Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az anyagi...

Szerintetek milyen az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyukám egyedül nevel minket a húgommal, van egy saját lakásunk a belvárosban, amire nem tudom pontosan mennyit fizet (de saját, szóval csak a kköltség + rezsi gondolom), és bérel nekem egy lakást, mivel én már elmúltam 18, arra 80at fizet + rezsi. Emellett van egy kocsija (semmi extra, citroen c3). Kajára kb. havi 50et költ, nekem ad havi 50et, abból én fizetem a dolgaim (kaja, ruha, háztartásba dolgok), de pl most is 150ezret költöttünk ruhákra (hármunknak), azt ő fizette - hozzáteszem hogy ilyet azért nem csinálunk túl gyakran. Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában.. adó, tb, az alkalmazottai...

Most nem azért tettem fel a kérdést, hogy kérkedjek vagy ilyesmi (anonim oldalon tök értelmetlen lenne amúgy is), hanem mert sokszor megkapom, hogy most erre vagy arra nincs pénz, kérjek apámtól, stb, hanem mert néha látom, pl itt, meg ismerőseim között is (tőlük meg pláne nem kérdezhetem meg ezt), hogy havi alig (vagy csak kicsit több) 100ezer forintból élnek.

Most akkor mi van? Én úgy érzem szegények vagyunk, mindig olyanok jutnak eszembe, ha anyám később szült volna, nem 19 évesen, most sokkal előrébb lenne és több pénzünk volna, sokkal jobban élnénk, vagy hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet, a húgomat is arra ösztönzöm folyton hogy inkább tanuljon, hogy jó helyre mehessen tovább, nehogy aztán szegény legyen, meg persze magamat is, nem akarom hogy ilyen életem legyen ha felnövök, de nem tudom, csak bemagyarázom magamnak hogy szegények vagyunk?

Mert lakhatnánk pl. egy lakótelepen is akár, kínai piacos ruhákban járva, vagy nem tudom...


2010. dec. 7. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
98%

"pl most is 150ezret költöttünk ruhákra"

Azt hiszem az egész család (4fő) 10 év alatt nem költött ennyit ruhákra!!

Imádom az ilyen kérdéseket.

2010. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az egyik válaszolóval.

Szánalmas vagy, és ennyi. Szórjátok a pénzt, de ez a ti dolgotok. Majd amikor anyukád nem lesz, ki fog eltartani??

2010. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj hogy nem érzed a dolgok értékét.150 ezer forintért vásároltatok.Felfogod az mennyi pénz?Nem érzed a dolgok értékét hogy azért mennyi munka van és máshol a havi bevétel nincs annyi.


( üdv.:egy gazdag családból származó lány)

2010. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 A kérdező kommentje:

@Harmadik: Tényleg nem kérkedni akarok, itt nem látom értelmét, a való életben tényleg van 1-2 ember akiknek szívesen a képébe vágom hogy X forintért vettünk cipőt, mert utálom és tudom hogy ez bosszantja. De mivel itt csak egyvalaki vagyok a tömegből, szerintem nem számít kérkedésnek, gondolom mindenki tisztában van vele hogy vannak akik jobban élnek náluk. Én is.

Nem az összegeken volt a hangsúly, hanem a kérdésen, ahhoz meg tudni kell a hátteret.

2010. dec. 7. 18:26
 15/73 anonim ***** válasza:
96%
Eleve a kérdésed butaság. Akkor miről beszélünk?
2010. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
96%
Remélem egyszer majd jól belever valaki az agyadba mikor a képükbe vágod hogy hány Ft-ba került a cipőd!
2010. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 A kérdező kommentje:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:20


Tudom, hogy történhet vele bármi, van elég pénz félretéve ilyen esetre is, tehát éhen akkor sem halnánk..

Nem is várom el hogy élete végéig pénzeljen, ha végeztem a tanulással és elkezdek dolgozni, úgysem ad majd pénzt (gondolom). De egyelőre felesleges munkát keresnem, magára is ugyanúgy jut pénze mellettünk is.

2010. dec. 7. 18:30
 18/73 A kérdező kommentje:
Buta kérdés vagy sem, engem ez foglalkoztat.. Semmivel sem butább mint a "Mit főzzek holnap, nincs ötletem" típusúak.. Azt legalább ki lehet google-zni.
2010. dec. 7. 18:34
 19/73 anonim ***** válasza:
95%

"felesleges" munkát keresnem...:)

Remélem 40 évesen is ezt mondod majd...

Szerinted a félretett pénz meddig elég? 2-3 hónapig??

Max 1 évig, bár kötve hiszem, hogy kb 1 millió ft-tok van félretéve.

2010. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
96%

én most tök örültem mert igy dec közepére végre sikerült vennem magamnak egy téli kabátot és legalább hétvégén nem fogok megfagyni(úgy mint eddig) ha dolgozni megyek



egy 18 éves egyetemista lány


ui: természetesen jó szarul éltek, én a helyedbe felkötöttem volna magam

2010. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!