Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bukok egy érettségi tárgybó...

Ha bukok egy érettségi tárgyból, ki fognak rakni itthonról. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Apám megmondta, már többször, ha bukok bármelyik tárgyból akkor szedhetem a cuccomat és mehetek el itthonról.

Sajnos esélyes, hogy a matekom nem sikerült. Tudom, hogy októberben ismét megpróbálhatom. Ha bukok, az azt is jelenti ugye, hogy nem vesznek fel egyetemre. (Valójában nem is igazán vágyom annyira arra, hogy egyetemista legyek, csak apám, illetve a körülöttem lévő emberek várják el ezt igazán tőlem)

Én nem ülnék itthon tétlenül, biztosan keresnék valami munkahelyet addig, ameddig el nem jön a következő felvételis időszak. Megmondták, hogy egy ingyenélőt nem fognak eltartani, és én ezt nem is várom el.

Szerencsére ha kihajítanak innen, a párom befogad.

Csak nem értem... Akkora bűn, ha nem sikerül az érettségim? Vagy az, hogy egyáltalán nem is kívánkozok annyira egyetemre menni?

18/l



2023. jún. 2. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
90%
Ezt miért is nem a szüleiddel beszéled meg?
2023. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
57%
Ránéztem arra a "nehéz" idei matek érettségire és kb. 18 pontot az első részből meg tudtak volna a diákok szerezni, ha kinyitották volna a függvénytáblázatot. 🤷‍♂️
2023. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
33%
De a mostani diákok csak sírnak a gykn... Azt se tudják hogy mit és hol kell keresni ... Némelyik valszeg mint a kérdező is megérdemli h kidobják mint macskát reccsenteni ha segédanyaggal annyi esze sincs h kettessel elkaristoljon.
2023. jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom elképzelni hogy ilyesmi miatt kiraktak volna otthonról. Ha nagyon nem ment valami akkor korrepetálásra küldtek pedig nem volt sok pénzünk. Apád túlságosan szigorú.

Szakma kell, nem azt állítom hogy nem, de ha nem megy annyira a tanulás akkor nem kell erőltetni az egyetemet.

2023. jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
45%

"Plusz nehezíts ennél a korosztálynál, hogy pont ők voltak azok, akik fontos időt vesztettek az online oktatással"


Miért, én, aki tavaly érettségizett mit mondjon? Senki sem nyávogott nálunk. Le kellett volna ülni az érettségi előtt napi 1 órát ülni a gép elé, megoldani az előző évi érettségi feladatlapokat. Tiktokon és Youtube-on rengeteg ember foglalkozik ezzel. Kár mentegetozni, egyetemen az ilyenek simán ki fognak hullani.

2023. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
29%

Nem csodálkozok hogy ennyire idióták a diákok nem csak most... én 2013ban érettségiiztem nem volt tiktok segéd vifeo stb... magántanárra vsórok voltunk. szóbeliznem kellett leültem/ függvény tábla... erre hátra fordul az IQ light picsa " Mi az a medián?) Csak a tartalomjegyzéket kellett volna felcsapni + 1 mondat..na ennyi


Covid meg faxság mert kb 90% nem is az órán figyelt + ezer meg egy oktató segéd videók jöttek létre... 30 éves koromra értem a matekot a vidik miatt... Mert érdekel és nézem

2023. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
20%

#16: Fogd már fel, hogy hiába csinálta meg a tavalyi meg az előtti, meg akármennyi feladatlapot, az ideinek KÖZE NEM VOLT azokhoz. Nem 1 órát ült a feladatok előtt, nyugodjál bele. Jóval többet. Továbbá miért gondoljátok, hogy minden suliban tuti jól működött az online oktatás? Honnan tudjátok, hogy mennyit készült és tanult? Ti láttátok vagy én?

Undorítóan nyilvánultok meg itt jó néhányan. Tessék elfogadni: az idei középszintű matek írásbeli nagyon sok diáknak volt a mumusa, és jóval nagyobb arányban lett sikertelen, mint az eddigi években. Tudom, mert látom magam körül, első kézből szerzett információim vannak.

És bocs "kedves #13, de jobban hiszek egy középiskolai matektanárnak, mint a random gyk-s okostojásnak, aki szerint simán meg lehetett csinálni. Pont ez volt benne a csavar, hogy NEM. Tudod, ők nem csak ránéztek, hanem megírták. A tanárok meg javították. Valahogy az ő véleményük többet nyom a latban.

#17: az írásképed alapján viszont a magyarod az nem hiszem, hogy sikerült.

2023. jún. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
91%
Ember, most néztem meg a feladatlapot. Az első részt majdnem egészét ki lehetett nézni a függvénytáblázatból. Benne vannak a képletek, csak be kell helyettesíteni.
2023. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
79%
Ez nagyon toxikus hozzáállás a szülők részéről. És ha csúszással érettségizel le? Mi van akkor! Nagyon is jó ha van plussz időd gondolkodni hogy milyen irányban szeretnél tovább tanulni és még tudsz is keresni egy kis pénzt ez idő alatt.
2023. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is túlzás. Mert ha nem is a legokosabb a gyerek akkor valami másra kell biztatni, olyanra amit meg tud csinálni.
2023. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!