Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társadalmi elvárás még...

Miért társadalmi elvárás még mindig,hogy a nő csináljon mindent otthon, természetesen munka mellett?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom. 8-16ig.

Szóval van amikor otthonra vásárlás után már nincs mindenre energiám.

Néha látom a párom rosszalló pillantását. Vagy,hogy mérgesen nekiáll felseperni vagy ilyesmi...

Mert,hogy kemény fizikai munkát végez..

Amúgy elég ritka ,ha valamit csinál itthon..

Normális ha elmondtam neki,hogy zavar ez és én sem vagyok fáradhatatlan? Hogy előre félek mi lesz ha babánk lesz és itthon leszek és nem lesz mindig puccba vágva minden?

Nemtudom,hogy lesz ... milyen baba lesz, mennyi törődés fog igényelni pluszban

Nálatok ez ,hogy van? Kinek mennyi ideje, energiája van munka után vagy gyerek mellett?

Furcsa ha néha soknak érzem?



2023. jan. 12. 21:29
 71/122 anonim ***** válasza:
100%
#66 Igen, ez engem is zavar mindig, amikor azzal a leosztással jönnek, hogy a nő végzi a házimunkát, a férfi meg a ház körüli teendőket, ami kábé a heti 1 fűnyírás, meg évente egyszer meg kell metszeni a fákat, ha vannak egyáltalán. Ha meg kert is van, az is az asszony dolga, hiába ház körüli teendő az is. Vagy legalábbis én még életemben nem láttam férfit kapálni, csak nőket. Ha vannak állatok, azok etetése sem vesz igénybe napi 3-4 órát, nálunk ez egy napi 15, max. 20 perces feladat (amit persze vagy én, vagy anya csinálunk meg).
2023. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/122 anonim ***** válasza:
89%
Nem, 70-es, 2023-ban már nem a férfi szokta elvenni a nőt (Kitől? Az apjától? Hát már rég külön él!), hanem a pár szokott összeházasodni. Ez nem csak a férfi döntése.
2023. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/122 anonim ***** válasza:
16%
Aki lepontozott miért tette? Szerinte annak kell a házimunkát végeznie, aki tovább dolgozik és nehezebb munkát végez?
2023. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/122 anonim ***** válasza:
86%
#73 Megegyezés szerint kell a házimunkát csinálni. Ha meg tovább dolgozik, gondolom később is megy melóba, szóval a munka előtt egyedül otthon töltött 1-2 óra alatt nyugodtan kitakaríthat.
2023. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/122 anonim ***** válasza:
91%

Nő vagyok és 25 éve élek normális kiegyensúlyozott házasságban.

Nem olyan könnyű ez a kérdés, de főleg nem könnyű a válasz, mert nem minden fekete vagy fehér, a palettán létezik a szürke is és még millió más szín is.


Bevallom világ életemben a nők felé voltam részrehajló vitás kérdésekben, mert nyilván a nememmel vagyok szolidáris.

Viszont nehéz elképzelnem, hogy én hazaérek fél 5-re, a férjem meg este 8-ra, addig az egyenlőség jegyében ülök és nézem a kupit, miközben várom, hogy hazaérjen és majd együtt elmosunk 2 tányért és együtt megkenünk 2 szendvicset, vagy majd együtt kifőzzük a tésztát, a rendetlen, koszos konyhában.

De nem azért csinálom meg mert nő vagyok és csak nekem kötelező, hanem mert nekem fér az időmbe, mert NEKEM így komfortos az élet.

Természetesen ha fordított időbeosztással élnénk, akkor fordítva lenne szervezve az életünk!

Speciel pont a házimunka az, amit mindenkinek el kell végeznie akkor is, ha egyedül él, már amennyiben nem akar állatmódjára létezni és nem tudja mások munkáját megfizetni, így ezt nem tartom ördögtől valónak, amitől rettegnie kell bárkinek is és presztízsharcot folytatni róla.


Egy házasságban ennél sokkal nagyobb gondokkal is találkozik 2 ember.

Ez pont az a dolog, amit jó szervezéssel, megfelelő időbeosztással meg lehet oldani, hogy egyikük se érezze, hogy csak szolgálja a másikat!

De nem 2 tányér elmosásán, vagy egy mosógép be-kipakolásán fog borulni az egyensúly.

2023. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/122 anonim ***** válasza:
61%

72: de mégiscsak a ffi, aki megkéri a nő kezét!!!


Egy nő jó esetben sose mondja azt a pasinak, hogy ugyan vegyél már el és házasodjunk össze! :D

2023. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/122 anonim ***** válasza:
85%
Nem úgy fogalmaz, 76-os, hogy ugyan vegyél már el, hanem javasolhatja, hogy házasodjanak össze, vagy megkérdezheti, hogy a férfi nem akar-e. Változnak az idők, ez már nem patriarchális társadalom.
2023. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/122 anonim ***** válasza:
19%

74!


Vagy nem. Lehet a másik napi 2 órát utazik a munkahelyére. Plusz leírta a kérdező, a párja nehéz fizikai munkát végez, ő maga nem. Most komolyan annak kellene a házimunkát végeznie, aki egész nap mondjuk téglát rak? Nem annak, aki mondjuk adminisztral?

2023. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/122 anonim ***** válasza:
88%
#78 Megegyezés szerint. Mi nem világos ezen?!
2023. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/122 anonim ***** válasza:
82%
#78 Mellesleg lefogadom, hogy a csávó hétvégén sem fogja a kezébe a porszívót vagy a felmosófát, amikor ugye nem téglapakolásból esik haza. Egyébként a mosógépet el lehet indítani téglapakolás után is, de tovább megyek: egy teregetést is meg lehet csinálni fáradt izmokkal. Meg amit már írtam: ha fáradt izmokkal nem akar takarítani, akkor csinálja meg meló előtt.
2023. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!