Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A jó házasság titka?

A jó házasság titka?

Figyelt kérdés
Aki már tapasztalt és sokat megélt biztossan tudja ??
2009. jan. 17. 00:58
 111/137 anonim ***** válasza:
93%

Üdv Mindenkinek,ezennel a mai vitanapot megnyitom,már ha lesz kivel vitázni.:)

Látom a moderátorok dolgoztak,gratulálok nekik.

A férjem is elolvasta a hozzá és leszólásokat,ezennel 3 pontban tolmácsolja én pedig leírom a véleményét:

1.Szeretem és tisztelem a feleségemet.

2.Az előző házasságomban azért kellett,hogy másvalakihez forduljak,mert mint nejem is írta,az ex-nejemtől nem kaptam szeretetet és törődést,hiába adtam,egy ideig,4 évig pontosan tűrtem,de addigra betelt a pohár,diszkréten intéztem a dolgokat,hogy őt ezzel ne bántsam meg.Kikérem magamnak azt a megállapítást,miszerint a nejemet megcsalom,a 8 év alatt egyszer sem jutott eszembe,mivel maximálisan kielégít mindenben.Így minek félrelépni?

3.Az elmúlt 8 évben a nap 24 óráját együtt töltöttük,egy cégnél dolgozunk 7 éve,így még lehetőségem sem lenne,ha akarnám.Szánom azon férfiakat és nőket,akik ilyen kicsinyesek,mint egyes "be" szólók.


Női részről pedig az én hozzászólásom:Olvastam a válaszokat,és jókat kuncogtam,hogy mennyi buta ember is van ma Magyarországon,mert a buta ember,aki nem becsül semmit és senkit,előbb utóbb nem fog kelleni senkinek...:)

Egy dolog viszont megint kiakasztotta a kallantyút nálam,méghozzá az a hozzászólás,ami a pénzéhségemet pedzegeti.

Tisztelettel megjegyzem a következőt:Az elmúlt 8 évben volt olyan telünk a párommal,konkrétan a 2.ik együtt töltött,mikor őt elbocsátották a munkahelyéről,és miután a gyerekek iránti kötelezettségünket teljesítettük a jövedelmemből,pénzünk már nem maradt tűzifára,aminek eredményeképpen 0 fokban aludtunk,ezt a módszert ajánlom minden leendő csőlakó figyelmébe,tippeket a kihűlés ellen tapasztalatból(sajnos) tudok adni.

Akkor is buzdítottam a páromat,hogy minden rendben lesz,és nem hagytuk el egymást,csak azért,mert sz@rban voltunk,és 3 hét alatt talált is melót magának.

A mai napig albérletben élünk,mivel a párom életkora már nem enged bennünket kedvezményes lakáshitelhez jutni,vagyonmegosztásuk nem volt,minek köszönhetően az örökségét sem kapta meg,segítség nem lévén,lehetőségünk nincs hitelfelvételre,mivel önrész,nem is kevés kellene.Havi 20 ezret teszünk félre,de még kell 2 év,mire elegendő lesz a kezdőtőke a hitelfelvételhez.Gyerekem egy méhen kívüli terhességből adódó életveszély,és nagy műtét következtében természetes úton nem lehet,tehát köszönöm,az élet rendesen meghurcolt.

Miért bízom?Mert a párom a legínségesebb időkben is kitartott mellettem,akkor is mikor fűtetlen lakásban laktunk(lakhatott volna az ex-szel fűtött,gyönyörű vadiúj házban is),akkor is mikor az életemért küzdöttem,és nem hátrált meg,nekem ennél több bizonyíték a szeretetére és tiszteletére és hűségére irántam nem kell.Azt hiszem ezzel mindent elmondtam,és az apróbb de fontos részleteket még ki is hagytam a szórásból.

A "kedves" hűtlenkéknek pedig javaslok egy mielőbbi AIDS és Hepatitis tesztet,meglepő eredményeket kaphattok...

Melody

2009. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/137 anonim ***** válasza:
33%
De érdekes ez a történet,de ha igaz akkor gratulálok!De te is irtad a párod rég miket csinált,neked is megkellene csinálni az ADIS tesztet a biztonság kedvéjért!De én azért nem lennék a helyedben olyan magabiztos!Pár év múlval megtudod!Mindenesetre kiváncsi leszek rá mondjuk 5 év múlva vagy tiz év múlva együtt lesztek-e!Ha igen gratulálok!
2009. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/137 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudjon "Kedves" hozzászóló,de az ADIS tesztet nem ismerem,ez milyen betegség tesztje?Tudja,mit írtam tegnap a helyesírásról,ugye?...:)

Valamint,mint írtam is,semmi sem garantálja,hogy 5 vagy akár 10 év múlva együtt leszünk,mert lehet,hogy ma elcsap egy BKV,és hoppá,ennyi a közös élet.De mint a történetünket leírtam/uk a párommal,nagy részletekben,nyomós okom/unk van megbízni egymásban.

Valamint a tesztekre visszatérve,a megismerkedésünk utáni második hónapban már tudtam,hogy nem AIDS-es,illetve semmilyen fertőző betegsége sincs,mivel mindketten rendszeres véradók vagyunk,a párom 35x-ös,én 18x-os.A legjobb tesztelés...:)Melody

2009. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/137 anonim ***** válasza:
91%
De én nem is igy gondoltam!Soha nem kivánám senki halálát!kivánom legyél nagyon boldog!Amugy nem tudom hallotatok-e róla amikor készitetek egy felmérést hüségtesztnek nevezik!Ez teljesen anónim dolog,tehát minek hazudna rajta akárki!És nagyon meglepö eredmények születtek!A lakosság 95% csalja a párját(zömében férfiak).Tisztelet a kivételnek!De ki az aki beismeri?Nyilván senki!Na ehez mit szólsz?
2009. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/137 anonim ***** válasza:
98%
undorító, hogy mennyi rosszindulatú ember van! Fáj nekik mások boldogsága... pfff
2009. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/137 anonim ***** válasza:
35%
jobb lenne ha mindenki inkabb felebredne...
2009. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/137 anonim ***** válasza:
97%
na de ott van az az 5%,ahhoz mit szólsz??erre a te kérdésednél se válaszoltál.jaa,persze könnyebb itt vádaskodni ismeretlenül,hogy persze engem is meg Melodyt is megcsalják,meg megcsalunk,mint elhinni hogy benne vagyunk az 5%-ban.majd' 20 év után megengedhetem magamnak hogy teljes mértékben megbízzak,ha eddig nem tette (nem akarok litániát írni hogy miért tudom biztosra)ezután már aligha fogja.most mit csináljak,ha elég vagyok neki,ő meg nekem?
2009. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/137 A kérdező kommentje:

Sziasztok !


Találtam egy nagyon szép részletet ami a családról szól !

Akit érdekel annak szertettel küldöm !


Otthon az, ahova hazatérsz. Ahol valaki vár este. Ahol ismered a fal kopásait, a szőnyeg foltjait, a bútorok apró nyikorgásait. Ahol úgy fekszel le az ágyba, hogy nem csak alszol, hanem pihensz. Nem csak pihensz, hanem kipihened magad. Kipihened az életet, az embereket, mindent. Ahol otthon vagy, az az otthon. Nem kell hozzá sok. Elég egy szoba. Ha tízen vagytok benne, az se baj. Ha mind a tízen egyek vagytok ebben, hogy haza tértek, amikor este hazatértek. Nem kell hozzá sok, csak egy szoba és egy érzés. Egy egészen egyszerű állati érzés: hogy ma itt élek. Van egy ágy, amiben alszom, egy szék, amire leülök, egy kályha, ami meleget ad. És hogy ebben a körülöttem lévő széles, nagy és furcsa világban ez a kis hely nem idegen és ma az enyém. Jól érzem magamat benne, ha kinézek az ablakon és kint esik az eső, vagy süvölt a szél. És hogy ha ide este bejövök, meglelem azokat, akik még hozzám tartoznak. Ez az otthon. Minden embernek módja van hozzá. Egy szűk padlásszoba is lehet otthon. Egy pince is. Még egy gallyakból összetákolt sátor is otthon lehet. Ha az ember önmagából is hozzáad valamit. Elég egy szál virág, amit az útszélen találtál. Egy fénykép, amit éveken keresztül hordoztál a zsebedben. Egy könyv az asztalon. Egy ébresztőóra. Mit tudom én: ezer apró kacat ragad az emberhez útközben. (...) Ha mindezt érezni tudod: nem vagy otthontalan a világon.

Wass Albert

2009. jan. 18. 20:43
 119/137 anonim ***** válasza:
99%

Melody! Én büszke vagyok Rád és a felfogásodra. Kár, hogy nem mindenki így gondolkodik.


Ez a megcsalás téma egy marhaság, van aki megteszi, van aki nem mert tiszteli a másikat. Egy bizonyos idő után meg már azt is tudjuk, hogy mit veszíthetünk egy félrelépéssel.

Szerintem a házastárs tisztelete a legfontosabb egy házasságban.

2009. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/137 anonim ***** válasza:
90%
Csak egy mondat:D "Igen Drágám" :)
2009. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!