Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az anyagi...

Szerintetek milyen az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyukám egyedül nevel minket a húgommal, van egy saját lakásunk a belvárosban, amire nem tudom pontosan mennyit fizet (de saját, szóval csak a kköltség + rezsi gondolom), és bérel nekem egy lakást, mivel én már elmúltam 18, arra 80at fizet + rezsi. Emellett van egy kocsija (semmi extra, citroen c3). Kajára kb. havi 50et költ, nekem ad havi 50et, abból én fizetem a dolgaim (kaja, ruha, háztartásba dolgok), de pl most is 150ezret költöttünk ruhákra (hármunknak), azt ő fizette - hozzáteszem hogy ilyet azért nem csinálunk túl gyakran. Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában.. adó, tb, az alkalmazottai...

Most nem azért tettem fel a kérdést, hogy kérkedjek vagy ilyesmi (anonim oldalon tök értelmetlen lenne amúgy is), hanem mert sokszor megkapom, hogy most erre vagy arra nincs pénz, kérjek apámtól, stb, hanem mert néha látom, pl itt, meg ismerőseim között is (tőlük meg pláne nem kérdezhetem meg ezt), hogy havi alig (vagy csak kicsit több) 100ezer forintból élnek.

Most akkor mi van? Én úgy érzem szegények vagyunk, mindig olyanok jutnak eszembe, ha anyám később szült volna, nem 19 évesen, most sokkal előrébb lenne és több pénzünk volna, sokkal jobban élnénk, vagy hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet, a húgomat is arra ösztönzöm folyton hogy inkább tanuljon, hogy jó helyre mehessen tovább, nehogy aztán szegény legyen, meg persze magamat is, nem akarom hogy ilyen életem legyen ha felnövök, de nem tudom, csak bemagyarázom magamnak hogy szegények vagyunk?

Mert lakhatnánk pl. egy lakótelepen is akár, kínai piacos ruhákban járva, vagy nem tudom...


2010. dec. 7. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 A kérdező kommentje:
De valószínű nyáron is tanulni fogok, nyelvvizsgákat kell letennem, meg van még egy-két dolog amit meg akarok tanulni. Ha emellett lesz időm akkor keresek.
2010. dec. 7. 18:57
 32/73 anonim ***** válasza:
93%

jaj ne is mond velem is ez a helyzet, nemrég volt a névnapom és egy ilyet szerettem volna: [link]

de csak egy ilyet kaptam: [link]

csak 50000ft-tal volt több amit szerettem volna, de azt mondták hogy most nincs pénz

UI: ez csak irónia volt

2010. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 A kérdező kommentje:
A macbook-oson jót mosolyogtam, pont ilyet nem kapok (már nem a 700ezres fajtát, hanem egy jóval olcsóbbat) idén karácsonyra.
2010. dec. 7. 19:00
 34/73 A kérdező kommentje:
Nem mintha belehalnék persze, csak ez is egy olyan dolog, hogy azt hittem, semmi akadálya, aztán mégis. És nem, nem szoktam többszázezres kérésekkel előállni, csak ha tényleg kell. (haldoklik az 5-6 éves gépem)
2010. dec. 7. 19:02
 35/73 anonim ***** válasza:
96%
az előző vagyok, igen jól éltek és élhetnétek jobban is, sőt még jobban is, de azt szeresd amid van, mert másnak ez sem adatik meg.
2010. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
85%
csak még valamit kérlek írj meg, a kíváncsiság kezd furdalni, h melyik egyetemre jársz, vagy ha úgy hiszed túl kirívó vagy ott és nem akarsz lebukni, akkor csak a szakot. Az ilyen szomorít el: 18 évesen önerőből, csórón megcsináltam másfél nyelvvizsgát Origo-nál, mert bár az a legnehezebb, de drágábbra nem volt pénz, bejutottam az eltére, értelmes embernek érzem magam, soha annyi pénzt nem fogtam még a kezembe egyszerre mit amit anyukád kifizet Neked egy hónapba, és itt leszek lassan végzős és minimálbérnél jobbra esélyem sincs, míg Neked az a problémád, hogy egy két apróságra nincs pénz... remélem legalább orvosira jársz vagy jogra, h legalább kicsit jobban érezzem magam...
2010. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy könnyen magad is rájössz a dolgokra...pl.van mit enned?Van fedél a fejed felett?Van simerösöm aki a multkor kicsit le volt törve hogy neki milye rossz...hát megmondtam neki hogy van sok ember aki ezerszer roszabb helyzetben van.

Amint elmondtam neki a dolgokat már mésképp látta és belátta hogy ne is rossz ahogy ö él.(Vannak akik betegek,vannak akiknek nincs pénzük enni,nincs fedél a fejük felett,a boltba nem vehet meg magának egy csokoládét vagy számolgatnia kell hogy mit vehet meg,van akiknek a paprikáskrumpli karácsonyi vacsora,sőt még az is nagy szám ha az van.Sok olyan házat látni ahol akkora repedés van a falon vagy annyira romos h csoda h benne élnek vagy valakinke nincs a házában villany,füttés esetleg fürdöszoba,ami másnak egy alap dolog.Sok olyan dolog van amin ha elgondolkoznál akkor rájönnél hogy igeni jo a helyzeted és akkor talán meg is becsülnéd).

2010. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:07


Teljesen mindegy mit tanulok, nem a diploma miatt fogok jól/vagy nemjól élni. Anyukám világéletében egyéni vállalkozó volt, csak 1-2 évet pincérkedett 19-20 évesen, mikor megszülettünk (ő még egyetemet sem végzett), és én sem alkalmazottnak készülök elsősorban. Lediplomázok hogy meglegyen, de mivel nem feltétlenül azzal fogok foglalkozni, lényegtelen hogy mi az. Ezt csak úgy mondom, alkalmazottként lehet hogy meg lehet élni, de a gazdag emberek általában nem attól lettek gazdagok, hogy napi nyolc órát robotoltak valahol. Nem tudom, te mit tanulsz, de ha te is csak ebben tudsz gondolkozni, hogy munkahely, minimálbér, stb akkor igen, valószínű veled is így lesz, hogy nem tudod majd hogy élj meg havi 100-150 ft-ból.

Igazából tanulmányt, meg könyveket tudnék írni belőle, hogyan lehet meggazdagodni, olyan szinten belemélyedtem a témába az elmúlt évek során (talán kissé megszállott is vagyok a témával kapcsolatban), csak mivel magam még nem jártam végig az utat, nem lenne túl hiteles. Ki tudja, talán 30-40 év múlva majd írok.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, igen, valamennyire megnyugodtam, de tényleg. Való igaz, hogy látok én is utcán embereket, hajléktalanokat is pl, náluk nagyon szegényebb emberek nincsenek is talán, de mégiscsak más így leírva látni a sok választ, mint hogy az utcán elsétáljak egy hajléktalan mellett, akit valószínű észre sem veszek..

2010. dec. 7. 19:30
 39/73 anonim ***** válasza:
97%

"Ezt csak úgy mondom, alkalmazottként lehet hogy meg lehet élni, de a gazdag emberek általában nem attól lettek gazdagok, hogy napi nyolc órát robotoltak valahol. Nem tudom, te mit tanulsz, de ha te is csak ebben tudsz gondolkozni, hogy munkahely, minimálbér, stb akkor igen, valószínű veled is így lesz, hogy nem tudod majd hogy élj meg havi 100-150 ft-ból. "

Ez nagyon tetszik. Azt tudod, hogy ha nem lennének az alkalmazottak, akkor édesanyádnak sem lenne miből fizetni a te nyomorodat? Van egy mondás, miszerint ha a paraszt nem sz.rik, az úr nem eszik. Az meg hogy megszállottan gazdag akarsz lenni, a te dolgod, viszont ha valóban vezető ember lesz egyszer belőled, nem szeretnék a lenézett alkalmazottad lenni.

2010. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
69%
Ha mar a meggazdagodasnal tartunk, szerintem az mindenkit erdekel, Vajon a mai vilagban becsuletesen meg e lehet gazdagodni?
2010. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!