Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társadalmi elvárás még...

Miért társadalmi elvárás még mindig,hogy a nő csináljon mindent otthon, természetesen munka mellett?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom. 8-16ig.

Szóval van amikor otthonra vásárlás után már nincs mindenre energiám.

Néha látom a párom rosszalló pillantását. Vagy,hogy mérgesen nekiáll felseperni vagy ilyesmi...

Mert,hogy kemény fizikai munkát végez..

Amúgy elég ritka ,ha valamit csinál itthon..

Normális ha elmondtam neki,hogy zavar ez és én sem vagyok fáradhatatlan? Hogy előre félek mi lesz ha babánk lesz és itthon leszek és nem lesz mindig puccba vágva minden?

Nemtudom,hogy lesz ... milyen baba lesz, mennyi törődés fog igényelni pluszban

Nálatok ez ,hogy van? Kinek mennyi ideje, energiája van munka után vagy gyerek mellett?

Furcsa ha néha soknak érzem?



2023. jan. 12. 21:29
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/122 anonim ***** válasza:
65%
Pasid a seggfej, nem a társadalom.
2023. jan. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/122 anonim ***** válasza:
70%
Hát mond meg neki egyenesen, h most nem csinálod megazt kész.. Ennyi.. Ha nagyon akar valamit csinálja meg.. A lényeg h ne nyald ki a seggét mert máshogy megvaltozni nem fog, csak ha át veszed az irányítást...esetleg azt is kiprobalhszod h nem csinálsz aunkadon kívül semmit..otthon..én pl napokig képes vagyok elleni főtt kaja nélkül, kenyéren... Bizony.. Azt 0ampoghat nekem bárki ha kell csinálja meg.. Épp elég apámat kiszolgálni (még otthon élek sajna) de eldontottem h rajta kívül SENKIT nem fogok többé, ha nincs kedvem hozzá, az más ha kedveskedek, meg még akarom lepni,de ha nincs kedvem akk bizony úgy maradnak a dolgok..akár napokig..
2023. jan. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/122 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, sikerült megbeszélni a pasiddal a takarítás dolgot?
2023. jan. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/122 anonim ***** válasza:
95%
47: azért a férfiak által ilyenkor szívesen felhozott példák nem feltétlenül mindennaposak - ilyen a tiéd is. Ha meg igen, akkor nyilván a pár meg tudja beszélni ideális esetben. A gond abból van, ha minimum hasonló időtartamban járnak munkahelyre, de otthon a teendők nagy részét a nő végzi csak azon az alapon, hogy nő. Vagy mondjuk ott marad ledobva a koszos cucc, nem teszi be a mosogatóba az edényt, nem dobja ki a használt zsepit, satöbbi, satöbbi. Ilyenkor pl. azon gondolkodom, hogy szerinte hogy fog rendeződni az a szitu, hacsak én meg nem csinálom? vagy mi van a fejében? Általánosségban ritkább, hogy a férfi mindennap fát vág, villanyt szerel és a többi. 46-os
2023. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/122 anonim ***** válasza:
37%

Alapvetően a nők dolga volt a háztartás mindig is, míg a pasik vadásztak stb, aztán idővel már nem lett elég a pasik által haza hordott zsákmány, kevés volt a megélhetéshez és az ipari forradalom hozamányaként a nőknek is munkába kellett járniuk. Elfogytak a vadak illetve kisajátították őket az urak.


Igen ám, de a pasik addigra megszokták, hogy nekik otthon már nincs dolguk és nem értik, hogy amióta a nők is eljárnak dolgozni, azóta más szelek fújnak és be kéne segíteni otthon. Nem, ehhez nem fűlik a foguk, mert szerintük az női munka és a nő dolga!


Nos, hát mivel elszakadtunk a természetes, hagyományos életmódtól, és alapfelállástól (a ffi elmegy vadászni, a nő meg feldolgozza, amit az hazahozott), így kialakult egy természetellenes elvárás a nőkkel szemben illetve megjelent azok túlterhelése/túlterhelődése és ezzel együtt a ffiak csodálkozása, hogy a nő már nem olyan szép, nem akar annyi szxet, folyton fáradt és sokszor fáj a feje. Nem értik, hogy miért van ez...


Tehát, kedves Kérdező egyáltalán nem furcsa, hogy soknak érzed ezt és inkább az a nem normális, aki szerint ez a normális!!


Viszont felmerült bennem pár kérdés az írásod, hozzászólásaid kapcsán:


1. Ha ő az álompasid, akkor miért volt szükség a kérdés kiírására?

Az álompasi nem az, akivel minden teljesen problémamentes és jól működik?

Nem az, akivel mindent őszintén meg lehet beszélni????

Vagy az álompasi csak külsőleg szép és az ágyban jó?

És ez szerinted elég? Megéri?


2. Ha már most kétségeid vannak arra nézve, hogy besegít-e majd, ha gyerek lesz és látod, hogy ez egyáltalán nem valószínű (kutyából sosem lesz szalonna), akkor mégis miért akarnál gyereket tőle, miért akarnád gyakorlatilag egyedülálló anyaként felnevelni??

Hiszen munka után ő fáradt lesz akkor is, sőt! Majd ha a baba bömböl egész éjszaka, még jobban fog morogni, hogy nem tudja kipihenni magát stb.


3. Te fülig szerelmes vagy belé, hiszen véded, álompasinak tartod a red flagek ellenére is, rózsaszín ködben élsz stb, de vajon ő is álomnőnek tart téged? Akkor hogyhogy még mindig nem vett el téged feleségül ?????????????


Ennyi sok év után azért ezen is el kellene gondolkodni....


Persze, persze: tudjuk, hogy a papír nem fontos annak, akit nem kértek meg, de az igazság az, hogy ha egy pasi úgy érzi, hogy megtalálta az igazit, az bizony 1-2 éven belül elveszi feleségül!


Lehet itt kifogásokat keresni, mentegetőzni, de érdemes lenne észrevenni és feldolgozni a tényeket, a valóságot!


Én a helyedben tuti nem szülnék neki és megnézném, hogy mit lép arra, ha nem csinálod meg ezentúl csak a házimunka felét, a másikat meg ráhagyod!


Biztosra veszem, hogy ha már nem leszel neki elég jó cseléd, hamarosan lelép, mert most így kényelmes neki. Te mindent megadsz neki. Csak te szenvedsz. De meddig..?


Ha később mégis betelik a pohár, nem fogod úgy érezni, hogy elpocsékoltad vele az életedet, a fiatalságodat?

2023. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/122 anonim ***** válasza:
96%

"Vizet szerelni sem kellett neki, vagy betonozni sem"


Ezek, meg villamos hálózat áthuzalozása azért néhány évente (vagy tízévenként) egyszer fordulnak elő, és a férfiak döntő hányada nem tudja/meri megcsinálni, szakembert hívnak, ami rendben van. Ez nem úgy működik, hogy a nő minden nap végezzen el napi 2-3 óra pluszt a munkája mellett, mert öt év múlva lehet, hogy vizet kell szerelni a férfinak és akkor egálban lesznek. Nem lesznek, a nő által napi szinten végzett munka sokkal több.

2023. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/122 anonim ***** válasza:
11%
Tehat te korábban végzel, könnyebb a munkád, de szerinted a párodnak kellene a házimunkát elvegeznie?
2023. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/122 anonim ***** válasza:
86%
65-ös, neked az mért alapfeltevés, hogy a férfi "veszi el" feleségül a nőt, és a kérdezőék azért nem házasok, mert a kérdező párja ezt nem tette, a kérdező pedig csak sóvárog? Fel sem merül benned, hogy a házasság közös akarat?
2023. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/122 anonim ***** válasza:
73%
68-as: pont hogy felmerült a közös akarat kérdése, mivel nekem úgy tűnik, hogy itt csak a nő akar bármit is! :)
2023. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/122 anonim ***** válasza:
5%
68: egy nő ritkán szokott elvenni pasit, ez inkább fordítva szokás és úgy is az ideális eset! :D
2023. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!