Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem tűnik csak úgy, hogy az...

Nekem tűnik csak úgy, hogy az "egyke" gyerekek sokkal önzőbbek és egoistábbak azoknál a társaiknál, ahol van testvér?

Figyelt kérdés

Saját vélemény: én személy szerint nem tartom egy jó dolognak, hogy már kicsi koruktól kezdve megszokják, hogy CSAK körülöttük forog a világ, nem kell senkivel osztozkodni semmiben - és itt nem csupán az anyagiakra gondolok, hanem konkrétan a szeretetre, s ezt a fajta önös világképet elviszik magukkal a későbbiekben is.

Ti hogy vagytok ezzel?


2010. nov. 20. 18:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
44%

Nem értek egyet. Apukám is egyke, nagypapám is egyke, egyikük sem önző.

Én pedig ezzel a testvér dologgal nem tudok azonosulni. Szerintem a szeretet nem megosztható és bár már felnőttem soha nem fogom tudni megérteni miért kell egy gyerek mellé másik. Bennem mindig olyan érzést kelt, hogy megunták már a nagyobbat. Ez kisgyerekkori berögződésem a drága családi barátok miatt, de a lényegen nem változtat. És az egykék ettől nem lesznek önzők.

2010. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
37%
Pont ahogy első mondta ;)
2010. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
58%
Inkább azt mondanám, később (kortárs közösségbe kerülve) tanulnak meg úgy viselkedni, mint akiknek testvérük van.
2010. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy nem zavarna ha önzőek lennének, én imádom az önző, önfejű szabad férfiakat :) De nem tudom az alapján kinézni őket, hogy egykék-e, mert semmit sem jelent. Akinek testvére van az is lehet önző. Itt vagyok én, bár én inkább irigy vagyok, nem arra, ami a másoké, hanem ha a sajátomból kell adnom másnak, mondván az az enyém, kizárólag. Pedig nekem van testvérem, akiért tűzbe tenném a kezem.
2010. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim válasza:
52%

Sziaa.:)

Én is egyke vagyok. Régebben, mikor kérdezték mások, hogy nem e rossz egyedül lenni. És erre mindig volt egy válaszom: Nem, mert akkor a csokit mindig el kéne felezni. :D De ez abszolút nem így van. Ez természettől függően jön. Régen, 7-8 éves koromban mindig itt volt nálunk az unokatesóm 2-3 hétig. nagyon féltékeny voltam rá, azthittem anya és apa akkor ő jobban szereti őt. csak később jöttem rá, meg aztán őkis mondták, csak akkor még nem értettem, hogy miért mondják, hogy most ő a vendék, neki kell jól éreznie magát. :D szóval ez abszolút nem azért van, mert valaki egyke, vagy sem. ez a fajta féltékenység mindenkiben benne van. :D

16/L

2010. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%
Én azt utálom, aki általánosít, hogy minden egyke önző...
2010. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, egy mondatod megragadott:

"Bennem mindig olyan érzést kelt, hogy megunták már a nagyobbat"

Szerintem pont ez az a dolog, ami nem kerül helyre testvér nélkül az egykékben, hogy nem csupán ő létezik, van más, akivel igenis osztozkodnia kell, ami persze nem mindig hálálja meg magát, mert vannak testvérek, akik nem csak gyerekkorukban, hanem felnőtt korukban is undorítóan viselkednek egymással, de van egy másik véglet is, amikor tök jó tesók szinte életük végééig, olyan barátság van közöttük, aki más külső személlyel pl.soha nem alakulhatna ki.

Én inkább sajnálom az egykéket, hogy még a lehetőség sincs megadva nekik ilyen téren.

2010. nov. 20. 18:53
 8/41 anonim ***** válasza:
78%

Az első gyerek is örök egyke marad.


Valahol igazad van abban, hogy talán náluk gyakrabban fordul elő az önzőség, de szerintem ez inkább nevelési hiba. Egy olyan szülőnél aki valóban figyel a gyerekére, tehát neveli is azt, nem szabadna, hogy ez problémát jelentsen.

És van is ilyen szülő.

2010. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
52%
Figyelj, én írtam az első választ, felnőtt ember vagyok és van testvérem. Szóval nem csak az egykékben nem kerül helyre :) Megfogadtam, hogy ha ne adj isten lesz gyerekem (nem tervezem), akkor egynél többet soha és akkor csapjon le nekem valaki egy hatalmas pofont amikor a még egyet dolgot kiejtem a számon :D Pedig nekem jó a kapcsolatom a tesómmal, támogatjuk egymást, nincs bajom vele, egy szobában lakunk és örülök, ha itthon van, de akkor kiskoromban baromi rosszul esett amikor minden ismerős azzal jött, hogy ahogy megszületik a kicsi mindenki őt fogja jobban szeretni, elvégre mindig a kicsit szeretik jobban, a kiskutyát is, a kiscicát is. Tudom, hogy ez nem feltétlenül igaz, de ez akkor 3 évesen annyira megmaradt, hogy soha nem tudom elfelejteni.
2010. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
84%
Én is egyke és ráadásul örökbefogadott is vagyok... mégsem kaptam még olyan beszólást soha, hogy önző lennék. Nem, nem vagyunk pénzesek, de én a barátaimmal mindent megosztok, ami az enyém. Ruha, smink, kaja...akármi. :D Nekem a barátaim, pontosabban egy nagyon jó barátnőm olyan, mint a testvérem.:)
2010. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!