Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bukok egy érettségi tárgybó...

Ha bukok egy érettségi tárgyból, ki fognak rakni itthonról. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Apám megmondta, már többször, ha bukok bármelyik tárgyból akkor szedhetem a cuccomat és mehetek el itthonról.

Sajnos esélyes, hogy a matekom nem sikerült. Tudom, hogy októberben ismét megpróbálhatom. Ha bukok, az azt is jelenti ugye, hogy nem vesznek fel egyetemre. (Valójában nem is igazán vágyom annyira arra, hogy egyetemista legyek, csak apám, illetve a körülöttem lévő emberek várják el ezt igazán tőlem)

Én nem ülnék itthon tétlenül, biztosan keresnék valami munkahelyet addig, ameddig el nem jön a következő felvételis időszak. Megmondták, hogy egy ingyenélőt nem fognak eltartani, és én ezt nem is várom el.

Szerencsére ha kihajítanak innen, a párom befogad.

Csak nem értem... Akkora bűn, ha nem sikerül az érettségim? Vagy az, hogy egyáltalán nem is kívánkozok annyira egyetemre menni?

18/l



2023. jún. 2. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
100%
49# A mit gondolt magában-t pedig onnan tudom,amit anya elmesélt róla. Hűha mekkora felfedezés.:D okostojás.
2023. jún. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
14%
Hát elég különös, hogy az apád elengedett, sőt elküldött az őt WC-ző macskaként kirakó anyjához.
2023. jún. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
100%

52# Ez a kérdés rólam szól hogy ennyire izgat?:D Megmondom őszintén felnőttként sem annyira firtatom ezt otthon,pedig a csaladfakutatás alkalmával picit bolygattam a dolgokat,aminek sokan nem örültek és még így is sok bennem a kérdőjel.

51# voltam.

2023. jún. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon paráztam, hogy megbuktam a matek érettségin, de végül hármast kaptam, majdnem négyest. Nehéz felmérni, hogy ténylegesen hogyan sikerült, főleg, ha már rendesen bepánikoltál rajta.Ha még nem tudod az eredményt, írj esetleg a tanárodnak, hogy tud-e bármi infóval szolgálni. Én is írtam az enyémnek a nagy aggodalmak közepette, hogy mégis mondjon már valamit, és így korábban megtudhattam az eredményt és megnyugodtam.

Viszont tényleg el kell gondolkoznod ezen az egyetem dolgon. A legtöbb szak azért bőven elég nehéz ahhoz, hogy valamilyen szintű elköteleződés, erőfeszítés kell hozzá, ha meg nincs kedved az egészhez, nagyon nehezen fog menni a dolog. Próbáld meg megbeszélni a szüleiddel a helyzetet, kitalálni esetleg egy alternatívát, hogy mit szeretnél kezdeni magaddal, ha egyetemre nem akarsz menni. Jó ötlet lehetne ilyenkor tartani egy "gap year"-t, amíg dolgozol valamit, közben meg próbálsz jutni valamire a jövővel kapcsolatban.

Akik azt írják, hogy jól teszi az apa, ha ilyenekkel fenyegetőzik, sőt, az is helyes, ha végül tényleg kitagadja a lányát: szégyelljétek magatokat. Aki felelős egy gyermeknek a világra jöveteléért, az egész életére felelős marad érte! Lehet, hogy jogilag már felnőtt a kérdező, de attól még az apja úgy vállalta őt, amikor megszületett, hogy mellette kell állnia egész életében. Aki erre nem képes, azt ne nevezzük szülőnek. Akkor is gondoskodni kell a gyerekről, ha az nem tud semmi "ellenszolgáltatást" felmutatni. Ha fogyatékkal élő, vagy balesetet szenvedett gyereketek lenne, aki mondjuk a WC-re nem tudna kimenni egyedül, őt is otthagynátok az árokparton vagy az utcasarkon, mert "nem tud semmit felmutatni". A kérdező ráadásul nem is ilyen eset, hanem most érte egy kudarc, (vagy nem is érte, nem tudjuk) de semmi olyan nem történt, amit ne lehetne kijavítani. Itt kéne inkább a szülőnek bíztatni, megadni a forrásokat, hogy később megtalálja az útját, segíteni neki.

2023. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
100%

Naaa hanyas lett????

Buszmegbe hallottam itt vidéken h megvannak az eredmények... Azt mondták a suli 80% a szóbelizik matekból.


Neked milyen lett?

2023. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
90%
Ha mosogatsz helyettünk, akkor befogadunk... :D
2023. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim válasza:
100%
Na milyen lett?
2023. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kirakták és nincs nyílt wifi vagy átment és italozik
2023. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:

Az ereményeim:

Matek, 19 pont, szóbeli.

Magyar: 59 pont

Történelem: 73 pont

Emelt angol: 83 pont

Német: 84 pont

Amióta tudják az eredményt, minden sz@rnak el vagyok hordva a matekom miatt, pedig a többi eredményem annyira nem rossz (szerintem)...

De nem baj. Mindig csak a negatív dolgoknak van hangsúlya az apám szemében. Megszoktam.

2023. jún. 7. 15:42
 60/70 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonlóan voltam én is (#35-ben írtam) csak meg két nyelven sem beszélek. Nem vagy ettől kevesebb, sokunknak nem megy a matek-fizika, és mint tudjuk, soha nem fogod használni az életben ezeket a megszerzett tudásomat matekból.
2023. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!