Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem tűnik csak úgy, hogy az...

Nekem tűnik csak úgy, hogy az "egyke" gyerekek sokkal önzőbbek és egoistábbak azoknál a társaiknál, ahol van testvér?

Figyelt kérdés

Saját vélemény: én személy szerint nem tartom egy jó dolognak, hogy már kicsi koruktól kezdve megszokják, hogy CSAK körülöttük forog a világ, nem kell senkivel osztozkodni semmiben - és itt nem csupán az anyagiakra gondolok, hanem konkrétan a szeretetre, s ezt a fajta önös világképet elviszik magukkal a későbbiekben is.

Ti hogy vagytok ezzel?


2010. nov. 20. 18:44
1 2 3 4 5
 11/41 M@x ***** válasza:
75%

Ez sztereotípia mert pl én is egyke vagyok mégis tudok osztozni bármin mert vannak szülrim, nagyszüleim, barátaim akikkel osztozok! Most vehetném úgy hogy megbántottál de nem teszem!

Üdv!

2010. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Senkit nem akartam megbántani, csak kiváncsi voltam, hogy mennyire jelenik meg a társadalmi széthúzás a családokon belül is.

Sajna egyre jobban.

2010. nov. 20. 19:04
 13/41 anonim ***** válasza:
51%

Inkább legyen önző, mint hogy legyen egy olyan hülyep.icsa huga mint az exemnek van. Ezentúl egykét keresek, vagy olyat akinek fiú testvére van.

Amúgy igen, sok egyke önző, van benne valami, de ezt nem csak te vetted észre, ez egy általános sztereotípia, nem feltétlenül alaptalan, de vannak kivételek.

2010. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg van hogy a testvéresek önzőbbek, egoistábbak, mert egész életük még otthon is a létért folytatott örök küzdelem.
2010. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
85%

Én is egyke vagyok és egyáltalán nem vagyok önző sőőőőtt.. viszont több olyan embert is ismerek akiknek van testvérük és önzők. Nekem az a szerencsém, hogy úgy neveltek, hogy ne legyek önző.. pl apu kért tőlem csokiból én meg mondtam, hogy nem adok ez az enyém, akkor elvette tőlem elmagyarázta, hogy ilyet nem szabad, ne legyek önző stb stb (persze még csak 5-6 éves voltam:) ) aztán másnap visszaadta megint kért tőlem és ha megint nem adtam, megint elvette tőlem és ezt addig játszotta el míg meg nem tanultam, hogy nem szabad önzőnek lennem. Később ahogy felnőttem már értettem is a lényegét és nálam sose volt az, hogy nem akartam tesót, mert hogy meg kellene vele bármit is osztanom, sőt örültem volna egy kis tesónak, de sajnos nem úgy hozta az élet. Most meg már albérletben lakom együtt több szaktársammal és egyáltalán nem viselkedek velük szemben se önzően (sőt azt is hamar megszoktam, hogy szobát is megosztom mással)

20/L

2010. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
76%

Én speciel egyke vagyok, bár apukám részéről van egy féltestvérem, de sosem lakott velünk, szóval végülis egyke vagyok.

Speciel szerintem nem igaz, hogy az egykék önzőek, vagy egoistábbak lennének, személy szerint szerintem én nem vagyok az.

Sőt, szüleim pont, hogy elég szigorúan fogtak, illetve féltettek is, sokáig nem tudtam annyira önállósodni, és régen eléggé zavart a túlzott féltés.

Mára már szerencsére ez nincs meg, sajnos külön élnek már egy éve, és ezt sejtettem már annó 4-5. osztályban, és mikor már engedtek ide-oda, egyre jobban önállósultam, és mára már szinte teljesen önállóan oldom meg a gondjaimat meg ilyenek.

Inkább amúgy a középső gyerekek szoktak önzőbbek lenni. Egyik barátomnak 3 testvére van, és az anyja mindig a haverom húgának hisz, és a haverm van mindenért lecseszve, még akkor is, ha a húga tehet a dologról.

Szóval abszolút nevelés kérdése, és változó ez az egész. Nem lehet most pontosan belőni, hogy akkor az egykék önzőek.

2010. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
66%

Nem mondanám önzőnek őket, viszont valóban másként viszonyulnak olyan dolgokhoz, mikor pl. valakivel meg kell osztani valamit, nehezen osztoznak. Ezt én is tapasztaltam. Viszont az ellenkezőjét is, mert vannak kivételek.

DE ugyebár abban egyetértünk, hogy akinek testvére van az is lehet önző. :) Szerintem ez csak neveltetéstől függ.

Nekem van egy nővérem, sose volt nálunk gond, hogy kit ki szeret jobban.

2010. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
44%
Úgy tűnika kérdésedből, mintha mi tehetnénk arról, hogy nincs tesónk. Hidd el, ez nem így van. Én angyon szerettem volna, nem lehetett, hadd ne érezzem magam emiatt hibásnak.
2010. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom,hogy ez általánosítható e,de az én párom egyke,és ő tényleg eléggé önző.Ahogy írtad nem szeret osztozkodni semmilyen téren,habár szerintem,ez nem az egykeséghez köthető.


25/N

2010. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
77%

18:56-os írta: "Az első gyerek is örök egyke marad."

Nem tudom miért,de ez a mondat annyira megtetszett. :)

2010. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!