Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bukok egy érettségi tárgybó...

Ha bukok egy érettségi tárgyból, ki fognak rakni itthonról. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Apám megmondta, már többször, ha bukok bármelyik tárgyból akkor szedhetem a cuccomat és mehetek el itthonról.

Sajnos esélyes, hogy a matekom nem sikerült. Tudom, hogy októberben ismét megpróbálhatom. Ha bukok, az azt is jelenti ugye, hogy nem vesznek fel egyetemre. (Valójában nem is igazán vágyom annyira arra, hogy egyetemista legyek, csak apám, illetve a körülöttem lévő emberek várják el ezt igazán tőlem)

Én nem ülnék itthon tétlenül, biztosan keresnék valami munkahelyet addig, ameddig el nem jön a következő felvételis időszak. Megmondták, hogy egy ingyenélőt nem fognak eltartani, és én ezt nem is várom el.

Szerencsére ha kihajítanak innen, a párom befogad.

Csak nem értem... Akkora bűn, ha nem sikerül az érettségim? Vagy az, hogy egyáltalán nem is kívánkozok annyira egyetemre menni?

18/l



2023. jún. 2. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor lehet ritka szar suliba járhattam, mert 2021-ben nem használhattunk függvénytáblázatot írásbelin. 🤷 és senki más sem. CSAK szóbelin. Magyarországon tettem le az érettségit.
2023. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor szar suliba jartal, mert lehet használni
2023. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
81%

#40

Ez így szépen és jól hangzik, amit írsz, de az éremnek két oldala van.

Lehet, hogy egy diplomás ember még 26 éves korában sehol nem tart, egy burkoló vagy Kőműves meg 18 éves kora óta dolgozik, csak az a különbség, hogy az egyik 45-50 évesen már szinte rokkant lesz, a másik meg vígan dolgozgat és éli az életet. A nyugdíjról meg hasonlókról meg ne is beszéljünk.

25 éves vagyok, 7 éve festek, de már most érzem magamon, hogy azért ez hosszútávon nem biztos, hogy egészséges lesz. Ettől függetlenül persze én is van, hogy megyek, mintha nem lenne holnap, de ha 30 éves koromra szétcseszem az egészségemet, akkor senki nem fog adni újat.

És ez igaz az autószerelőkre, a heggesztőkre, a mindenkire kb.

Több 70 éves mérnököt vagy informatikust láttam, mint burkolót.



Maga az érettségi pedig ma már tényleg kötelező, mert meg egy egyszerű pénztáros munkához is kérik. (Müller, Aldi, Lidl stb stb) elég csak megnézni az álláshirdetéseket.

Önmagában ráadásul az érettségi is kevés, mert egy ido után az előre lépési lehetőség megszűnik, mert alulképzett vagy.



Ezeket figyelmbe véve, nem biztos, hogy a szülői “nyomás” mögött rossz szándék van.


Én nem ítélkezem senki felett, mi nem látjuk és tudjuk, hogy miként van ez lekommunikálva a 4 fal között, ahogy azt sem, hogy ez a nyomás egyáltalán milyen mértékű. Ismerek olyat, aki konkrétan magát hajszolta bele, mert neki a szülői tanács már egyből erőltetést jelentett.

Én se lennék boldog, ha a gyereknek annyi lenne a hozzáfűzni valója egy ilyen dologhoz, hogy jaj majd lesz valahogy, csak találok valami munkát. Ki kívánja a gyerekének ezt alapjáraton?

Egy értelmes szülő, ha a gyerek oda áll elé és azt mondja, hogy ezt meg azt akarom csinálni, ez meg az érdekel, akkor nem gondolom, hogy nem támogatnák. Én se feltétlenül hagynám, hogy a gyerekem vakon ugorjon bele a semmibe.



Arra buzdítani valakit meg, hogy hagyja ott a szüleit… szép dolog mondhatom… más életet koordinálni? Egy kérdés alapján?

Egy családot tehet tönkre egy ilyen spanolás.. ez nem játék.

2023. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
23%

Szarok otthon a kérdező körülményei?

Nem volt áram a házban, leckét se tudtam csinálni ami internetet igényelt, vizünk se volt , ordibáláa volt meg italozás meg cigi, segítség szóba se jöhetett .. mégis meglett a kettes, pedig teli voltam 1-2 jegyekkel egész 4 év alatt ...hagyjuk már

2023. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 A kérdező kommentje:

Nem olvastam még el az összes választ de összességében....

Megérdemlem hogy kidobjanak itthonról? Rengeteget segítek a szüleimnek. Van 2 testvérem, akik soha nem hajlandóak egy rohadt mosogatószivacsot sem megfogni. Én vagyok a testvéreim közül az egyetlen, aki segít bevásárolni, porszívózni, felmosni, stb.

Soha nem éltem kicsapongó életet.


Ha annyira idióta vagyok, akkor miért vagyok/voltam idegen nyelvekből (angol, német) jeles 5-ös? Történelemből idén négyesre, irodalomból hármasra, nyelvtanból négyesre zártak. Szerintem ez annyira nem rossz. Matematikából világ életemben 2-es voltam, még korrepetáló tanárral is :) Nem tehetek róla.


És az apám miért csinálja ezt? Azért, mert annyira szüksége van arra a csekély összegű családi pótlékra. De ha elmennék dolgozni amúgy is fizetnék azért, mert itt lakhatok. De ez le van tojva :D


Akik pozitív, bíztató választ adtak, azoknak nagyon szépen köszönöm.

A többiek, akik látatlanban lefikáztak, azoknak pedig küldöm sajnálatomat. Nem ismernek. Vagy nem is tudom... Gáz, milyen irányba ment el ez az oldal.

2023. jún. 3. 20:28
 46/70 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán azt derítsd ki h meg lett-e a matek... Nekem úgy rémlik már rég megvannak az eredmények. Szóbelire keszülés van.


Nem fog kidobni am ne fossál csak durván nevel. Ha meg igen, megfogod magad elmész a hapsidhoz, elmész dolgozni, közben pótérettségizel osztan tanulsz vmi szakmát osztan ánnyi

2023. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
100%

Írták, hogy nem biztos hogy rossz szándékból mondja ezt apád, és csak motiválni akar, még ha elég rossz módon is. A szülők nagyrésze szokott olyan dolgokat mondani, amit nem gondol komolyan, de mégis kimondja. Nem lehet ez is nálatok?


De ha ki is raknak, hagyd ott őket egy életre, mert biztos vagyok, hogy ennél többet érdemelsz!:)

2023. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem voltam ilyen helyzetben,de ha ilyen miatt kitettek volna annak idején a szüleim... valószínű,hogy az életükben nem nyitnám rájuk az ajtót. Nálunk apánál történt az,hogy éppen tanult még amikor betöltötte a 18. évét,akkor mamám fogta az összes ruháját, cuccait és kilökte szó szerint az utcára, mondván nagykorú vagy mostmár, állj a saját lábadra. Utána míg élt nem értette, hogy dehát apa miért nem kereste... Na, miért vajon. Amíg munkát nem talált konkrétan az utcán meg haveroknál húzta meg magát,alig evett,stb. és onnan építette fel magát,de ezt megjegyezte egy életre az anyjának jogosan. A sírjához sem jár ki. Valahol érthető,ha a saját anyád kirak 0 ft-al kaja és minden nélkül, miközben tanulsz is még.

Én is szülő vagyok már,soha az életben nem dobnám ki a gyerekem,de ilyet se mondanék. Illetve ha dolgozni szeretne,akkor dolgozzon majd DE nekem otthon egy ft-al sem kell beszálljon. Nevetségesnek tartom, akiknél ez megy, hát itt nem lesz. Attól hogy 18 éves ugyanúgy a gyerekem. Tegye félre azt a pénzt, legalább hamarabb boldogul. Főleg ebbe a fantasztikus világba.

Kitartást kérdező! Meglesz az a kettes. Ha mégsem és kitesznek szépen felépíted magad onnan, erősebbé fog ez tenni, velük pedig onnanstól nem kell foglalkozni.

2023. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
16%
Nem világos, 48-as, hogy ha az apád megszüntetett minden kapcsolatot az anyjával, akkor te honnan tudod, hogy mit gondolt magában az öreglány?
2023. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
100%
49# Onnan,hogy tudott az unokáiról és minket anya rendszeresen vitt hozzá apa nélkül. Hogy honnan tudott rólunk vagy mi történt azt nem tudom a sztorinak. Elég fiatalon meghalt, így nekem is ezek a gyermekkori emlékeim maradtak meg. De ez aztán fontos.:D Férjem sincs jóban évek óta az anyjával,de attól még az unokájához jár.
2023. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!