Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Családom nem fogadja el a...

A Családom nem fogadja el a barátomat, származása miatt! Mért?

Figyelt kérdés
Roma félvér a barátom,az apja magyar,az anyja roma származású!nem retkesek,jol nevelt,az orvosira fog járni,nem szegények,dolgosok a szülei is.Testvére rendőrnek készül!mi ezzel baj?olyan mint egy rendes magayar,sőt még lehet normálisabb is,láttam már olyan magyart,aki igénytelen,de ök nem!elég vagyonosak is!és többre néz engem mint bármelyik eddigi exem!!és ezt elmondtam szüleimnek is,de nem érdelik,anyu az mondjuk elfogadta,de apám az fajgyülőlö,mért ennyire az?hogy a mi fajtánk nem keveredhet az övéikkel!ilyeneket mondott!Pedig nagyon rendesek!(Engem imádnak a szülei)és sztem ezt az részt nem kell elitélni,csak az amelyik nem dolgozik és csak szüli a sok gyereket és igénytelenek!És már 21 éves vok és még bele szolnak kivel nejárjak meg kivel igen!az elötte lévő btom,tiszta paraszt volt,nem dolgozott,nem tanult és még is istenitették a szüleim,h milyen jó gyerek és füvel-fával megcsalt!És azt nem fogadják el aki megérdemelné,h szeressék és boldog vagyok vele!ha vkinek ilyen esete van/volt az akkor irjon nekem!de más véleményét is elfogadom!!köszönöm elöre is!!!
2009. jan. 8. 13:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Én már megjártam az ilyen félvér emberekkel. Mindig én maradtam alul. Javaslom, hogy szállj le a földre és kicsit gondolkozz el azon, hogy vajon tényleg szeret-e és nemcsak beházasodni akar-e egy jómódú családba.
2009. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%
Az én barátom is félvér(apukája roma),de nem látszik rajta. Nálunk 2évbe került mire apukám megszerette,mert ő is nagyon előítéletes volt.Szal kitartás,csak idő kell,hogy elfogadja,és megismerje!:)
2009. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
43%
Ja és ugy látom az előttem szóló azt gondolja ha valaki roma családból származik már megy a dikkmá' meg az undorító kúltúrálatlan viselkedés.. igen,ez a legtöbb cigánynál igy van,de nagyon kérlek ne általánosits,mi nem ismerjük ezt a fiut akiről szól van.Persze félig roma és ebből rögtön következik h lejárat mások előtt:-( annyira fáj ilyeneket olvasni ,pedig nem vagyok cigány,csak volt a családban,és tudom hogy a romák 95%-a retkes cigány szó szerint.
2009. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
24%
Hoppá elnézést baz utolsó vagyok és még az előző oldalra irtam a válaszomat csak közben érkeztek ujabbak..én irtam h van bennem is roma vér
2009. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Felesleges volt ide feltenni a kérdésed, mert felesleges azzal törődnöd, hogy a családod, illetve barátaid, vagy az emberek miért nem fogadják el a "vegyes házasságot", egy roma és egy magyar között. Az én anyukám cigány az apukám magyar. Nekik sem lett semmi bajuk, abból, hogy összeházasodtak. Lett három gyerekük, (velem együtt) tanultak, diplomásak, nyelveket beszének, családjuk van és szépen élnek. Persze, mindehez hozzá kell tennem, hogy nekem egy házasságom nem sikerült, a volt férjem cigány volt. A mostani párom is az és milyen érdekes, tökéletesen működik minden! Magyarnak születtünk és úgy is élünk. Kivéve az összetartást, mert az sokkal szorosabb és erősebb a mi "félcigány" családunkban. Az hogy ki melyik etnikumhoz tartozik, teljesen mindegy. Az előző házasságomból van egy kislányom, a családom szinte a magáénak tekinti, az anyósom, a sógórnőm imádja és a párom is oda-vissza van tőle. Nekünk nem lesz közös gyerekünk, esetleg örökbe fogadunk, ha majd az Isten is úgy akarja. Ne foglakozz senkivel! A családod , (ha igazán szeretnek téged), elfogadja majd a döntésedet, mert nekik az a legjobb, ha téged boldognak látnak.

2009. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%

hűűűű, de elmérgesedett a helyzet.....

ez a cigány-magyar téma örök vita. senki sem választhatta meg, hova szülessen, ezt soha se felejtsétek el. szerintetek ha egy cigány gyerek választhatna, cigánycsaládba akarna születni? biztos, hogy nem. épp ezért, csak ezért nem lehet bántani senkit, nem kell sztereotipizálni, ha az egyik olyan, akkor olyan a másik is, mert ez egyáltalán nem biztos, hogy úgy van. olyanok amilyenek. emberek. nem vagyok cigánypárti, se magyarpárti, egyszerűen ember vagyok, és másokat is embernek tartok. kár, hogy ti nem az embert látjátok, hanem a cigányt és a magyart.


Kedves Kérdező! Szerintem hiába fogod rágni apud fülét, rögzült paradigmákat nem nagyon lehet megváltoztatni. ahogy telik majd az idő, és látja majd apud, hogy a fiú jó hozzád, rendes, dolgos, intelligens, talán majd megbarátkozik a helyzettel. ha anyud elfogadta, kérd meg, hogy segítsen neked.

2009. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
54%

jaaaa,

és azt elfelejtettem leírni, hogy gyermekotthoni gyakorlatom idején 15 állami gondozottból 1 gyerek sem volt cigány származású, az anya, aki égő tűzhelyre ültette büntetésből a gyerekét magyar volt, mint ahogy az az apa is, aki csillárra kötözte a fiát hasonló meggondolásból. és még sorolhatnám............mondom ezt úgy, hogy magam is magyar vagyok.

2009. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
79%

kedves kérdezo!szerintem már tudod a választ a "miért "-re!mert az emberek tobbségének, mármint az átlag kozéposztálynak a véleménye az ami idáig volt a fórumon! de szereted te azt a fiút valójában?szerintem az a legelso kérdés, mert akkor nem bánnád , hogy cigány-e vagy sem!a második kérdés pedig az hogy a fiú "ember"-e nem az hogy cigány vagy paraszt. tudtok-e egyhullámhosszon lenni, megértitek-e egymást?saját magadnak lell ot válalni , tisztelni, szeretni, nem a kornyezetednek.hogy milyen társ esetleg férj lesz belole nem azon mulik ,hogy félvér, paraszt, cigány vagy más nemzetiségu, hanem azon , hogy milyen a természete, dolgos-e , igyekvo, szeret-e stb.elosszor saját magadban kell eldontened , hogy van-e benned is eloítélet, mert ha igen akkor talán ne folytasd tovább a kapcsolatot.ha nincs akkor majd idovel eldol, mi lesz belole.kulonben ez az elfogadásos kérdés nem mindenhol az.a "felsobb" korokben még dicsekednek is vele.mármint a roma vagy más nemzetiségu származással, pl.batiz andrás felesége, vagy sokunk kedvence onyuta judit meteorológus.az én volt osztálytársnom is félcigány ugyvédhez ment feleségul a lányuknak én vagyok a keresztanyja már az is ugyvéd és soha semilyen problémájuk nem volt -

mert nem csináltak belole.ezt elsosorban saját magaddal kell elrendezni. a forum elmérgesedett hangulatához csak egyet fuznék, hogy talán mindnyájan emberek lennénk és a paraszt ,de a cigány is viselkedhetne úgy mint az "ember".

2009. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval..a származását nem választhatja az ember,viszont azt,hogy hogyan viselkedik igen!Ezt sokunknak meg kellene tanulnunk legyünk magyarok vagy cigányok..meg azt is ,hogy kultúráltan is lehet hozzászólást írni.üdv
2009. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Cigány közt is van tiszta és becsületes, magyar közt is van, aki lop és retekban él. A cigányokra ugyan jellemzőbb ez az életforma, de nem lehet általánosítani. Én ugyan nem szeretem őket, de nekem a cigány kategóriába beletartoznak a koszos, tapló magyarok is, meg azok a vendégmunkás románok is, akik itt élnek és mindent összelopnak. Az egyik legjobb haverom cigány származású, mégsem jut eszembe soha, magyarokkal van, tanul, dolozik, jóindulatú és jófej, szeretek vele lenni. Nekem ő nem cigány, néha, amikor szóba kerül a cigányozás a társaságban, kis idő kell, amíg leessen miért érzi magát szarul, aztán persze leesik a tantusz csak későn és tök gáz. Nekem ő pl nem cigány.
2009. jan. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!