Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszakítanátok a kapcsolatot...

Megszakítanátok a kapcsolatot a családdal a helyemben? (oltás téma)

Figyelt kérdés

A testvérem és a szüleim is oltáspártiak, és nem tűrnek ebben ellentmondást.

Én is oltáspárti voltam alapból, vagyis hajlandó voltam rábízni magam a tudományra, orvosokra.

3 oltást kaptam.

Már az első kettő után többféle neurológiai panaszom lett tartósan (vándorló zsibbadások, fejfájás, szédülés, gondolkodási nehézségek), de amikor mondtam a családomnak, akkor lehurrogtak, képzelgésnek nevezték, és az volt a legfontosabb közlendőjük, hogy még ha bajom is van, nehogy azt merjem mondani, hogy az oltástól, és a neten nehogy írogassak, mert akkor a bátyám jelent rémhírterjesztés miatt.

Voltam orvosnál akkor, és azt mondták, hogy nem látnak semmi bajt, nyugodtan vegyem fel a 3. oltást is.


Ellenben később teljesen rejtélyes módon megint bajom lett, nyaktól lefelé elzsibbadtam és konkrétan nem tudtam járni. Autoimmun eredetű gyulladásos góc volt a nyaki gerincvelőmben, az okozta. Semmilyen fertőzéses okot, semmi autoimmun betegséget nem tudtak kimutatni, gyakorlatilag jelen állás szerint ok nélkül történt ez az egész. Helyrejöttem, de a családom azóta is rágja a fülem, hogy be kellene adatni a 4. oltást, mert az omikron ellen csak az véd.

Nekem eszem ágában sincs, ha fizetnének sem adatnám be ezek után.

A bátyám azt mondja folyton, hogy senki nem mondta, nem bizonyította, hogy az oltásnak köze lenne a bajomhoz, semmilyen hivatalos közleményben nincs olyan, hogy ilyet tudna okozni, ha tudna, akkor megjelent volna már a nagy mintaszámú kísérletben. Ezért egy racionális ember ilyen esetben beoltatja magát, mert semmi káros hatás nem bizonyított.

Ordibálnak velem, kapcsolatmegszakítással fenyegetnek, meg azt mondják, hogy ha nem adatom be és elkapom még a covidot is, akkor megint beteg leszek és majd magamnak köszönhetem.

A párommal nemsokára gyereket szeretnénk, és arra is üvöltöztek, hogy ne merészeljem, nem lehetek ennyire felelőtlen, aki ismeretlen okból lebénult nyaktól lefelé egyszer, az ne akarjon anya lenni, másrészt meg milyen felelősséget tudna vállalni egy piciért az aki nem képes beoltatni magát.

A szüleim mindenben a testvéremre hallgatnak, mert ő környezettudós, ő okos, ő természettudományosan művelt, nekem pedig semmi ilyen végzettségem nincs, és amúgy is mindig is butább voltam.

Nekem nagyon elegem van, már ott tartok, hogy nem akarok velük beszélgetni. Az nem segít, ha kerülöm ezeket a témákat, erőszakosan felhozzák.


Mit tennétek a helyemben?



2023. jan. 24. 16:02
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
90%
Lazítanám velük a kapcsolatot.
2023. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
88%
Nem azért,de felnőtt ember vagy,te döntesz.Senkinek nincs hozzá köze,hogy hogyan.Én ezt mondanám meg nekik,és ha nem hagynak békén, akkor nem mennék hozzájuk.Ha saját magadért nem tudsz kiállni a saját családod ellen, akkor viszont tényleg korai a gyerekvállalás,mert te sem vagy még teljesen felnőtt.
2023. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
30%
Van orvosi bizonyitek arra, hogy az oltastol lett mindenfele bajod?
2023. jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
73%

Bocsánat a csúnya kifejezésért, de a tesód és a szüleid nem oltáspártiak, szimplán elmebetegek. Nekem legalábbis ez volt az első gondolatom. Nem normális dolog, amit művelnek. Milyen jogon szólnak bele az életedbe? Gondolom felnőtt ember vagy, pláne hogy írtad gyereket terveztek, tehát a kérdésem, hogy miért nem küldted el őket a francba? Én aztán nem csak fenyegetőznék kapcsolat megszakítással, ahogy ők teszik, hanem ténylegesen be is fejezném velük a kapcsolattartást. Mi az, hogy üvöltöznek meg ordibalnak?! Majd még ők fogják eldönteni, hogy mikor szülsz, nem? Meg hogy milyen oltást veszel fel. Jó vicc volt.

Alaposan helyreraknám őket és közölném, ha még egyszer akár egyetlen szóval is szóbahozzák a témát, többe nem beszélek velük.

2023. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%

Ha nincs más út, meg. Nekem is vannak oltást tukmáló rokonaim, és el se tudom képzelni, hogy ebben vagy bármi másban hogy gondolják ezt az erőszakosságot. Akinek a teste, annak a döntése. Másnak beleszólása nincs.

Az meg már nevetséges, hogy gyereked se legyen, mert ők ezt nem tartják jó ötletnek. Hát mit gondolnak, hogy nekik szülnéd?

2023. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
60%

Íme, a sokadik mérgező diszfunkcionális család. Totál megkeserítik az életed, te pedig a lelkiismereted (dehát mégiscsak a családom című track) miatt nem hagyod ott őket.

Nincs más opció. Mert megváltozni ők nem tudnak. Csak te tudsz változtatni. Rövidtávon veszteség, hosszútávon nyereség.

2023. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
80%

3#

Tök mindegy. Nem akarja, és kész.

2023. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
36%

Nem vagyunk a helyedben, így nem tudjuk, hogy mit tennénk. Azt nem írtad le, hogy milyen fajta oltást kaptál. Mi a feleségemmel már közelebb vagyunk a 100-hoz, mint az ötvenhez. Kaptunk 4 db Pfizer oltást. A 4. oltást követően másfél hónappal a feleségem (feltehetően uszodában) elkapta a covidot, én tőle kaptam el. Mindkettőnknek egészen enyhe tünetünk volt, láz nélkül, csak a fejüregek nyálkahártyája volt gyulladásban. Az ötven éves gyerekünk viszont esküszik arra, hogy nála a 4. oltás után jelentkezett a prosztata gyulladás, ami most sem gyógyult meg teljesen. Mivel ezeket az oltásokat tulajdonképpen nem tudták az idő rövidsége miatt tökéletesen kivizsgálni kockázatok szempontjából, ezért minden elképzelhető. Van olyan antibiotikum, aminél csak évek után derült ki, hogy egyeseknél erős hallásromlást okoz.

Ilyen "elvi" viták miatt nem kell a családdal megszakítani a kapcsolatot. Nyugalmat erőltetsz magadra és a saját elképzelésedhez tartod magad. Én az influenza elleni védőoltással vagyok úgy, hogy azt soha nem adattam be, ha elkapom, majd kigyógyulok belőle.

2023. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
4%
7: az oltas sajnos se nem kivansagmusor, se nem politikai kerdes es kesz.
2023. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

De igen, kívánságműsor ez az oltás, mivel nem kötelező.


Mégis milyen bizonyíték kellene, hogy attól volt?

Soha életemben semmilyen egészségügyi problémám nem volt, pláne nem idegrendszeri. Aktív életet élek, egészségesen étkezem, nem vagyok elhízva, nem vagyok cukorbajos, sem egyéb, mégis mitől kezdett volna össze-vissza zsibbadni a testem? Pont véletlen, hogy 7-10 nappal az oltás után?

Ezzel párhuzamosan a zsibbadó karomon egy vörös folt is megjelent, olyan volt, mintha le lett volna forrázva a karom.

Ezek után a tüneteim jöttek-mentek, míg végül több mint fél év tünetmentesség utáne már képalkotóval kimutatható gyulladás lett a központi idegrendszeremben. Kivizsgáltak millió irányba, kizártak vagy egy tucat ismert betegséget, és az lett a vége a dolognak, hogy "csak úgy" begyulladt. Csak úgy életerős, sportos fiatalból hipp-hopp fel sem tudtam kelni az ágyból és nem éreztem a testem.

Aki ezek után oltatná magát és várna az írásba adott, hivatalos bizonyítékra, az egy menthetetlen idióta, Darwin-díjas zsákutca.


Amúgy kiállok magamért a családommal szemben, sose hódolok be nekik, csak annyi a különbség, hogy én nem üvöltözöm és mocskolódom.

Ahogy ők sem, úgy itt az oldalon mások sem mondhatja meg nekem senki, hogy kész vagyok-e a gyerekvállalásra.

2023. jan. 24. 16:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!