Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem tűnik csak úgy, hogy az...

Nekem tűnik csak úgy, hogy az "egyke" gyerekek sokkal önzőbbek és egoistábbak azoknál a társaiknál, ahol van testvér?

Figyelt kérdés

Saját vélemény: én személy szerint nem tartom egy jó dolognak, hogy már kicsi koruktól kezdve megszokják, hogy CSAK körülöttük forog a világ, nem kell senkivel osztozkodni semmiben - és itt nem csupán az anyagiakra gondolok, hanem konkrétan a szeretetre, s ezt a fajta önös világképet elviszik magukkal a későbbiekben is.

Ti hogy vagytok ezzel?


2010. nov. 20. 18:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem valahol igazad van.. én nagyon kevés olyan egykével találkoztam, akin ne látszott volna meg, hogy nincs testvére. És persze, hogy nem ő tehet róla, egyszerűen csak nem kell általában úgy alkalmazkodnia, osztozkodnia és ő anyuci szeme fénye.

Sokszor sokkal jobban féltik a cuccaikat másoknál.


De! A legkisebb testvér sokszor ugyanilyen, mert neki mindig engedni kell! Nálunk húgom kb. ugyanolyan önző, mintha egyke lett volna.


Szóval szülőktől sok minden függ, meg attól is, hogy az idősebb testvér mit enged meg.

Én sosem bántam meg, hogy van testvérem, nagyon rossz lett volna egyedül és mindenképp 2 gyereket szeretnék, mert olyan rossz lehet testvér nélkül felnőni.


Nekem mindig ő volt a legjobb barátom, mindig volt kivel lenni és kire számítani. Szerintem ez nagyon jó dolog.


Ráadásul, ha a szülők már nincsenek, a legközelebbi rokonod a testvéred, akit ugyanúgy szinte (jobb esetben) egész életedben ismertél. Jó dolog, hogy ilyen szempontból is van, aki megmarad és lehet rá számítani. ( Mert a jó testvérkapcsolat ilyen és szerintem ennek a kapcsolatnak a kialakítása is nagyban a szülőktől függ.)

2010. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
25%
Lányom osztálytársa, barátnője egyke. Egyik nap vett 18 szem rágót, egyedül ette meg az összeset, a lányomat meg sem kínálta... számtalan ilyen eset volt már ebben az évben. 11 évesek.
2010. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
41%
Én is egyke vagyok, de egyáltalán nem vagyok önző, ha egy falat kenyerem lenne azt is megosztanám azokkal, akiket szeretek. Mondjuk tényleg kissé egocentrikus vagyok, de szerintem ez nem feltétlen baj.. Én nagyon örülök, hogy egyke vagyok, mert így a szüleim minden figyelmüket nekem tudták szentelni kiskoromban, és én úgy érzem, hogy az, amit akkor adtak nekem most nagyon sokat segít, abba pedig már kezdek beleszokni, hogy nem körülöttem kering a naprendszer összes bolygója:)
2010. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
41%
nekem egy fiam van és egy is lesz, de mégis tudja hogy megosztjuk a csokit a vendéggel, a kis barátaival, vagy az unokatesóival. Pedig mégcsak 2 éves. És mindenben erre szeretném nevelni hogy nem csak ő létezik a világban, de szerintem az nem olyan nagy baj ha a szülei számára csak ő létezik. Ettől még lehet normális felnőtt belőle. Szerintme ez inkább nevelési kérdés. Akinek testvére van hamarabb szokják a társaságot, ez igaz. De ha én szülnék mégegyet nem azért szülném hogy legyen kivel megosztania a csokit, és nem is azért mert meguntam az elsőt, hanem azért hogy ne nöjjőn fel egyedül, hogy ne maradjon egyedül pl. amikor én már nem leszek. Jó dolog egy testvér. De szerintem inkább legyen egy akinek mindent megadhatok és lehetőséget a jobb életre iskolákra stb. Mint kettő és szenvedjenek hogyha valamit nem tudok megadni nekik. És én pedig azokat nem értem akik többet szülnek amikor még egyet sem tudnak eltartani. :(
2010. nov. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
70%

Nekem van egyke barátnőm, és a legaranyosabb ember a világon, akit ismerek. Pl. mindig megkínál, ha van nála vmi édesség. Másik b.nőm középső testvére az, aki rettenetesen önző. Tök szegények de mindig kiköveteli magának a legjobb cuccokat, addig hisztizik, míg meg nem kapja..ja, és mindig megeszi a többiek csokiját engedély nélkül. :S

Mi tesómmal külön szobában vagyunk, ritkán találkozunk a suli miatt, de egyformán kapunk mindent, szal nincs miért irigykednünk egymásra.

2010. nov. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
70%
Ebben a kérdésben nem lehet általánosítani, ismerek olyan egykét aki 18 évesen már onálló volt és olyat is aki még 23 évesen sem az. Például, anyuka intéz mindent, egyetemen a tanárokkal, vagy ha vihar van akkor a 23 éves kislány bebújik a szulei kozé az ágyba. Minden nevelés kérdése, van amelyik onzo, van amelyik nem az, ahogy a testvéreseknél is.
2010. nov. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
56%

Ekkora badarságot se hallottam még. Egykét is lehet normálisan nevelni, meg 5-öt is el lehet kényeztenti, ez CSAK a szülőnek a szülői képességein múlik, semmi máson.

Férjem egyke, sose forgott körülötte avilág, sose volt elkényeztetve, nincs önös világképe, nem önző és nem egoista. Én sokkal inkább az vagyok (1 testvérem van).

Ez kizárólag nevelés kérdése, nem gyerek-darabszámé.

2010. nov. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
62%

Én egyke vagyok.

soha nem kaptam meg hogy önző lennék.

Ha kiskoromban kaptam valamit, azt megosztottam a barátaimmal, ez a mai napig így megy.

Ha vágytam valamire, de a barátnőmnek szülinapja volt, akkor inkább neki költöttem ajándékra.

És azt vettem észre hogy a párom, akinek 3tesója van, sokkal inkább magának tesz el mindent, mert kiskorában meg kellett osztania, ha tetszett ha nem.

És mindig is mondja hogy azért vesz magának, mert kiskorában nem azt vagy nem annyi mindent kapott amit szeretett volna.

A mai napig ha vesz egy csokit, meg sem kínálja a testvérét, de még engem se nagyon.

Szóval ez csak általánosítás szerintem.


Bár egyke vagyok, de mindig úgy neveltek hogy ha van valamim akkor adjak másnak is belőle.



A családban is szinte én vagyok az egyetlen akiről tudják hogy ha hónap végén van 20ezrem és valaki kér egy 10est akkor tuti megosztom vele.

2010. nov. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet hogy csak én ismerek pont rossz embereket, de mégis azt tapasztaltam, hogy az egykék valóban sokkal önzőbbek, mint a testvéresek. Sok egyke barátom/nőm van, akiket nagyon szeretek, de nehéz nem észrevenni, hogy ha valami nem úgy történik, ahogy ők akarják, hamar hisztizni kezdenek. Nehezen viselik el, ha nem nekik van igazuk, és ha másra sokkal több fény vetül, gyakran szeretik az úristent játszani.


De mondom, ez csak az én tapasztalatom.

2010. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
79%
Neveltetés kérdése az egész, általában a késői egyke gyerekekből lesz az önző kis hisztizsák...
2010. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!