Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bukok egy érettségi tárgybó...

Ha bukok egy érettségi tárgyból, ki fognak rakni itthonról. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Apám megmondta, már többször, ha bukok bármelyik tárgyból akkor szedhetem a cuccomat és mehetek el itthonról.

Sajnos esélyes, hogy a matekom nem sikerült. Tudom, hogy októberben ismét megpróbálhatom. Ha bukok, az azt is jelenti ugye, hogy nem vesznek fel egyetemre. (Valójában nem is igazán vágyom annyira arra, hogy egyetemista legyek, csak apám, illetve a körülöttem lévő emberek várják el ezt igazán tőlem)

Én nem ülnék itthon tétlenül, biztosan keresnék valami munkahelyet addig, ameddig el nem jön a következő felvételis időszak. Megmondták, hogy egy ingyenélőt nem fognak eltartani, és én ezt nem is várom el.

Szerencsére ha kihajítanak innen, a párom befogad.

Csak nem értem... Akkora bűn, ha nem sikerül az érettségim? Vagy az, hogy egyáltalán nem is kívánkozok annyira egyetemre menni?

18/l



2023. jún. 2. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
31%

17-es.. az utolsó részben magadnak válaszoltál. Az h elpötyögtem meg a helyesírásihiba az tök más,.mivel szerkeszteni nem lehet ez van.


Covidot meg hagyjuk már....

Összes iskolába nyomatják a feladatlapot, kiséretteégit. Lehet hülye vki a matekhoz, mint én anno de akkor meg szólni kell otthon h figyu fater nem megy kell különóra..ha nincs rá lóvé akkor üljenek össze okosabbakkal ahogy én/ mi is tettük


Nyelvtan és irodalom 5ös lett mellesleg 🤣🤣🤣🤣 de szép próbálkozás volt.


Semmi más nincs a régi meg az újabb feladatlapok közt csak más számok... Ugyanazok vannak benne. Nincs egyikben sem kvantumfizika...



Lehet h hülye a matekhoz de ha nem csak faxxopásra nyitja ki a száját hanem szól az apjának akkor nem ide születne a kérdéd.


Ui: Hányszor is tesznek fel ide házi feladat kérdést? Választ várják de ga vki rávezeti őket h kell kiszámolni akkor be van lázadva h miért nem adták meg a választ.


Na ennyi

2023. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
21%
Jól teszi apád, ha kirak otthonról. Tizenkét hosszú éved volt rá, hogy legalább kettes szintre megtanuld a matekot, ha ez neked nem volt elég, akkor mégis mikor szeretnéd majd megtanulni? Majd hatvan évesen szeretnél leérettségizni? Ha lusta vagy tanulni, menj el dolgozni egy gyárba, ahova elég a nyolc általános is, és költözz el otthonról! Majd meglátjuk, hogy fog tetszeni a napi 12 óra fizikai munka. Visszasírod még majd az iskolát.
2023. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
77%
Én jártam magántanárhoz. Kismilliószor elmagyarázott mindent, csak érettségi feladatokat csináltunk, mégse tudtam elkezdeni egyetlen feladatot sem a sokadik óra után sem, sőt, soha. Hiába volt ott a függvénytáblázat, behelyettesíteni nyilván be tudtam, de ha megszakadtam se jött ki jó eredmény. Azt mondjátok, mert nem tanul... A matekot nem lehet megtanulni, nem és nem! Azt vagy érted vagy nem. Ha vért izzadok, én akkor sem értem. Mázlim volt, éppen meglett a 2-es érettségin. Mellesleg azoknak az osztálytársaimnak, akiknek jól ment a matek, érettségin ők is max 3-ast kaptak. Talán 2-3 ember kapott 4-est.
2023. jún. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 senior10 ***** válasza:
28%

azért meghallgatnám szívesen a másik oldalt is, mármint az apádat, hogy miért mondja ezt...

egyébként egy matek kettest egy nem kitünő általános iskolás matek tudással és a függvénytáblázattal (ha legalább egyszer-kétszer kinyitottad a 4 év alatt) is simán össze lehet kukázni...

2023. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
71%

Talán épp azért bukik a kérdező, mert ilyenek a körülményei. Nem segítőkész megnyugtató légkör veszi körül otthon, ami segít neki a tanulásra koncentrálni. Én is ilyen voltam a matek- fizika tárgyakkal. Míg földrajz, angol, magyar 4-es lett, történelem 5-ös lett, addig matekból buktam 12-ben. Ez az jelentette, nem is mehettem matekból érettségizni. Nyár végén letettem a pótvizsgát, majd az őszi szóbeli pótérettségin is megbuktam.

Következő évben csak azért tudtam átmenni kettessel, mert elköltöztem barátnőmmel albérletbe ahol kellemesebb volt légkör.

Úgyhogy kérdező ne foglalkozz apáddal, ha ki is rak és van hova menned, lehet sokkal jobban jársz.

2023. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
29%
Ja úgy mellesleg egyetemre február 15 körül kell jelentkezni, ergo 11-be már gondolkozhatott volna h bakker a matek necces lesz, de februárba olyan helyeket is belehetett volna jelölni ahova nem számít a matek. Nem hiszem el h annyi pontot nem tud vki összszedni h elmehessen szóbelire... Nekem szóbelizni kellett és 3mas lett, jobb lett mint az előrehozott info
2023. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
19%

Alapvetően nekünk amíg otthon élünk, a tanuláson kívül más kötelezettségünk nagyon nem szokott lenni. Persze most vonatkoztassunk el azoktól az esetektől, amikor diákmunkázni kell, meg állattartás/termelés miatt dolgozni kell otthon, illetve a házimunkától, hiszen az életkortól függetlenül (egy idő után) igyis úgyis elvégzendő feladat.


Én se voltam jó matekból, de azért még én is vettem annyira a fáradtságot, hogy legalább csúszó kettes legyen. Annyi típusú feladat van benne, hogy nem hiszem el, hogy tisztességes készüléssel valaki képes megbukni.

Bár amennyit látom TikTokon, facen, instán a “na megyek megbukni” meg hasonló kiírásokat, szerintem csak annyiról van szó, hogy aki kicsit is le van maradva, nagy ívben szrik bele az egészbe.


Csak a tisztázás végett.. a munkahelyedről is repülni fogsz, ha nem végzed el a feladatod.. sőt, ha albérletbe laksz, de nem fizetsz is repülsz.

Szerintem teljesen helytálló elvárás egy szülőtől, hogy a gyerek fejezze be a tanulmányait.

Az, hogy ki miként szankcionálja az esetleges bukást, meg teljesen család függő. Ott ahol ez kirakással jár, szerintem már elég rég óta elhúzódó konfliktusok vannak, legalábbis én úgy látom, hogy a “ha nem tanulsz tovább elmész dolgozni” jellegű feltételek dominálnak.


Persze most azt mondanám; hogy én nem mondanék ilyet, de ki tudja.. lehet, ha azt látnám, hogy a gyerekem x éven keresztül inkább csavarog, bulizik, netezik stb a tanulás helyett, és emellett rinyàl, hogy meg fog bukni és őt sajnálni kell, akkor lehet nálam is elgurulna a gyógyszer.

2023. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
10%
Soha nem raknám ki ilyenért a gyerekem. De az tény, hogy ahhoz hogy szóbelizni se mehessen az ember matekból a mi időnkben nagyon gyökérnek kellett lenni. Pedig én volt hogy év végén pótvizsgáztam is belőle, de az érettségi sokkal könnyebb volt mint a normál tananyag (legalábbis az első része). Nem tudom most mik voltak, de azért ha érettségin bármiből bukik valaki, akkor ott teljesen felesleges egyetemben gondolkozni. A szüleid helyében megpróbálnék segíteni valami jó szakmát tanulni.
2023. jún. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
25%
22es, de van, képzeld el, nem mindenki a mostani könnyített rendszerben érettségizett. Mi, ezelőtt 15 évvel nem használhattunk.
2023. jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
87%

Sosem értettem ezt a szülői viselkedésmódot.

22 éves vagyok, de ha visszamehetnék, a közelébe nem mennék egyetemnek, főiskolának, mert nem az én agyamnak való.

Nem is vagyok hozzá elég okos és lustaságot is örököltem bőven.

Én is, kisiskolás koromtól kezdve ebbe voltam belehajszolva, hogy tanuljál, menjél egyetemre és akkor jó lesz.

És most hol tartok?

Egy nyamvadt szakmai tárgyat nem tudok megcsinálni mert akárhogy próbálok megcsinálni egy feladatot, nem értem, nekem magas, holott ötösre érettségiztem matekból.

És mit látok? A korosztályomban akik szakközépiskolába jártak, megtanultak tisztességesen valamit, azok nagyon sokan előrébb tartanak az életben mint én. Autójuk van, jól keresnek, stb...

Engem maximum az aldiba vennének fel pénztárosnak.

Szóval ne pazarold a drága éveidet olyasmire aminek nem lenne jó vége.

És azt javaslom költözz el a barátodhoz mert a szüleid mérgezőek, önértékelési problémájuk van, megfelelési kényszerrel.

De valami értelmes szakmát meg megcsinálhatsz, keress olyat amiben el tudod magad képzelni.

De lépj le otthonról boldogabb leszel.

2023. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!