Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társadalmi elvárás még...

Miért társadalmi elvárás még mindig,hogy a nő csináljon mindent otthon, természetesen munka mellett?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom. 8-16ig.

Szóval van amikor otthonra vásárlás után már nincs mindenre energiám.

Néha látom a párom rosszalló pillantását. Vagy,hogy mérgesen nekiáll felseperni vagy ilyesmi...

Mert,hogy kemény fizikai munkát végez..

Amúgy elég ritka ,ha valamit csinál itthon..

Normális ha elmondtam neki,hogy zavar ez és én sem vagyok fáradhatatlan? Hogy előre félek mi lesz ha babánk lesz és itthon leszek és nem lesz mindig puccba vágva minden?

Nemtudom,hogy lesz ... milyen baba lesz, mennyi törődés fog igényelni pluszban

Nálatok ez ,hogy van? Kinek mennyi ideje, energiája van munka után vagy gyerek mellett?

Furcsa ha néha soknak érzem?



2023. jan. 12. 21:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/122 anonim ***** válasza:
93%

Akkor jól megtaláltátok egymást. Neked lánygyermekként anya nélkül alap volt, hogy mindent megcsináltok otthon, mást nem ismersz. A férjed anyja meg háztartásbeli volt, az csinált mindent otthon a gyereke meg az URA elé. A férjednek az az alap.


A zsák a foltját tipikus esete vagytok. Álomférfinak hívni valakit és 10 éve nagy rózsaszínködben élni csak te tudsz. Mert mindketten rossz példát hoztatok magatokkal, rossz berögződéseitek vannak.


Azért annyit hadd mondjak, az olyan kis uraságokat mint a tied, a legtöbb nő kilöki maga mellől, mert mi nem vagyunk rabszolgák otthon, akikre cinikus pillantást kell vetni, ha csak heti 1x porszívozunk fel.


De neked ez így jó, "mertőazálomférfijajjdecsudijó".


Majd 40-50 évesen 2 gyerekkel rájössz, hogy elkúrtad az életed.

2023. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/122 A kérdező kommentje:

Nem ismerem fel a családon belüli erőszakot???

Hát ez pont nagyon nem így van. Mert testi lelki bántalmazó családból jövök.

2023. jan. 12. 22:11
 33/122 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2023. jan. 12. 22:12
 34/122 anonim ***** válasza:
96%
Most akkor nem igazán értem, hogy mi a probléma, ha írtad, hogy nagyrészt ő is megcsinál mindent, de mégis morog, mert nem is.
2023. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/122 anonim ***** válasza:
93%
#33 Akkor viszont tényleg az a gond, hogy nem szállt még fel a rózsaszín köd.
2023. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/122 anonim ***** válasza:
78%
#33 Meg mondjuk a kapcsolati erőszak dinamikája nem teljesen ugyanaz, mint a gyermekbántalmazásé. De mindegy, majd ha kezdesz belecsúszni a pokolba, úgyis emlékezni fogsz arra, hogy mások szerint sem normális az, ami veled történik és már ez nagy segítség lesz ahhoz, hogy felismerd a helyzeted és ki tudj majd lépni belőle.
2023. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/122 A kérdező kommentje:

Akkor elmagyarázom újfent, hogy minden hozzá szóló megértse.

Rendben van emberileg a párom,nagyon szerető és oda adó is. De a háztartás rámmarad nagyjából 98%ban.

S azt érti meg nehezen,hogy bár nem nehéz fizikai munkát végzek többnyire napközben, nem mindig érzem magamban az energiát,hogy pacek rend legyen.

Nem teszi szóvá..de látom és érzem rajta,hogy néha zavarja..

Általában van időm majdnem mindenre munka után, s az sem zavarja feltétlen ha néha inkább kidőlök egyet

Csak szeretném vele megbeszelni, nyugodtan ,hogy fogjon neki nyugodtan Ő is bedobni egy mosást vagy ilyesmi

2023. jan. 12. 22:20
 38/122 anonim ***** válasza:
58%

Én speciel nem érzem "bántalmazásnak", hogy a Kérdező 2 órával előbb ér haza mint a férje és az örülne, ha nem kuplerájba kellene megjönnie.

Ahogy a férj is képes elmosogatni, amikor ő ért előbb haza, leírta a Kérdező.

Úgy gondolom, hogy eleve nem kellene este szarban hagyni a lakást, akkor másnap nem lennének ilyen gondok.

Főzést kettesben le lehet bonyolítani fél óra alatt, közben elmosogatni a deszkát vagy edényt és máris nincs disznóól.

Utána az 1-2 vacsoratányér elmosogatásába semmilyen nemű egyed nem halt még bele.

Rosszul van szervezve az egész és gondolom megfelelően rendetlenek is mindketten.

2023. jan. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/122 anonim ***** válasza:
91%

És mi akadályoz meg benne, hogy megbeszéld?

Egyébként ez a "látom, érzem rajta" csak egy magadnak bebeszélt duma, mert bűntudatod van. Nem kell, hogy gondolatolvasó legyél. Arról vegyél tudomást, amit mond. A többi csak belőled eredő feltételezés, nem a valóság.

Abszurdum naponta még felmosni is, nemhogy porszívózni. Hetente mosok fel, kéthetente porszívózok. Még élek, nem pusztultam el porfertőzésben, és a lakás se látszik gondozatlannak.

2023. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/122 anonim ***** válasza:
87%
#38 "Csak szeretném vele megbeszelni, nyugodtan ,hogy fogjon neki nyugodtan Ő is bedobni egy mosást vagy ilyesmi" - hát akkor hajrá, beszéld meg vele! Ha nem egy (egyelőre)passzív-agresszív p., nem értem, hogy miért probléma ez?
2023. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!