy férfi, vagy női meló. Szereltem már autót apámmal, meg festettünk kerítést, az is tök jó.

Szerintem annyi, hogy minden a közösön múlik. Akkor minden sokkal jobb, ha együtt, felosztva csináljátok. De azért - és nem nőként, szimplán emberként - én el nem viselném, ha kupleráj lenne körülöttem.

De ez csak én vagyok, az én véleményem.

2023. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/122 anonim ***** válasza:
86%
#94 A családos férfiak élnek tovább, mint a szinglik. Nőknél viszont fordítva van.
2023. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/122 anonim ***** válasza:
92%

#93


[link]


[link]


És a gazdagság sem elhanyagolható szempont:


[link]

2023. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/122 anonim ***** válasza:
68%

97: ez is azt bizonyítja, hogy a nők túl vannak terhelve!


Másrészt mi van akkor, ha ezeket a statisztikákat szingli nőkk készítették?! :)

2023. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/122 anonim ***** válasza:
14%
-k
2023. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!