Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem tűnik csak úgy, hogy az...

Nekem tűnik csak úgy, hogy az "egyke" gyerekek sokkal önzőbbek és egoistábbak azoknál a társaiknál, ahol van testvér?

Figyelt kérdés

Saját vélemény: én személy szerint nem tartom egy jó dolognak, hogy már kicsi koruktól kezdve megszokják, hogy CSAK körülöttük forog a világ, nem kell senkivel osztozkodni semmiben - és itt nem csupán az anyagiakra gondolok, hanem konkrétan a szeretetre, s ezt a fajta önös világképet elviszik magukkal a későbbiekben is.

Ti hogy vagytok ezzel?


2010. nov. 20. 18:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
60%

A kérdezőnek igaza van. Múltkor egy olyan gyerek jött hozán vendégségbe aki nagyon makacs és önző volt , azt hitte minden ki majd az ő kedvében fogjárni és leterítjük

neki a vörös szönyeget, tisztára azt hitte, hogy még idegen helyen is, ahol alig ismerik, körülötte forog majd a világ. Hát nagyott tévedett.

2010. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
30%
Hát nem éppen drága látszik hogy szart sem értesz a témához ! Lehet az is b u n k ó f a s z akinek 10 testvére van ! Én nekem sincs testvérem ! És akkor mi van ? Nem vagyok elszállva magamtól és nem gondolom azt hogy körülöttem forog a világ . Csak az ilyen kérdések tudnak fölbaszni igazán . Nagyon hülye ember aki ezt feltételezi . Tud meg hogy azoknak akiknek van testvérük százszor jobb és az egykéket kéne sajnálni . Mert ha az egyke gyerek kap két társast a másik gyerek akinek meg van testvére kap egyet akkor ki járt jobban ???? Hát persze hogy az akinek van testvére ! Mert az tud játszani valakivel nem csak a szüleivel . Tudod milyen rossz amikor nincs olyan ember akivel megoszthatnál bármit ?? Biztos nem ! Mert ha egyke lennél akkor nem kérdeznél ilyeneket . Egy testvér felbecsülhetetlen . És most hogy azért lenne valaki egoista mert nincs testvére ?? Kész röhej ezt hol találtad ki a wc ?? Hidd el nem faragok magamról szobrot !
2010. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
48%
Ez csak szülői neveltetésem múlik okoska !
2010. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
37%
Nem olvastam végig a válaszokat, de én mint egyke, gyerekként soha nem voltam önző. Sőt, csak nagyon nehezen tudtam magam rászoktatni arra, h igen is van ami az enyém, másnak nem kell belőle adnom. Pl kb 4.-es voltam amikor kaptam egy nagyon szép nyakláncot anyukámtól, és az akkori "legjobb barátnőmnek" nagyon megtetszett. Rá pár hétre volt a születésnapja, és azt a nyakláncot kérte tőlem. Én meg ugye azt akartam, h örüljön, ezért odaadtam neki, amit ugyebár meg is bántam. Ez után határoztam el, h akkor igen is önző leszek. Sikerül is, csak anyukámmal szemben nem. Szóval én, mint egyke gyerek sosem voltam elkényeztetve, és a mostani önzőségem sem a miatt van, h nincs testvérem. Elég csúnya általánosítás. 16/L
2010. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
51%
Én is egyke vagyok, de azokért akiket szeretek az életem is odaadnám. Nem gondolnám, h önző lennék. De különben abban igazad van, az egykék hajlamosabbak az irigységre, nagyképűségre, ez annak tudom be, hogy a szülők elkényeztetik mint egyedüli gyermeket. Jó, mondjuk én is kicsit elvagyok kényeztetve, de nálam ez nem befolyásol semmit. Embefüggő.
2010. nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon sajnálom, hogy így látod a dolgokat, és minden hülyeségnek bedőlsz. Valóban szokták ezt mondani (és nem állítom, hogy alaptalan), de úgy van ahogy előttem már sokan írták;ez csak nevelés kérdése.

Egyébként ha a személyes tapasztalatom érdekel, én 15 vagyok, és nem mondanám, hogy önző vagyok, inkább irigy. Irigy vagyok azokra, akiknek van tesója, mert szerintem sokkal jobb nekik, de sajnos ez nekem nem adatott meg, és már nem is fog. Soha nem okoltam ezért a szüleimet, de magamat sem, hiszen nem én vagy akármelyik másik egyke tehet róla, egyszerűen így van és kész. Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy akinek zöld szeme van, az jobban tud rajzolni.....

2010. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
50%

Nekem van egy bátyám,van két kisgyermekem nagyon kicsi korkülönbséggel,a párom egyke. Párom sokkal önzőbb,én központúbb,mint én,de őt világ életében elkényeztették nagyon jó anyagi körülmények között nőtt fel,ami most már sajnos nem igaz.

Mindig is két gyermeket szerettem volna és hála az égnek megadatott.

Sok előnye van ,hogy van testvér,és ugyanannyi,ha valaki egyke.

Nekem a válaszok közül egy nem tetszik,hogy a szeretet nem megosztható. A szeretetből nem csak egy kiszsáknyi van,amit fel kell osztani,hanem ahogy egyre bövül a család,ismerösi kör stb. annál inkább növekszik a szeretet zsákja is.Akkor ezek szerint az ember megosztja a szeretét a két szülője között,vagy a 4 nagyszülő között? ez nem igaz...

Mindkét gyermekemet egyformán szeretem,soha de soha nem tudnék közöttük különbséget tenni,h melyiküket szeretem jobban. Mindkettő más emberi tulajdonságokkal bír,de attól még mindkettőért az életemet is adnám,mindkettő mellett ott vagyok,ha beteg,egyformán ölelem,puszilom őket,ugyanúgy örülök a sikereiknek és ugyanugy mellettük vagyok,ha valamiben kudarc éri őket.

2010. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
50%
Sztem simán nevelés és alapszemélyiség kérdése. Van olyan egyke ismerősöm, akinél segítőkészebb, önfeláldozóbb embert nem is ismerek. És olyan is, akinek van testvére, és pl. egy házibuliba vitt chipsét visszavitte, amikor az nem fogyott el, és képes nekiállni hisztizni az anyjánál, ha nem viszi el a Mekibe fagyizni vagy akkor, ha otthon nem pontban délben ebédelnek (és már elmúlt 18)...
2010. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
41%

először is mi az önzőség

négyen vagyunk testvérek és hát mit ne mondjak engem zavar ha a pénzemből vett dologra fáj a foga valakinek miközben ők ketten vannak

vagy sajnos vannak lusta emberek pl. egyetemen,

már meguntam és utálom ha kihasználnak

én olyan ember vagyok aki mindent elintéz nem ijed meg 20 valahány évesen sem megkérdezni valamit és megszerezni időben amit kell

aztán aki az utolsó pillanatban jön hozzám segítségért mert ő lazára vette ez van

engem nem tud érdekelni

ja meg még

pénzt, ruhát, háztartási gépet, könyvet(arra allergiás vagyok)kölcsön nem adunk

ebből is csak gond van és szeretem kiiktatni az ilyen dolgokat az életemből

mert én vigyázok a dolgaimra

sose kértem kölcsön semmit és sem szeretek szívességet tenni

élelmiszert ha kér az ember mert éhes azt adnék többi felejtős


most lehet pontozni

egyeseknek ez józan ész másoknak keménység stb

ami az enyém az az enyém

2010. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
41%

Egyke vagyok. Nem, nem vagyok önző, sőt, kimondottan önzetlen vagyok. Mivel nem volt testvérem (pedig én szerettem volna!), általában a kisebbeket dajkáltam, vigyáztam rájuk, az iskolámban kimondottan szerettek ezért a tanárok, emlékszem, amikor 8-os koromban a kis elsősök ölelgettek. :) (Szép emlék mindmáig.) Én valószínűleg így pótoltam, hogy anyukámnak nem lehetett több babája (ezt később tudtam meg).

Az unokahúgom pl. nem egyke, van egy húga, mégis sokkal egoistább és önzőbb. Próbálok rá hatással lenni, de túl keveset látom... :/

2010. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!