Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem tűnik csak úgy, hogy az...

Nekem tűnik csak úgy, hogy az "egyke" gyerekek sokkal önzőbbek és egoistábbak azoknál a társaiknál, ahol van testvér?

Figyelt kérdés

Saját vélemény: én személy szerint nem tartom egy jó dolognak, hogy már kicsi koruktól kezdve megszokják, hogy CSAK körülöttük forog a világ, nem kell senkivel osztozkodni semmiben - és itt nem csupán az anyagiakra gondolok, hanem konkrétan a szeretetre, s ezt a fajta önös világképet elviszik magukkal a későbbiekben is.

Ti hogy vagytok ezzel?


2010. nov. 20. 18:44
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Tudok mondani a környezetemből bőven példát arra, hogy ki az önző, és nem sok köze van az egykeséghez.


Párom öccse pl. egy utolsó senki, rohadva találtunk meg egy kakaós csigát az egyik szekrényben, mert eldugta, hogy ő egye meg.

Én meg (mint egyke) még annak a bunkónak odaadtam az utolsó fejfájásra való gyógyszerem, pedig migrénes vagyok.

Nem mindig lehet ráhúzni az emberekre a sztereotípiákat. (pl. minden férfi csalfa, a nőket csak a pénz érdekli, egyéb sok marhaság)

2010. nov. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!