Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszakítanátok a kapcsolatot...

Megszakítanátok a kapcsolatot a családdal a helyemben? (oltás téma)

Figyelt kérdés

A testvérem és a szüleim is oltáspártiak, és nem tűrnek ebben ellentmondást.

Én is oltáspárti voltam alapból, vagyis hajlandó voltam rábízni magam a tudományra, orvosokra.

3 oltást kaptam.

Már az első kettő után többféle neurológiai panaszom lett tartósan (vándorló zsibbadások, fejfájás, szédülés, gondolkodási nehézségek), de amikor mondtam a családomnak, akkor lehurrogtak, képzelgésnek nevezték, és az volt a legfontosabb közlendőjük, hogy még ha bajom is van, nehogy azt merjem mondani, hogy az oltástól, és a neten nehogy írogassak, mert akkor a bátyám jelent rémhírterjesztés miatt.

Voltam orvosnál akkor, és azt mondták, hogy nem látnak semmi bajt, nyugodtan vegyem fel a 3. oltást is.


Ellenben később teljesen rejtélyes módon megint bajom lett, nyaktól lefelé elzsibbadtam és konkrétan nem tudtam járni. Autoimmun eredetű gyulladásos góc volt a nyaki gerincvelőmben, az okozta. Semmilyen fertőzéses okot, semmi autoimmun betegséget nem tudtak kimutatni, gyakorlatilag jelen állás szerint ok nélkül történt ez az egész. Helyrejöttem, de a családom azóta is rágja a fülem, hogy be kellene adatni a 4. oltást, mert az omikron ellen csak az véd.

Nekem eszem ágában sincs, ha fizetnének sem adatnám be ezek után.

A bátyám azt mondja folyton, hogy senki nem mondta, nem bizonyította, hogy az oltásnak köze lenne a bajomhoz, semmilyen hivatalos közleményben nincs olyan, hogy ilyet tudna okozni, ha tudna, akkor megjelent volna már a nagy mintaszámú kísérletben. Ezért egy racionális ember ilyen esetben beoltatja magát, mert semmi káros hatás nem bizonyított.

Ordibálnak velem, kapcsolatmegszakítással fenyegetnek, meg azt mondják, hogy ha nem adatom be és elkapom még a covidot is, akkor megint beteg leszek és majd magamnak köszönhetem.

A párommal nemsokára gyereket szeretnénk, és arra is üvöltöztek, hogy ne merészeljem, nem lehetek ennyire felelőtlen, aki ismeretlen okból lebénult nyaktól lefelé egyszer, az ne akarjon anya lenni, másrészt meg milyen felelősséget tudna vállalni egy piciért az aki nem képes beoltatni magát.

A szüleim mindenben a testvéremre hallgatnak, mert ő környezettudós, ő okos, ő természettudományosan művelt, nekem pedig semmi ilyen végzettségem nincs, és amúgy is mindig is butább voltam.

Nekem nagyon elegem van, már ott tartok, hogy nem akarok velük beszélgetni. Az nem segít, ha kerülöm ezeket a témákat, erőszakosan felhozzák.


Mit tennétek a helyemben?



2023. jan. 24. 16:02
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is az zavar, hogy az oltás témában az a véleményük, ami. Hanem az, hogy butának neveznek, sértegetnek, tiszteletlenek, mikor egyiküknél sem vagyok tanulatlanabb, butább, műveletlenebb. Másrészt pedig az is zavar, hogy a bátyám szűklátókörűen nyomja, hogy ha állít az ember valamit, akkor ez meg az a bizonyítási rendje, ameddig pedig nincs bizonyítva, nem lehet tényként kezelni. Nem tudományos konferencián vagyunk, hanem az egyetlen egy szem életemet élem, és nem fogom kockáztatni csak azért, mert nincs rólam esettanulmány, ami tényszerűen kijelenti, hogy az oltástól lett bajom. És megsért a rosszindulat, hogy ő halál komolyan abban támogatja, hogy ezek után bátran adassak csak be még egy oltást.
2023. jan. 24. 18:35
 22/50 anonim ***** válasza:
85%
A vörös folt a karodon nem lehet lyme kór jele? Arra vizsgáltak? Sajnos hiába van tél,nincs elég hideg hogy elpusztuljanak...
2023. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
19%

"bátyám szűklátókörűen nyomja, hogy ha állít az ember valamit, akkor ez meg az a bizonyítási rendje, ameddig pedig nincs bizonyítva, nem lehet tényként kezelni"


Ezt nem a bátyád mondja, ez így van a világban.

2023. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
8%

"A szüleim mindenben a testvéremre hallgatnak, mert ő környezettudós, ő okos, ő természettudományosan művelt, nekem pedig semmi ilyen végzettségem nincs, és amúgy is mindig is butább voltam."

vs:

"Amúgy nem is az zavar, hogy az oltás témában az a véleményük, ami. Hanem az, hogy butának neveznek, sértegetnek, tiszteletlenek, mikor egyiküknél sem vagyok tanulatlanabb, butább, műveletlenebb."


Akkor most döntsd el, hogy butább vagy a bátyádnál és maradsz oltásellenes, vagy semmiben nem vagy butább, és tudományos alapon hozol döntést. Egyébként nekem is váratlanul lett autoimmun betegségem... egy évvel azelőtt, hogy a covid egyáltalán megjelent. Semmi köze nincs az oltáshoz.

2023. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
20%
Lepontozhattok, de a tény nem az, amire azt mondom, hogy az, hanem amit lehet bizonyítani. Ha azt állítom, hogy lapos a Föld, azt bizonyítanom kell.
2023. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk 3 oltás után valakit oltásellenesnek nevezni nem kicsit meredek meg mulatságos. De ha az is lenne sincs senkinek joga üvöltözni, ordibálni vele meg beleszólni mikor vállaljon pl gyereket. Azért mindennek van egy határa.

Az oltásnak meg vagy van hozzá köze vagy nem. Biztosra nem lehet kijelenti, hogy márpedig nincs. Ismerősi körömben többeknek is jöttek elő oltás után olyan nyűgjeik, amikkel azelőtt sose volt gondjuk, sőt betegek se igazán voltak életük során jóformán soha, 1-2 náthát leszámítva. Kettőnek eközül szintén autoimmun betegség. Most ez is olyan, hogy vagy amiatt vagy nem, de elég gyanúsnak tartották és mivel oltás után nem sokkal jelentkeztek, így nyilván akarva-akaratlanul is összeköttötték a kettőt.

De visszakanyarodva a kérdezőhöz: ha nem is az oltás miatt lett beteg, ő fejben már akkor is összekapcsolta a két dolgot, ő úgy gondolja az oltás az oka és teljesen érthető módon nem akar többet. Nos akkor kérdem én miért ne mondhatna ezek fényében nemet a már ég tudja hanyadik oltásra…?? Persze anélkül, hogy emiatt üvöltözne vele a saját családja. Franc lenne rájuk ezek után kíváncsi.

2023. jan. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
71%
#25 Én pl bizonyítottam, 2x belinkeltem egy hivatalos forrást, hogy mi is az oltás valójában. Erre törölték a válaszom. Mindent lehet előre tudni, azt is, hogy hamarosan lesz mégegy mesterséges pandémia. Tetszik, nem tetszik, az oltások nem a mesterséges vírusokra vannak.
2023. jan. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
Azt hittem ez a covid dolog már rég nincs napirenden.
2023. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
17%
#27 Persze, billgéc csipje, amit lekövetnek a galambnak álcázott drónok nyomkövetői...
2023. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
57%
Attól, hogy valami neten van még nem hivatalos.
2023. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!