Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bukok egy érettségi tárgybó...

Ha bukok egy érettségi tárgyból, ki fognak rakni itthonról. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Apám megmondta, már többször, ha bukok bármelyik tárgyból akkor szedhetem a cuccomat és mehetek el itthonról.

Sajnos esélyes, hogy a matekom nem sikerült. Tudom, hogy októberben ismét megpróbálhatom. Ha bukok, az azt is jelenti ugye, hogy nem vesznek fel egyetemre. (Valójában nem is igazán vágyom annyira arra, hogy egyetemista legyek, csak apám, illetve a körülöttem lévő emberek várják el ezt igazán tőlem)

Én nem ülnék itthon tétlenül, biztosan keresnék valami munkahelyet addig, ameddig el nem jön a következő felvételis időszak. Megmondták, hogy egy ingyenélőt nem fognak eltartani, és én ezt nem is várom el.

Szerencsére ha kihajítanak innen, a párom befogad.

Csak nem értem... Akkora bűn, ha nem sikerül az érettségim? Vagy az, hogy egyáltalán nem is kívánkozok annyira egyetemre menni?

18/l



2023. jún. 2. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
74%

borzasztóan hülye vagyok matekból, hiába tanultam 12+ éve. két ponton múlott a kettes, szóbelin meglett. nem tehetek róla hogy egyszerűen képtelen voltam videók után megoldani a feladatokat, függvénytáblázatot mi nem használhattunk érettségin, csak szóbelin, a tanár az ötös tanulóknak magyarázta el a dolgokat, na ez nekem nem ment úgy hogy éppen hogy kettes voltam belőle. azóta van 2 szakmám, érettségim, most tanulom a 3. szakmám, technikusi meglett, kitűnő tanuló vagyok kb. szóval nem értem itt miért szidják szegény kérdezőt mert hülye a matekhoz.

néztem videót, mentem tanárhoz, mentem felkészítőre, néztem a könyvet, minden, DE nem megy még most sem a matek, 20 évesen. lehet szidni, meg hülyének nevezni, ez van :D nem tudok vele mit kezdeni.

2023. jún. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
83%
"függvénytáblázatot mi nem használhattunk érettségin": Olyan nincs! NINCS! NINCS! NINCS! És igen, én mondom meg, hogy te mit használhattál, mert minden egyes érettségiző pontosan ugyanazt használhatja!
2023. jún. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
65%
Ideje többet tanulni.
2023. jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
70%
Hogy mennél már egyetemre, ha a matek érettségin alig mész át :D :D :D
2023. jún. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
71%

Nem normális dolog, soha nem tenném ki ilyenért a gyerekem.


(De basszus akik itt sírnak, a matekérettségin ha megvan a felső tagozatos anyag és mindenhol kigyűjti valaki az alapadatokat, akkor megvan a kettes. Jézus Mária, egyre gyökerebb generációk esnek ki az iskolapadból? Egy gyűjtő szakközépben érettségiztem bő tíz éve, és szóbeliznie se kellett senkinek, pedig hardcore arcok voltak köztünk...)

2023. jún. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
23%

Ne pánikolj, annak most semmi helye nincs. Ha annyira rossz lett volna biztos, hogy szólt volna már a tanár. Legalábbis amikor én érettségiztem (nem most volt), ott szóltak annak előre aki nem érte el a százalékot.

Azzal nem értek egyet, hogy utcára raknak. Az én gyerekem akárhogy bukdacsolna akkor sem raknam ki. De erősen elgondolkodnék a helyedben, hogy akarok e így élni a továbbiakban, mert ha elmész akár egyetemre akár más iskolába ezt be fogják meg játszani abban biztos lehetsz.

Másfelől . Ez, hogy így állsz az érettségin ez valahol a te hibád is. És nagyrészt a te hibád, hogy nem tanultál többet. Én sem voltam túl jó matekból, de görnyedtem a könyv felett meg jártam magántanárhoz. Az oké, hogy a barátod befogad szép gesztus, de ehhez még túl fiatalok vagytok. Nem olyan ám az élet ahogy 18 évesen elképzeljük. Ilyenkor még a varazsvilag van. Mi lesz ha fél év múlva meggondolja magát? Te hova mész? Illetve érettségi nélkül, szinte meg gyerek fejjel hova mész dolgozni, hogy eltartsd magad vagy rosszabb esetben még egy alberletet is fizess?? Nem csak a szülőket kell hibáztatni bár csúnya húzás volt részéről hanem mélyen magadba is kellene nézni.

2023. jún. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
78%
Hát egy kettes matek érettségit összehozni azért nem olyan nagy dolog. Ha ez nem megy, nem is értem hogy merulnfel egyáltalán az egyetem....
2023. jún. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
75%

Egy kettes matekérettségit csak a függvénytáblázatból simán össze lehet hozni. Én síkhülye voltam matekből, és kétéven át nem volt tanárunk,de tényleg, mégis majdnem hármasra megírtam.


Ha pedig nem megy, le kell ülni gyakorolni, nem tízpercet, hanem 2-3 órát. Ennyi a nagy helyzet.


Egyetem: olyan szakra menj, ahová nem kell a matek, ilyen egyszerű.

2023. jún. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
97%
22-es, olyan nincs, hogy nem használhattatok függvénytáblázatot - hacsak nem külföldön élsz.
2023. jún. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
6%
A mai okostojás fiatalok mind ilyenek. Amint sikerül, mert sikerül, mindent és mindenkit lenéznek. Mindenki, proli a szemükben. A kérdező, gondolom a sok otthoni teendő miatt ilyen buta.
2023. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!