Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok? Annyira...

Rossz anya vagyok? Annyira felidegesített a kisfiam 3 éves és olyan rossz.

Figyelt kérdés
És sajnos rávágtam 2-t a popsijára és most ott ül a sarokba és sír:-( Nagyon megbántam.
2010. okt. 25. 17:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
23%

„Utálom azokat az embereket akik verik a gyereküket, mert az undorító, de azért egy seggreverést ne keverjünk már össze azzal, amikor valaki durván megveri a gyerekét.”

Miért ne? Mert te az egyiket csinálod, és nem szeretnéd, ha azonosítanának a másikkal? Pedig ugyanazt csinálod kicsiben.

2010. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
Kedves 3 gyermekes anyuka! Akkor te vagy a pozitív kivétel. A nyugalmat megtestesítő jégkirálynő. Mi anyuval akkor néha kevesek vagyunk ehhez. De nem lehetett tudni előre, hogy 3-as ikrekkel áldja meg az Isten a családunkat.
2010. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csinálom, nekem nincs gyerekem, pusztán reális vagyok, soha nem ütöttem meg senkit, képtelen lennék rá, de meg tudom érteni azt, hogy egy szülő megijed, ha a gyerek késsel vagy ollóval hadonászik és saját magára veszélyes. Hiába neveled te akárhogy, olvashatod, hogy a menzán látja..
2010. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
76%
ma 20:33! A jégkirálynőt kikérem magamnak! Sok gyerek, nagyon jó szervező készséget igényel. Bizony nem egyszerű minden reggel rendesen elindítani a csapatot. Viszont nálunk, mindenki tudja, hogy mi a dolga.A szabályok tiszták. Érdemes előre tervezni reggelit, ruhát, teendőket miegymást, mert éppen elég azon gondolkodni, hogy az előre nem látható fogkrémmel összekenődött pulcsi helyett mit vegyen föl a gyerek. Délután sem egyszerűbb, hiszen a kisebbekkel tanulni kell és nagyokat sem árt ellenőrizni. Mellette ott az uzsi, vacsi.Egy drága tanár ember mondta a gyereknevelésre és kamaszkorra, hogy bizalom és ellenőrzés. :) Egyébként teljesen megértem, hogy nektek nem könnyű. Rád nehéz terhet rakott az élet. Elég nehéz egy csonka családban akkor is, ha nincsenek kicsi testvérek. Megértem, hogy türelmetlenek vagytok. Anyukáddal dolgozzatok ki szabályokat, amiket be is tartattok a gyerkőcökkel. Szögezzétek le, hogy kinek mi a feladata, milyen sorrendben követik a dolgok egymást reggel. Ha rendben haladnak jutalmazzátok meg őket. Zsebpénzt gyűjthetnek ilyenkor, esetleg jogot(gépezőidőt) a számítógép használathoz, mobilhoz valamit biztos lehet. S ha nem teszik amit kértek ezeket vonjátok meg tőlük, (következetesen).Nektek is könnyebb lenne, főleg neked. Nem egyszerű gyereket nevelni, főleg nem egykorúakat. A nagycsaládban a gyerekek néha olyanok, mint egy marék bolha, s csak egy jó kutyaotthon tudja őket összefogdosni.
2010. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
100%

Hm...érdekes volt néhány hozzászólást elolvasni...én magam pszichológus vagyok, mondanék néhány szót én is...

1. Azért nem kell összekeverni a súlyos testi bántalmazással, poffal, nyaklevessel néhány popsira verést

2. A verésnek (nevezzük büntetésnek inkább, nem kell mindig a verésre gondolni) nem az a lényege, hogy az anya, szülő stb levezesse a feszültségét, hanem, hogy a gyerek "tanuljon" belőle. A gyerek csak akkor fog tanulni, hogyha a büntetés arányos volt azzal amit tett, ha túl nagy vagy túl kicsi akkor vesztett az ügy

3. A gyereknek mindig tudnia kell, hogy miért kapta a verést/büntetést, tehát el kell mondani neki, hogy ezért meg ezért kaptad...

4. a büntetés mindig célszerű valamilyen módon kapcsolatban álljon azzal, amit elkövetett a gyerek. tehát ha sáros lábbal ment végig a szobán hiába vered meg, nem fog tanulni belőle. De ha kisúroltatod a szőnyeget valószínű megtanulja, hogy máskor ne menjen át rajta sáros lábbal

5. Mindig légy következetes, azaz ha megérdemelten megszidtad, rávertél a popsira ne kérj bocsánatot, viszont később megbeszélhetitetek, hogy Te nem haragszol rá, pusztán ezt ""megérdemelte" mert ezt ezt csinálta.

6. Nem gondolom feltétlenül, hogy rossz anya az aki megüti a gyerekét (természetesen nem durván, nem pofon (az archoz nem nyúlunk soha!!!) nem szijúval, de egy popsira kacsira verés azért belefér néha megfontolt helyzetben)

7. Szerintem nem felejthetjük el, hogy mindannyian emberek vagyunk, tévedhetünk...ha tévedtél merj oda állni agyerek elé és bocsánatot kérni...

8. Nem mindig a legjobb módszer a verés, néha ha ráhagyod a gyerekre pl. a hisztit magától lecsillapodik, és hogy mondjak egy érdekességet a kicsiknek az értelmi fejlődéséhez, az agyi fejlődéséhez szükségesek és kifejezetten hasznosak a hisztik, egyik tanárunk mondta, hogy a hisztis gyereket nem csillapítani, hanem cukkolni kell (megnézném én azt a szülőt:D)


Kedves kérdező, szerintem nem vagy rossz anya, lehet, hogy most tévedtél és az is lehet, hogy csak bánt, hogy sír a picid. Legközelebb légy körültekintőbb.

Elnézést ha valakit ismételtem nem olvastam el minden választ, Minden jót:)

2010. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
65%
Pszichológus nagyon sok mindenben igazad van a következetességről meg a büntetésekről. Csak annyi h te úgy írod, mintha a fenékre ütés az egy megfontolt és nyugodtan végiggondolt nevelési módszer lenne... amikor a valóságban ennek a 99%-a indulatból történik... ha meg indulat van, ott bukott a következetesség is, meg a nevelő jelleg nagy része is.
2010. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne benne indulat? Maximum ijedtség, ahogyan írta az egyik válaszoló, hogy késsel hadonászik a gyerek, vagy mint én, aki az autók elé rohangált. Ezerszer megköszönöm azt a seggrecsapást, sokkal inkább kellemesebb volt, mint egy esetleges kórházi látogatás, és máshogy nem bírt róla leállítani anyukám, szándékosan ellent mondtam és nem nagyot kaptam, csak épp akkorát, hogy nem fájt, de azért elszégyelltem magam és többé nem szaladtam az autók elé.
2010. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:

" Kisebbeknél a játékból kivonás, nagyon célravezető, nagyobbaknál pedig jól működnek a megvonások (számítógép, telefon, stb.)"

Egyik válaszadó írta ezt. na csak ettől a neveléstől mentsen meg az ég mindenkit! A kisgyereket ha eltiltod a játéktól annak semmi haszna nem lesz, maximum szorongóvá válik, nem érti miért nem játszhat, számára nem tanulság lesz, hanem valami ami köszönő viszonyba sincs vele, zárkózottság, elidegenedés és még sorolhatnám.


Tizenéves korban, meg az hogy elveszed a mobilt vagy eltiltod a géptől semmit nem ér...lóg a suliból elveszed a mobilját, de nem állsz szóba vele, hogy hányadán álltok, ha nem beszélsz vele semmit nem ér...őszintén engem se hatott volna meg annak idején. Vagy ha pofázik, ne adj Isten valami durva dolgot vesz megvonod a zsebpénzét, hát abból se fog tanulni...szóval csak ezt ne.

Előző komentemben nem írtam, de most hangsúlyoznám: KOMMUNIKÁCIÓ MINDENEK FELETT!:)

2010. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:

Kedves 80%-os pszichológus!

Bocsi, hogy ezt beleírom a kérdésbe, de válaszolnál a "Normális a húgom? (3éves)?" kérdésre? Te szakember vagy, talán tudnál segíteni, kisebb vita alakult ki a két nézet között, és jól jönne valaki, aki ért hozzá.

2010. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg igenis lehet következetes a "popsira csapás" vagy a "kacsira ütés".

indultaból az ember nem gondolja meg, hogy esetleg a pelust üsse vagy a kacsit, akkor odacsap és "Isten segítse"!

Az a szülő meg aki indultból csapkodja a gyermekét forduljon szakemberhez mert az nem normális már.

Az más pl. ha kiszalad a gyerek az útra és "indulatból"(ami szerintem inkább ijedtség) rácsapsz a fenekére, de utána megmagyarázod, hogy "megijesztetted anyát...ezt ezt ne csináld ekkor vagy akkor" (de ilyen esetekben is benned kell legyen a kontroll, épp agyon nem kell ütni a gyermeket csak úgy "indulatból", mert azért vagyunk emberek, hogy kontrolláljuk magunkat...) szintén előző voltam

2010. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!