Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszakítanátok a kapcsolatot...

Megszakítanátok a kapcsolatot a családdal a helyemben? (oltás téma)

Figyelt kérdés

A testvérem és a szüleim is oltáspártiak, és nem tűrnek ebben ellentmondást.

Én is oltáspárti voltam alapból, vagyis hajlandó voltam rábízni magam a tudományra, orvosokra.

3 oltást kaptam.

Már az első kettő után többféle neurológiai panaszom lett tartósan (vándorló zsibbadások, fejfájás, szédülés, gondolkodási nehézségek), de amikor mondtam a családomnak, akkor lehurrogtak, képzelgésnek nevezték, és az volt a legfontosabb közlendőjük, hogy még ha bajom is van, nehogy azt merjem mondani, hogy az oltástól, és a neten nehogy írogassak, mert akkor a bátyám jelent rémhírterjesztés miatt.

Voltam orvosnál akkor, és azt mondták, hogy nem látnak semmi bajt, nyugodtan vegyem fel a 3. oltást is.


Ellenben később teljesen rejtélyes módon megint bajom lett, nyaktól lefelé elzsibbadtam és konkrétan nem tudtam járni. Autoimmun eredetű gyulladásos góc volt a nyaki gerincvelőmben, az okozta. Semmilyen fertőzéses okot, semmi autoimmun betegséget nem tudtak kimutatni, gyakorlatilag jelen állás szerint ok nélkül történt ez az egész. Helyrejöttem, de a családom azóta is rágja a fülem, hogy be kellene adatni a 4. oltást, mert az omikron ellen csak az véd.

Nekem eszem ágában sincs, ha fizetnének sem adatnám be ezek után.

A bátyám azt mondja folyton, hogy senki nem mondta, nem bizonyította, hogy az oltásnak köze lenne a bajomhoz, semmilyen hivatalos közleményben nincs olyan, hogy ilyet tudna okozni, ha tudna, akkor megjelent volna már a nagy mintaszámú kísérletben. Ezért egy racionális ember ilyen esetben beoltatja magát, mert semmi káros hatás nem bizonyított.

Ordibálnak velem, kapcsolatmegszakítással fenyegetnek, meg azt mondják, hogy ha nem adatom be és elkapom még a covidot is, akkor megint beteg leszek és majd magamnak köszönhetem.

A párommal nemsokára gyereket szeretnénk, és arra is üvöltöztek, hogy ne merészeljem, nem lehetek ennyire felelőtlen, aki ismeretlen okból lebénult nyaktól lefelé egyszer, az ne akarjon anya lenni, másrészt meg milyen felelősséget tudna vállalni egy piciért az aki nem képes beoltatni magát.

A szüleim mindenben a testvéremre hallgatnak, mert ő környezettudós, ő okos, ő természettudományosan művelt, nekem pedig semmi ilyen végzettségem nincs, és amúgy is mindig is butább voltam.

Nekem nagyon elegem van, már ott tartok, hogy nem akarok velük beszélgetni. Az nem segít, ha kerülöm ezeket a témákat, erőszakosan felhozzák.


Mit tennétek a helyemben?



2023. jan. 24. 16:02
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
59%
Így van 9. Nem azok. Hanem egy arctalan külső ellenség, mint Brüsszel meg Soros, ami tökéletesen és tervezetten ver éket a társadalomban.
2023. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
91%
9 Te miről hallucinálsz? Ez NEM kötelező oltás, tehát nagyon is kívánságműsor, mindenkinek a magánügye eldönteni, hogy kéri avagy sem, mint minden más opcionális oltásnál. Baromságokat ne beszéljünk már!
2023. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
23%
Fidesz agymosott szegény. Hagyni kell, amiben van.
2023. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
94%
Engedjétek már el ezt a covid, meg oltástémát... Régen lecsengett az egész sztori, most éppen fázni kell, meg inflalálódni.
2023. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, hallottál már az új világrendről?
2023. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk Debrecenben épp klimaaktivistáskodni, meg építkezéseket lerohanni kell.
2023. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
25%
Hát kérdező, nekem a covid után lettek hasonló tüneteim
2023. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
22%

"már ott tartok, hogy nem akarok velük beszélgetni. Az nem segít, ha kerülöm ezeket a témákat, erőszakosan felhozzák. Mit tennétek a helyemben?"

Nem gondolkodnék olyan végletekben, hogy megszakítsam-e velük a kapcsolatot, csak egyszerűen amikor olyan témáról kezdenek megint beszélni, amiről én nem akarnék, faképnél hagynám őket és kész, átmennék egy másik szobába, vagy ilyesmi.

2023. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
88%

"A testvérem és a szüleim is oltáspártiak, és nem tűrnek ebben ellentmondást."

Eddig olvastam. Aki BÁRMIBEN nem tűr el ellentmondást.., azzal hogy fogsz kommunikálni? Akivel nem kommunikálsz, hogy leszel egy csapatban? Akivel nem vagy csapatban, miért akarnád az életedbe, hisz ez azt jelenti, hogy részben nincs veled, hanem... :D


Na? :D

2023. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
82%
Ezer éve megszakìtottam volna velük a kapcsolatot.
2023. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!