Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az anyagi...

Szerintetek milyen az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyukám egyedül nevel minket a húgommal, van egy saját lakásunk a belvárosban, amire nem tudom pontosan mennyit fizet (de saját, szóval csak a kköltség + rezsi gondolom), és bérel nekem egy lakást, mivel én már elmúltam 18, arra 80at fizet + rezsi. Emellett van egy kocsija (semmi extra, citroen c3). Kajára kb. havi 50et költ, nekem ad havi 50et, abból én fizetem a dolgaim (kaja, ruha, háztartásba dolgok), de pl most is 150ezret költöttünk ruhákra (hármunknak), azt ő fizette - hozzáteszem hogy ilyet azért nem csinálunk túl gyakran. Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában.. adó, tb, az alkalmazottai...

Most nem azért tettem fel a kérdést, hogy kérkedjek vagy ilyesmi (anonim oldalon tök értelmetlen lenne amúgy is), hanem mert sokszor megkapom, hogy most erre vagy arra nincs pénz, kérjek apámtól, stb, hanem mert néha látom, pl itt, meg ismerőseim között is (tőlük meg pláne nem kérdezhetem meg ezt), hogy havi alig (vagy csak kicsit több) 100ezer forintból élnek.

Most akkor mi van? Én úgy érzem szegények vagyunk, mindig olyanok jutnak eszembe, ha anyám később szült volna, nem 19 évesen, most sokkal előrébb lenne és több pénzünk volna, sokkal jobban élnénk, vagy hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet, a húgomat is arra ösztönzöm folyton hogy inkább tanuljon, hogy jó helyre mehessen tovább, nehogy aztán szegény legyen, meg persze magamat is, nem akarom hogy ilyen életem legyen ha felnövök, de nem tudom, csak bemagyarázom magamnak hogy szegények vagyunk?

Mert lakhatnánk pl. egy lakótelepen is akár, kínai piacos ruhákban járva, vagy nem tudom...


2010. dec. 7. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
98%
Én személy szerint lakótelepen lakok, albérletben, a párom beteg lett, nem tud dolgozni, egy fizetésből élünk és igen, nekünk még kínai piacos ruhákra sem nagyon telik. A net meg kell a munkámhoz, tehát ez sem teljesen luxus. Ha belegondolok, hogy jön a karácsony és az édesanyámnak sem tudok venni semmit, mert nem telik rá, akkor kicsit el szoktam könnyezni magam. Nekünk pl nincs másunk csak az egymás szeretete. Nem fejezhettem be az egyetemet, el kellett mennem melózni. Ha a helyedben lehetnék, a seggem verném a földhöz örömömben, nem pedig azon gondolkoznék, hogy vajon szegény vagyok e? És ne vedd zokon,de igen, szegény vagy, de nem anyagi szempontból, ha van bőr a mai világban valakit azzal bosszantani, hogy neked mire telik. Persze nem a te érdemedből.
2010. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 A kérdező kommentje:

3 millió, nem tudom mennyi ideig elég, de nyilván ha most történne vele valami, nem szórnánk a pénzt. Húgom meg úgyis apámhoz kerülne, mivel ő még nem nagykorú, én meg nem tudok rá vigyázni.

Egyébként meg nem, nem 40 éves koromig, csak szeretnék egyszerre egy dologra figyelni, most a tanulásra, ha befejeztem, a munkára. Nem vagyok lusta, vagy link, csak szeretek 100%-ot teljesíteni, a kettő egyszerre meg úgy nem biztos hogy menne.

2010. dec. 7. 18:39
 23/73 anonim ***** válasza:
95%
pénze sok esze semmi.tipikus
2010. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 A kérdező kommentje:

Nem értem mi köze van ennek az eszemhez. Nem azt mondom hogy nem becsülöm meg amink van, nyilván örülök neki hogy van külön lakásom, mikor másnak ruhára is alig futja.. Csak hogy ennél lehet jobban is élni.

Nem azt várom hogy ahogy végeztem a sulival, anyámtól kapjak luxuslakást, apámtól két bmw-t aztán élek vígan... Azt majd megoldom magamtól.

Szimplán frusztrál ha a fejemhez vágják hogy most nincs pénz valamire, mert elhiszem, ilyenkor gondolom azt mindig, hogy igazából nincs egy fillérünk se...

2010. dec. 7. 18:48
 25/73 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom nyáron nem tanulod magad halálra: ha kíváncsi vagy milyen szegénynek lenni, keress diákmelót és próbálj megélni abból, hidd el, utána amikor vége a nyárnak és újra anyuci fizet mindent, elfognak a csúnya depis gondolatok szállni azzal kapcsolatban, hogy milyen szegények vagytok. Jah és diákmelónak valami átlagost keress, ne anyu cégénél kérj valamit 200e-s fizetéssel. Ez a legjobb terápia a jelenlegi lelkiállapotodra és nem az, hogy a neten mások orra alá dörgölöd, h milyen jól élsz, de szeretnél jobban élni. Magyarországon az emberek többsége szegénységben él, és olyan települések is vannak, ahol mélyszegénység van (éhező családok, számlákat sem tudják fizetni) és max 30%-a az embereknek él olyan, vagy magasabb színvonalon mint Ti. Egy kicsit magadba süllyedhetnél.
2010. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
95%

Igen kérdező tényleg szegény vagy. Csak nem anyagilag. Gondolom provokatívnak szántad a kérdést, vagy pedig egyátalán nincs fogalmad a mai körülményektől. Anyád lakást bérel neked , és te azt kérdezed szegény vagy e?

Ne értsd félre, ez mind nem baj, hogy lakásod van, sok pénzt kiadsz ruhára, én is megtenném ezt a gyerekemért, ha lenne keret, hanem maga az irományod bicskanyitogató, hogy ennek ellenére még azt kérded szegény vagy e.

2010. dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
94%
Tuti kamu! Polgárpukkasztásnak szánta. Szánalmas dedós vagy, kérdező!!!
2010. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 A kérdező kommentje:
Nem szántam provokatívnak, ha érdekel, fel tudtam volna tenni olyan stílusban is, de leírtam már hogy nem ez volt a célom. Az meg hogy kinek nyílik ki a bicska a zsebében és kinek nem, nem a kérdéstől, hanem az embertől függ... Még ha provokatív kérdésként tettem volna fel, akkor is.
2010. dec. 7. 18:54
 29/73 anonim ***** válasza:
90%
eszed azért nincs mert azt gondolod, hogy nincs egy filléretek sem.amíg ülsz az anyuci által aládtolt lakásban meg se kéne fordulnia ilyennek a fejedben ha lenne valamennyi iq-d.
2010. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
95%
A munkárol csak annyit hogy az a 3milla is elilanhat ha jön egy olyan baj,nekem ismerösöm apukája rákos lett(ne történjen veletek sose ilyen)és ráment egy családi házuk és az örökségük mert mindent megtettek a gyogyulásáért,nem 3 millio forintot költöttek el az évek alatt,ebben biztos lehetsz.Sajnos a pénz mindig kell és sokszor beüt olyan dolog ami miatt egy pilanat alatt elfogy.Szóval az h nem érdemes dolgozni az nem igaz,mert mindig jo ha van,ha más en tedd félre tartaléknak.Amúgy igaza van egy elöttem szólónak hogy nyáron nincs iskola ha mást nem menj el akkor dolgozni pár hónapot.Akarás kérdése.Anyukád ennyit tud adni,ami ahogy irtam már nagy szó a mai világban,ha neked nem elég gondoskodj magadról.
2010. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!