Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Magyarorszàgon mièrt/hog...

A mai Magyarorszàgon mièrt/hogy vàllalnak az emberek egyáltalàn gyereket?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert úgy gondolom, hogy mi a házastársammal átlagosan élünk, bevételünk a középosztálynak megfelelő. 2-en vagyunk, nem nagyzolunk, nem cigizünk, nem bulizunk, elvagyunk magunkban, félre is tudunk tenni (pont annyit, ami kell, mert nyugdíj az màr nekünk - 30-33 èvesek - nem lesz!, tehát ez mar előtakarékoskodás), de ez így ennyi.

Van egy saját tehermentes családi házunk, 2 kistestű kutya, egy darab autó, amin osztozunk, és kész.


Elgondolkodtam, hogy mi most nem tudnánk még egy főt se pluszban fenntartani. Hogyan és miből vállalnak ma mégis halomszám gyereket a magyarok hasonló fizetésből?



2023. aug. 14. 19:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/131 anonim ***** válasza:
92%
Ja, most nézem a kérdező trollkodik. Aki egymillióból nem tud gyereket vállalni, az inkább tényleg ne is tegye.
2023. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/131 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tudod beosztani a pénzed, akkor legfeljebb nem lesz gyereked. Nem a mi problémánk.
2023. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/131 anonim ***** válasza:
94%

Neked 1 misi felett kezdődik a középosztály??

Akkor mi se tartozunk bele. Mégis van 2 gyerekünk, hitelmentes lakásunk (0 csaladi segítséggel, 4 szülőből már csak 2 él és ők is segítségre szorulnak). Autónk ugyan nincs, de belvároshoz közel élve nem is hiányzik. Most jöttünk haza kéthetes tengerparti nyaralásról. Minden hónapban teszünk félre is.

2023. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/131 anonim ***** válasza:
93%
Persze, cipőtalpat eszünk, mert az olcsó.
2023. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/131 anonim ***** válasza:
84%

#27 Nem nagyon eszünk kenyeret. Ma is dobtam ki mert ránk penészedett. Inkább akkor veszek 2 kiflit vagy zsömlét aztán az nekem elég. Az abonettet nem szeretem, a hummuszt igen de nem veszek mert csak én eszem és annak is kidobom így mindig a felét mert nem fogy el. Zöldségnek veszek egy magy zacskó koktél parit a piacon, az sokáig eláll. Szóval egyszerűbb kajákat szeretünk amúgy is, igaz sokat rendelünk ami cserébe viszi a pénzt.

Nem hárman eszünk azért 600-ból, a gyerek anyatejes, egyelőre még csak csipeget. A macska sem nagyétkű, hiába kap jó kaját. Úgyhogy inkább csak ketten eszünk. De amúgy én is alacsony, vékony vagyok, kevesebbet eszem mint az átlag szerintem.

Váltani nem fog, itt teljes home officeban van és kevés a melója cserébe. A pénz meg mint írtam nekünk bőven elég. Meg úgyis megyek majd vissza én is dolgozni.

2023. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/131 anonim ***** válasza:
66%
Ha nincs autó, akkor futja a gyerekre is.
2023. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/131 anonim ***** válasza:
83%
Elsőre még azt hittem, a, kérdező osztja be rosszul a pénzt, de most már egyértelmű, hogy trollkodik
2023. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/131 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

"Miert 3-as, szerinted ma Magyarországon mi a középosztály definíciója? Milyen életszínvonal képviseli a tömegeket?"


Fölösleges forintosítani mindent. Így eleve az elképzelésed hibás. Ha te a saját bevallásod szerint nem élsz nagy lábon, nem költesz semmi fölöslegesre, és a saját bevallásod szerint alig tudsz félretenni, akkor messze vagy a középosztálytól. Gondolom a gyereket is forintra (fillérre) számolnád, hogy "megéri"-e... NEM. Anyagilag nem fogja megérni, és aki a pénz miatt akar gyereket, az inkább ne csinálja. Azért legyen gyereked, mert gyereket akarsz nevelni. Ha úgy gondolod, hogy anyagilag nem fér bele, akkor persze ne vállald, de akkor méginkább tegyél le arról az álmodról, hogy te a középosztályt képviseled.

2023. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/131 anonim ***** válasza:
79%
A gyakorlat azt mutatja, hogy sokan meg tudják oldani a gyerekvállalást.
2023. aug. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/131 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, aki tudatosan él és gyereket/gyerekeket szeretne vállalni, azoknál egészen máshol van a fókusz, mint a tudatosan gyermeket nem vállalóknál.


Te csak álkifogásokat gyártasz, miért nem tudsz millió feletti bevétellel gyermeket eltartani.


Hidd el, meg lehet oldani 600E nettóból is egy család életét, igaz, az ilyen családok egészen máshogy osztják be a pénzt, mint a magasabb jövedelműek, mást vásárolnak a boltban, mint a magasabb jöveelműek.


Én pl. viszonylag kis keresetű családból származom. A szüleim, nagyszüleim mindent megtermeltek, állatokat is tartottak, így mindig volt friss gyümölcs, zöldség, hús is az asztalon. Nem érdekelte őket a márkás holmi, de igyekeztek mindenből minőségit beszerezni és igen, gyerekeket is vállaltak és fel is neveltem őket. Nekem jóval magasabb a jövedelmem, mint a szüleimnek, de a szemléletüket bizonyos szinten én is követtem és gyerekeim is vannak, igaz nincs két kutyám, mert arra pl sajnálnám a pénzt, mint ahogy cigarettára sem költöttem soha, készételeket sem rendelek, de elfogadom, hogy másnak meg más a fontos.

2023. aug. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!