Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem akar gyereket,...

A férjem nem akar gyereket, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

26 éves volt a férjem én pedig 24, amikor megismerkedtünk. A kapcsolatunk elején ő azt mondta nekem, hogy ő úgy érzi, hogy ő nem szeretne gyereket, nem érzi rá magát alkalmasnak, azt is mondta, hogy ez változhat, de ezt nem tudja megígérni. Barátnőim, rokonaim meggyőztek azzal, hogy megfog változni ez idővel ő nekik is így állt a férjük ehhez az egészhez.

Nemrég töltöttem a 28-at ès felvetettem a férjemnek a dolgot és ő kijelentette, hogy nem szeretne ès már valószínűleg ez màr nem fog benne változni.

Kérdeztem, tőle, hogy miért van ez, hiszen már ő is 30 éves, azt mondta, hogy ő tisztába van vele, hogy ez önzőség tőle, de ő nem lenne képes feladni az én idejét, mert ő akkor becsavarodna, ha nem tudna kikapcsolódni, meg azt is mondta, hogy ő bele se akar gondolni abba, hogy onnantól fogva nem lehet közös programunk, vagy csak nagyon ritkan , mert minden a gyerekről szólna.

Teljesen tanácstalan vagyok, elválni nem akarom, mert ezt leszámítva nagyon boldog vagyok vele, meg jóember, viszont ezt az egészet nem tudom hova tenni.

Volt már valaki hasonló cipőben?



2023. márc. 9. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
98%
"Barátnőim, rokonaim meggyőztek azzal, hogy megfog változni ez idővel" Aha, tehát úgy vélted, a barinő jobban tudja mit akar a férjed, mint a férjed, most meg pislogsz. A csávó tisztességes volt, mondom nőként- ellenben te nem játszottál tisztán.
2023. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
100%
Saját ötlettől vezérelve hozzámentél volna, ha a barátnőid nem bíztatnak? Hány évesen mentél férjhez, 14, hogy a barinők döntöttek?
2023. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
100%

De hát megbeszéltétek, hogy nem szeretne, és így mentél hozzá feleségül. Akkor mégis mit akarsz?


Mondjuk az is lehet, hogy még nem most, vagy épp nem veled akar gyereket. De tök mindegy, neked azzal kell számolnod, hogy nem. Próbálkozni próbálkozhatsz meggyőzni, de szerintem kár is...

Én a helyében feleségül sem vettelek volna.

2023. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tudta nélkül ne ess teherbe (például elfelejtett gyógyszer, kilyukasztott gumi stb…) mert hidd el, hogy egyedülálló anyaként fogod végezni.
2023. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
98%
Szegény srác
2023. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 A kérdező kommentje:

Csak nem értem, hogy miért. 30 éves. Felelőségteljes. Jól kezeli a problémákat.

Azért a környezetemben azt látom, hogy 30 éves korukra minden férfi vàgyik az apaságra, de a férjemnél viszont furcsa ez a hozzáállás, hogy innentől kezdve a nyaralás nem pihenés lesz, mert a gyerekkel kell egész végig foglalkozni.

2023. márc. 9. 17:00
 27/77 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg egyedülálló vagyok. Ezeket az alapokat meg kell beszélni és ha ezek nem egyeznek akkor inkább maradjunk barátok. Eddigi párkapcsolatokban ez mindig vitás dolog volt, de tanultam belőlük!


0. Pénzhez való hozzáállás!

1. Hol lakjunk!

2. Hány gyermekünk legyen, és ha úgy van akkor szóba jöhet-e az örökbe fogadás!?

3. Utazás. Nyaralás, világ nézés, közös programok összeegyeztetése.


Ha ez nem egyezik én bele se szeretnék vágni.

2023. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
96%
"Csak nem értem, hogy miért." Mert nem akar, és kész. Nem mindenkinek élete célja reprodukálódni, és egy bőgőmasinát venni a nyakába. Ne tegyél már úgy mintha kötelező lenen szeretni a gyerekeket.. És ő még csak nem is hülyített téged, egyenes volt. Te lutriztál, hogy hátha változik, nem jött be. Mit nem értesz?
2023. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
97%
Te tényleg nagyon sötét vagy
2023. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
100%

"de a férjemnél viszont furcsa ez a hozzáállás"


Egyáltalán nem furcsa a hozzáállása, nem akar gyereket és pont. Őszinte volt veled az első perctől kezdve, csak te képtelen vagy felfogni, hogy nem akar gyereket..

2023. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!