Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok? Annyira...

Rossz anya vagyok? Annyira felidegesített a kisfiam 3 éves és olyan rossz.

Figyelt kérdés
És sajnos rávágtam 2-t a popsijára és most ott ül a sarokba és sír:-( Nagyon megbántam.
2010. okt. 25. 17:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
90%

Anyám óvónő, és meséli, hogy jön a szülő, hogy nem bír a gyerekével :P

Szóval ha 3 éves korában nem tudod megnevelni később sem fogod, ne hagyd abba, neveled úgy ahogy neked jónak tetszik, hamar elfelejti a kisebb veréseket.

2010. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
62%
Itt egy nagy csomóan írták, hogy nem nagy dolog ezt csináltam vagy azt csináltam és kaptam egy akkorát, de többet nem csináltam. És miért nem csináltad? Ha bevallod magadnak nem azért mert felfogdat, hogy az nem jó, hanem azért mert fostál, hogy megint elvernek. Na ez nem jó semmire, hogy csak azért nem csinálja, mert fél, nem azért, mert megérti, hogy neki is jobb, ha nem csinálja.
2010. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
53%
kommunikáció....
2010. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy nálunk jobban hatott, ha látványosan megijedtem és azt az érzelmet öntöttem szavakba, hogy halálra rémülök, ha ezt csinálod stb. Mint az, hogy ráütök, hogy ilyet ne csinálj. Akkor menne a sarokba bömbölni, mint a mellékelt ábra is mutatja.
2010. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
tegnap 22:30! Én írtam a játékból kivonást. Nem tudom , hogy szándékosan, de félremagyaráztad amit írtam. Egy pillanatig sem gondoltam arra, hogy bárki azt hiszi, hogy a gyereket örökre megfosztanám a játéktól. Ha néhány percre kivonod és leülteted a gyereked, nem áll meg a fejlődésben. A nagyobbak sem, ha egy-két napig nem jutnak számítógéphez. Egyébként az óvodákban is használják a szófogadatlanabbaknál, hogy kivonják őket néhány percig a játékból. Ettől nem lesz semmi baja. Persze ehhez azért kell annyit érteni a gyerekhez, hogy el tudd magyarázni, miért is van leültetve. Azzal pedig egyet értek egy másik válaszolóval, hogy a popsira ütés és szinte minden esetben indulatból történik. Ezért inkább a szülő indulatának a levezetése miatt kapja a gyerek, nem pedig nevelési céllal. Ha kis korban kezded a nevelést mire eljut a késes korszakig, már tudja, hogyha szólsz azt komolyan kell venni. Elhiszi neked, hogy okkal szólsz. S ha nem hallgat rád, annak következménye van. Ehhez viszont következetesnek is kell lenni.
2010. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
"de nem állsz szóba vele, hogy hányadán álltok, ha nem beszélsz vele semmit nem ér.." Sehol sem írtam, hogy nem beszélsz közben a gyerekeddel. Csak azt hittem egyértelmű, hogy a gyereknek el kell magyarázni, hogy mit miért csinálsz. Nálam ez alap dolog, sajnálom, ha másnak ez nem jött le.
2010. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!