Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem akar gyereket,...

A férjem nem akar gyereket, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

26 éves volt a férjem én pedig 24, amikor megismerkedtünk. A kapcsolatunk elején ő azt mondta nekem, hogy ő úgy érzi, hogy ő nem szeretne gyereket, nem érzi rá magát alkalmasnak, azt is mondta, hogy ez változhat, de ezt nem tudja megígérni. Barátnőim, rokonaim meggyőztek azzal, hogy megfog változni ez idővel ő nekik is így állt a férjük ehhez az egészhez.

Nemrég töltöttem a 28-at ès felvetettem a férjemnek a dolgot és ő kijelentette, hogy nem szeretne ès már valószínűleg ez màr nem fog benne változni.

Kérdeztem, tőle, hogy miért van ez, hiszen már ő is 30 éves, azt mondta, hogy ő tisztába van vele, hogy ez önzőség tőle, de ő nem lenne képes feladni az én idejét, mert ő akkor becsavarodna, ha nem tudna kikapcsolódni, meg azt is mondta, hogy ő bele se akar gondolni abba, hogy onnantól fogva nem lehet közös programunk, vagy csak nagyon ritkan , mert minden a gyerekről szólna.

Teljesen tanácstalan vagyok, elválni nem akarom, mert ezt leszámítva nagyon boldog vagyok vele, meg jóember, viszont ezt az egészet nem tudom hova tenni.

Volt már valaki hasonló cipőben?



2023. márc. 9. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim válasza:
87%

54 -es vagyok egy szóval nem írtam hogy nem lehet gyermeke, èn 33 èvesen várom az elsőt.

Azt írtam ha nem lèp ki ebből a kapcsolatból akkor valószínűleg nem lesz ami hatalmas űr tud lenni a szívben ha gyermekre vágyik. Írtam hogy pl mèg 33 èvesen se kèső mással a gyerekvállalás, de ha a párja nem szeretne akkor mièrt is húzná az időt? 30 èv felett azèrt már sokszor nem jön olyan könnyen a gyermek, ès mi van ha valami gond is lenne ? Egy meddősègi kivizsgálás, kezelès nem megy olyan könnyen... Mi 4 èvet vártunk pl a gyermekre. Sose legyen ilyen gondja , csak írtam hogy ilyenen is èrdekes azèrt elgondolkodni.

2023. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
90%
Nem írtuk, hogy 30-on felül nem lehet gyereke. Azt írtuk, nehezebben jön össze a gyerek. Mert az a szerencsés, ha 20 és 30 év között szüli az első gyerekét. Persze, nyilvánvalóan később is lehet, csak akkor a terhesség és a szülés is nehez.
2023. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
98%
*nehezebb.
2023. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
97%

Azt írtad, a párod felelősségteljes, és valóban az. Felelősségteljesnek lenni nem azt jelenti, hogy "komoly" dolgokra vágyik, hanem hogy amit tesz, azért vállalja a felelősséget, és amiért nem akarja vállalni, azt nem teszi meg.


Nekem úgy tűnik, hogy neki a valósághoz közelebb állnak a kisgyerekes élettel kapcsolatos elképzelései.

2023. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
99%
A párod nem árult zsákbamacskát, te voltál a végtelenül naív, hogy azt hitted, majd megváltozik. Azt a butaságot meg verd ki a fejedből, hogy 30 körül már minden pasi gyereket akar...nem, nem akar! Nagyon sokan egyáltalán nem akarnak, csak engednek a nőnek, aztán ebből lesznek a konfliktusok, hogy a gyerek az anya dolga, és voilá...nem véletlen megy tönkre nagyon sok kapcsolat a gyerek után. Mi gondolsz, miért van annyi egyedülálló szülő? Mert olyan csodás az élet a gyerekkel, meg az azzal járó temérdek konfliktussal, anyagi problémákkal, feszültséggel, felelősséggel? Nem mindenki kér belőle, a férjed sem. Tiszteletben kellett volna tartanod a döntését, és nem más hü.lyeségeire hallgatni. Én is azt hittem huszonévesen, hogy majd változik a dolog, de nem változott. Minél idősebb vagyok, annál biztosabb vagyok abban, hogy nincs az az isten/csok, ami miatt én egy ilyen dolgot a nyakamba vegyek, hála az égnek a férjem azonos módon gondolkodik, így mi nagyon jól megvagyunk. Azt csináljuk, amit akarunk, utazunk, amikor akarunk, és úgy töltjük a kevés szabadidőnket, ahogyan nekünk jó. Mi szeretünk így élni, nincs hiányérzetünk. Mindenki úgy él, ahogy szeretne, de mást nem rángathat bele olyanba, amit nem akar...elcseszted a párválasztást!
2023. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, én és két barátnőm egyszerre, mind 32 évesen vállaltuk a másodikat, simán bekaptuk a legyet, hülyeség, hogy le vagy maradva. Inkább 35 évesen szülj, mint 22 évesen. Szerintem lassan próbáld meg tudatosítani magadban, hogy nem ő lesz a gyerekeid apja. Biztosan kár érte, de ha gyerekre vágysz, az meg fogja mérgezni a kapcsolatot is, meg az életedet is, nem elmúlni fog az érzés, hanem erősödni. Ez van, fogsz találni olyat, akivel jó lesz, és ne kapkodj.
2023. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
99%

#64


Na igen, szerintem amilyen naiv a kérdező, a gyerekvállalást is hasonlónak képzelheti, a jót jobban, a nehézségeket kevésbé látja.

Nem lennék meglepve, ha a barátnői, környezete olyanok lennének, akik a gyerek dologról is rózsaszínködös dolgokat hangoztatják, az alapján, amit a férjéről mondtak neki, "majd megváltozik'

Az ilyen gyerekes barátnők, rokonok szokták ezeket a lózungokat sorolni, hogy..


-"a gyerek megmenti a kapcsolatot"

-"majd a sajátját megszereti"

-"arra jut időd, amire akarod"


és a kedvencem.. "majd lesz valahogy" :D

2023. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
92%

"Csak szeretet legyen, a pénzt majd megoldjuk"?

"Sok jó ember kis helyen is"?

Esetleg .

2023. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
98%
68: Ebből általában nem lehet 20 éven át 10-12 különórát, magántanárokat fizetni, fél évente új cipőt venni a kinőtt helyett, osztálykirándulást, belépőket fizetni, stb.
2023. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
81%

Nem is vagy olyan állapotban, hogy anya légy. Nincs pszichés egészséged. Előbb az életedet beszéld át valakivel, aki ítélkezésmentesen meghallgat.

Engem érdekelne, hogy te miért szeretnél gyereket? Mit érzel, amikor a gyerek téma jön szóba. De fontos, hogy a te érzéseid legyenek, ne a társadalomé.

2023. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!