Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bukok egy érettségi tárgybó...

Ha bukok egy érettségi tárgyból, ki fognak rakni itthonról. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Apám megmondta, már többször, ha bukok bármelyik tárgyból akkor szedhetem a cuccomat és mehetek el itthonról.

Sajnos esélyes, hogy a matekom nem sikerült. Tudom, hogy októberben ismét megpróbálhatom. Ha bukok, az azt is jelenti ugye, hogy nem vesznek fel egyetemre. (Valójában nem is igazán vágyom annyira arra, hogy egyetemista legyek, csak apám, illetve a körülöttem lévő emberek várják el ezt igazán tőlem)

Én nem ülnék itthon tétlenül, biztosan keresnék valami munkahelyet addig, ameddig el nem jön a következő felvételis időszak. Megmondták, hogy egy ingyenélőt nem fognak eltartani, és én ezt nem is várom el.

Szerencsére ha kihajítanak innen, a párom befogad.

Csak nem értem... Akkora bűn, ha nem sikerül az érettségim? Vagy az, hogy egyáltalán nem is kívánkozok annyira egyetemre menni?

18/l



2023. jún. 2. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd őket, készülj szóbelire matekból. Nem nehéz van egy tételhez egy feladat azt megkell oldani


Tudom szart ajánlok de tiktokon van a rapid matek érettségire is sokat segített.


Táblázatot használhatod szóbelihez tehát annyira bemagolni nem kell de azért nézegesd. Neten fent vannak a kidolgozott tételek.


Egyébként meg szerintem tényleg jók lettek az eredményeid.

2023. jún. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást, tanulj a szóbelire, sikerülni fog az. ;)
2023. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
84%

Kitartást, azt a matek pontokat szóbelin simán hozni fogod, semmi baj nincs.

A többi eredményhez meg gratulálok!


Meg olvasom eddig két sráccal feküdtél le, ez is elég jó, nézd én 26 évesen még szűz is vagyok, semmi esélyem a lányoknál.

2023. jún. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:

Ereményeim:

Német 4

Emelt angol 5

Töri 5

Magyar 3 (szóbelivel nagyon lerontottam)

Matek 2


Szóval nem b#sznak ki innen :D

2023. jún. 23. 11:38
 65/70 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok hozzá!
2023. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
20%

Nem jó, de nem is tragikus. 😂


Nem kellett volna angolból emeltezned, te mindent erre tettél fel, úgy látom. Ha valami nyelvszakra mégy, még Istenes, de amúgy, ha nem az a terved, semmi értelme nem volt. Csak annyi, hogy jól elhanyagoltad miatta a többi tárgyat...

Ha már van kettesed, ami eleve nem jó, (na jó, örüljünk, hogy átrugdostak szóbelin, mert ugye majdnem megbuktál...) az a magyar hármas már nagyon nem hiányzott bele. Eleve mit lehet már szóbelin magyarból elrontani? Verselemzés van még életrajz. Meg egy-két könyv cselekmény. Na megsúgom, azokat nem most kellett (volna) elolvasni.


Úgy az egész eredményeden látszik ez a téltul tanulgatás, hogy ami érdekel,az esetleg tanulod, a többit nem. Eleve mi a fenének választottad a németet, ha angolból emelteztél,nem elég egy nyelv? Na nem is lett ötös a német 😂 Legalább a választott tárgyadat csináltad volna meg ötösre, de neked az se ment 😂😂😂😂😂😂😂

2023. jún. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 A kérdező kommentje:

#66 Megnézném, neked milyen papírjaid vannak. Megírom neked, hogy 0 angol nyelv tanulással csináltam meg az emeltet ötösre😂😂😂 Magyarból meg persze hogy olyan tételt húztam, ami nem is volt benne a kiadott tételsorban :D Illetve mi közöd van hozzá, hogy mi volt a választottam?

Elmész te a jó édes ... Le se írom inkább! Mert tiltanak 😂 Stílus maga az ember... 😂

2023. júl. 1. 21:15
 68/70 anonim ***** válasza:
20%

Már leírtad privátban, csillagom 😂 Amúgy meg látom, matekot is nulla tanulással csináltad. Van, ahol bejön, van ahol nem. Amúgy az emelt ötös nem nagy cucc, 60 százaléktól felfelé megvan.

Az egyetemen kettes lesz, babavirág.

2023. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
82%
#66 azért az is csoda, hogy téged átengedtek ilyen szövegértéssel irodalomból… Esküszöm, mintha úgy olvastad volna a kérdést, hogy “Kritizáljatok az érettségi eredményeim miatt!”.
2023. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
100%

66-os, 4-es lett az irodalmam. nagyon szeretem is azt a tantárgyat, DE ha megölnek sem tudok verset elemezni. soha nem is tudtam, még a rímeket sem ismertem. leginkább azért mert én utáltam a versekkel foglalkozni. + ha nem tetszett az adott olvasmány kb 2 perc alatt elfelejtem mi volt a cselekmény. az Aranyembert most sem tudom, pedig elolvastam de borzasztó volt. :D

A két nyelv miatt meg igenis dicséret jár a kérdezőnek, sokan egyet sem tudnak megtanulni.

A matek kettes nem a világvége, elég sok embernek kettes a matek. volt osztályomban csak 20 embernek kb, ezek közül páran egyetemen vannak, de van aki olyan helyen dolgozik ahol a kémia kell, de brutálisan. nekem ezerszer rosszabb lett az érettségim, ez van. három kettesem is lett, ráadásul az egyik a töri, amit imádok. nem készültem egyetemre, megvagyok elégedve azzal hogy megvan, mert TUDOM hogy így sem érdemelném meg az érettségi eredményeimet.


+ az egyik kettes a szakmai volt, amiből aztán tettem technikusi vizsgát, hármasra.

2023. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!