Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társadalmi elvárás még...

Miért társadalmi elvárás még mindig,hogy a nő csináljon mindent otthon, természetesen munka mellett?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom. 8-16ig.

Szóval van amikor otthonra vásárlás után már nincs mindenre energiám.

Néha látom a párom rosszalló pillantását. Vagy,hogy mérgesen nekiáll felseperni vagy ilyesmi...

Mert,hogy kemény fizikai munkát végez..

Amúgy elég ritka ,ha valamit csinál itthon..

Normális ha elmondtam neki,hogy zavar ez és én sem vagyok fáradhatatlan? Hogy előre félek mi lesz ha babánk lesz és itthon leszek és nem lesz mindig puccba vágva minden?

Nemtudom,hogy lesz ... milyen baba lesz, mennyi törődés fog igényelni pluszban

Nálatok ez ,hogy van? Kinek mennyi ideje, energiája van munka után vagy gyerek mellett?

Furcsa ha néha soknak érzem?



2023. jan. 12. 21:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/122 anonim ***** válasza:
96%
#49 Ezek már rég nincsenek elvárva. Te is ott maradtál a múlt évezredben?
2023. jan. 13. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/122 NTBS ***** válasza:
88%

Nem társadalmi elvárás. Én férfiként minden benti munkát megcsináltam és meg is fogok csinálni. Milyen érdekes még is vált ember vagyok, egyedül.

A lényeg meg kell vele beszélni, és ha nem hajlik úgy, ahogy te szeretnéd, akkor tűrsz vagy szakítasz.

2023. jan. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/122 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen természetes, amit érzel. Nem értem, hogy tudod álomférfinek nevezni, ha ő nem tekint téged egyenrangú parnernak! Addig álomférfi, amíg úgy ugrálsz, ahogy ő elképzeli. Mihelyt nem, morog magában, te meg eszed magad azon, hogy ő most haragszik, mert a ledolgozott munkád után nem vetted fel cselédként a második műszakot. Nem tekint egyenrangúnak, mert ő fáradt lehet munka után, te nem. Mindketten dolgoztok, de szerinte neked többet kellene. NEm érti, nem akarja érteni, hogy az otthoni munka is munka, annak is van értéke és bizony ha nem fizetitek meg, hogy valaki megcsinálja (takkernő, rendelt kaja), akkor azt valakinek a vére és verejtéke bánja. Ez nem olyan dolog, ami változik, és igen, jól érzékeled, ez a fajta hozzállás fogja azokat a szitukat szülni, hogy te egész nap otthon vagy a gyerekkel, az egyenlő azzal, hogy nem csinálsz semmit,és ebből eredően a lakásnak ragyognia, a kajának meg frissen gőzölögnie kellene, mire hazaér, sőt, azt is borítékolhatod, hogy a gyerek az anya dolga, majd azzal is csinálhatsz mindent egyedül. Semmit nem fog csinálni, mert ő dolgozik és fáradt. Amit ő csinál, az munka, amit te, az nem.Addig lépj ki ebből, amíg még nem mentél rá!
2023. jan. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/122 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb férfi ilyen. Sajnos. Van néhány kivétel, és az ő feleségeik írkálnak a fórumokba, hogy bezzeg az övék nem ilyen! Ezzel szemben a legtöbb pasinak fogalma sincs, hogy működik a mosógép...
2023. jan. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/122 anonim ***** válasza:
100%
#54, Sőt, ha a hűtőbe nyúlva nem b*ssza ki a szemüket a kaja - mert mondjuk a virsli a szőlő mögött van (egek ura!) -, képesek éhen halni :)
2023. jan. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/122 anonim ***** válasza:
41%
Hát nálunk az végzi q házimunkát, aki raer. Ha A 16-ig dolgozik, B meg 18-ig, akkor evidensen A lesz az, aki megcsinalja. Ha A egésznek az irodában ücsörög, B meg mondjuk kőműves, akkor is A lesz az, akinek illő lenne....
2023. jan. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/122 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem társadalmi elvárás, hanem a párod egy lusta bunkó.


Ha neked ez jó, akkor maradj vele - az ilyen ember sohasem fog változni, mert neki az a természetes, hogy kisfiú kora óta kinyalják a sggét.

Te meg asszisztálsz hozzá.


Én el sem jutnék ilyen emberrel a házasságig, gyerek pedig KIZÁRT! NEHOGY szüljél, mert onnantól kezdve minden-minden ugyanígy rád marad + a gyerek.

Magyarán meló, gyerek ellátása, a he.re kiszolgálása ÉS a házimunka.

2023. jan. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/122 anonim ***** válasza:
95%
Álompasi csak olyan lusta dög, mint a franc :D A kettő nekem valahogy nem jön össze.
2023. jan. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/122 anonim ***** válasza:
67%

Van pszichológiai magyarázata, hogy miért gondolják sokan ezt társadalmi elvárásnak. Én is terápián ismertem fel, az agyam áhuzalozása közben.

Ha ezzel segítek valakinek, írjatok privit, leírom annak, aki ebben szenved.

2023. jan. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/122 anonim ***** válasza:
90%
A párodat kellene megkérdezned...
2023. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!