Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az anyagi...

Szerintetek milyen az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyukám egyedül nevel minket a húgommal, van egy saját lakásunk a belvárosban, amire nem tudom pontosan mennyit fizet (de saját, szóval csak a kköltség + rezsi gondolom), és bérel nekem egy lakást, mivel én már elmúltam 18, arra 80at fizet + rezsi. Emellett van egy kocsija (semmi extra, citroen c3). Kajára kb. havi 50et költ, nekem ad havi 50et, abból én fizetem a dolgaim (kaja, ruha, háztartásba dolgok), de pl most is 150ezret költöttünk ruhákra (hármunknak), azt ő fizette - hozzáteszem hogy ilyet azért nem csinálunk túl gyakran. Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában.. adó, tb, az alkalmazottai...

Most nem azért tettem fel a kérdést, hogy kérkedjek vagy ilyesmi (anonim oldalon tök értelmetlen lenne amúgy is), hanem mert sokszor megkapom, hogy most erre vagy arra nincs pénz, kérjek apámtól, stb, hanem mert néha látom, pl itt, meg ismerőseim között is (tőlük meg pláne nem kérdezhetem meg ezt), hogy havi alig (vagy csak kicsit több) 100ezer forintból élnek.

Most akkor mi van? Én úgy érzem szegények vagyunk, mindig olyanok jutnak eszembe, ha anyám később szült volna, nem 19 évesen, most sokkal előrébb lenne és több pénzünk volna, sokkal jobban élnénk, vagy hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet, a húgomat is arra ösztönzöm folyton hogy inkább tanuljon, hogy jó helyre mehessen tovább, nehogy aztán szegény legyen, meg persze magamat is, nem akarom hogy ilyen életem legyen ha felnövök, de nem tudom, csak bemagyarázom magamnak hogy szegények vagyunk?

Mert lakhatnánk pl. egy lakótelepen is akár, kínai piacos ruhákban járva, vagy nem tudom...


2010. dec. 7. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 A kérdező kommentje:

AKKOR MEG MINEK ÍRTAD KI A KÉRDÉST, TE SZERENCSÉTLEN???


pl azért mert tökre nem ez volt az eredeti kérdés mint amiről már szó van 1-2 oldala? arra már kaptam választ, igazából többet nem is nagyon várok.


utolsó, igen, ezt tudom. de a mostani gazdag emberek közül hányan lettek úgy gazdagok, hogy elkezdtek valahol dolgozni, és ott végigjárták szépen a szamárlétrát míg ők lettek a főnökök? Biztos volt sok ilyen is. De engem jobban érdekelnek azok, akik a saját maguk által alapított céget vitték sikerre. Nyilván ők is dolgoztak valahol előtte, mert kell az alaptőke. De nem attól lettek gazdagok.

2010. dec. 7. 21:58
 62/73 anonim ***** válasza:
96%
Attól hogy lesz pénzed egy vállalkozás beindítására, még nem biztos, hogy eszed, tehetséged és türelmed is lesz hozzá. Könyveket olvasol róla? Hajrá:) Majd pofán vág a valóság...A lelked ki fogod gürizni, a kőkemény meló mellett még papírmunka, könyvelés, az alkalmazottak ellenőrzése, felügyelete, felvétele/elbocsátása, rohangálás az ügyeid intézése után..és ugye mivel nagylány leszel, ezek után hazamész, kitakarítasz, megfőzől, elmész bevásárolni, feladod a csekkeket és a többi és a többi....nem elég a sok pénz kicsilány! Kis fogalom kellene az életről...ez hiányzik neked!!
2010. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 A kérdező kommentje:
Igen. anyám ugyanezt csinálja, tudom milyen a vállalkozás, ugyan egymagam mindezt még nem csináltam, de rohangáltam már neki helyekre papírokért, könyvelést is csináltam már. Alkalmazottai is vannak, ki is szokta őket rúgni, aztán felvesz újakat. Mondom ebben nőttem fel. Félreértések elkerülése végett, nem többezer fős cége van hanem egy kisebb, de -ezekszerint- jól menő vállalkozása, sok jól fizető melóval. Ha nem lennének gyerekei és csak magára kéne foglalkoznia, már ennél jóval többet elért volna.
2010. dec. 7. 22:34
 64/73 anonim ***** válasza:
64%

Nem bántásból írom, csak pár észrevétel:

rohadt furcsa az a gondolkodásmód, hogy "ha anyám engem nem szül meg sokkal több pénze lenne". Egyedül élni, amikor nincs kiről gondoskodni, az szar. Bér van akit kompenzál a munka ideig-óráig.


Abban meg igazad van, hogy az ideírók nagy része beosztott és sosem lesz főnök, mert sosem lenne elég nagy pofája és önbizalma hozzá. Egy jó cégvezetőnek pedig vastag a képén a bőr. Tényleg nem a diplomán múlik.

2010. dec. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
95%

Akkor k*rvára egyszerű a képlet: - vidd el innen azt a baromi nagy arcod, fogd meg a melót, és dolgozzál! Nem kell itt osztani az észt, hogy így meg úgy fogod csinálni a dolgaidat, mert nem úgy fog alakulni, ahogy te azt elképzelted, pláne nem Magyarországon! Se a gazdasággal nem vagy tisztában, se a vállalkozás mikéntjével, se úgy magával a való élettel. Az, hogy olvasol dolgokról, semmi tapasztalatot, gyakorlatot nem ad. Élesben kell csinálni a melót, akkor tudod meg, milyen nehéz minden egyes nyomorult Ft-ot megkeresni.

ENNYI.

2010. dec. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez kemény. Anyukád rontotta el szerintem a nevelésedet azzal hogy mindent a segged alá pakolt, és fogalmad sincs a pénz értékéről. Attól lennétek csórók mert nem tud neked százezrekért gépet venni? Azért tudod ez nem létszükséglet, hanem luxus... Remélem én is tudom majd segíteni a saját gyerekemet a jövőben, de biztos nem úgy fogom csinálni mint anyád, hanem pl húzzon el a gyerek szépen dolgozni, és minden megkeresett forintját megduplázom. Az meg hogy lakás van a segged alatt, mert "túl hangos a másik lakás és nem tudsz tanulni, egy nagy baromság... Akinek megvan a magához való esze, az bömbölő zene mellett is tud tanulni. Ezért lakást bérelni szintén luxus, ráadásul az összegből gondolom hogy nem is valami kis garzont (amit talán még valamennyire reális is lehetne). Az is érdekes hogy bölcsen hallgatsz arról hogy hol és mit tanulsz (egyébként mi a francért jársz főiskolára, ha teszel az egészre? Unalomból vagy mi?) Nagyon el vagy te tévedve. Ez abból is látszik hogy arról sincs lila gőzöd sem hogy anyukádnak milyen kiadásai vannak ("kköltség + rezsi gondolom" illetve "Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában"). Szerintem egy számlán nem tudnál kiigazodni, nemhogy egy vállalkozást elvezetni... Fogsz te még nagyokat pislogni ha egyszer a saját lábadra kell állnod, bár gyanítom hogy anyád mindig ki fog húzni a sza*ból, és sose kell az életben semmit egyedül, önállóan megoldanod.


Egyébként nagyon hasonlítasz egyik volt osztálytársamra, dettó ugyan így él, és imádja finoman megpedzegetni hogy mennyibe kerülnek a ruhái, milyen úszómedencéjük van, milyen 30-40-50 ezer ft-os ajándékokat kap ünnepekkor (persze ezeket mindig csak úgy mellékesen jegyezte meg, persze nem akart dicsekedni:)), és marhára büszke volt magára, hogy ő milyen tehetséges, okos kislány stb. Tudod mit gondolt róla mindenki?

Mindenki kiröhögte a háta mögött, mert tettek rá hogy milyen sza*ságokat aggat magára. Sajnos attól nem lett szebb lány. Mindenki levágta hogy nagyon szeretné ha irigykednének rá, de csak szánalmat éreztek iránta, illetve viccesnek tartották.

Sajnos annak ellenére hogy mekkora önbizalma volt, és mennyire hit magában, borzasztó tehetségtelen volt, és ezt mindenki tudta róla, csak ő maga nem:)

Végül pár kudarcba fulladó karrierkísérlet után (amit apjáék pénzeltek), elment a szülei cégéhez dolgozni:)

Bár még így is jobban él mint a legtöbb ember, nem érdemel mást csak szánalmat, mert 25 évesen se tudta még elvágni azt a bizonyos köldökzsinórt.


Abban az egy dologban igazad van hogy sokan cseszik el az életüket azzal hogy az albérletbe, meg 1 szobás lakásba, meg minimálbér mellé gyereket szülnek, meg házasodnak, ahelyett hogy előbb a megfelelő anyagi alapokat építenék ki, mert egy gyerek nem él meg szeretetből, és a kamasz gyereknek se lehet elmagyarázni hogy miért kell ócska régi ruhákba járnia, míg az osztálytársainak tellik szép ruhákra (és most nem luxuscikkekre, meg ilyen olyan márkákra gondolok), arról nem is beszélve hogy milyen kellemes lesz szegény utódnak majd a diákhitelből tengődni, ha egyetemet akar végezni, és már eleve adóssággal kezdeni az életét. Néha én is elborzadok hogy milyen naivak az emberek, és azon gondolkozok hogy hova tették a józan eszüket amikor a szegénységbe beleszülték az első, aztán a második, netán a harmadik gyereket is...


Ezen kívül viszont az összes mondatodból eszméletlen szintű gyerekesség, és éretlenség tükröződik... Gőzöd sincs az életről picilány.

Egyébként én is vállalkozónak készülök, és ellenben veled nem azért tanulok "mert csak", hanem azért mert nagy hasznát veszem, és már most pénzem van belőle, már most (a tanulmányaim alatt) elkezdtem felépíteni a karrieremet...


"a való életben tényleg van 1-2 ember akiknek szívesen a képébe vágom hogy X forintért vettünk cipőt, mert utálom és tudom hogy ez bosszantja"


Erre meg csak annyit hogy nevettséges vagy...:)

2010. dec. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
95%
Ja és még annyit hogy ebben az országba, ahol 3 diplomával és két nyelvvizsgával is munka nélkül vannak emberek, meg ahol az orvosok (na AZT az egyetemet tényleg nem egyszerű elvégezni) havi 80-90ből próbálnak megélni, el vagy tévedve ha azt hiszed hogy elvégzel egy büfészakot aztán majd megcsinálod a szerencsédet...
2010. dec. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
93%

én ideigóráig megértelek...sztem jo, hogy van elegendő önbizalmad, akaratod ehhez...ez jora vezethet...de attól még felszínes vagy...marhára..


egy példa: legjobb barátnőmnek a szülei is sikeres vállalkozást vezetnek, barátnőm megkapott lényegében mindent, most lakása is van, mivel egyetem miatt felköltözött Pestre...azt is szülei állják, a 180ezres tandíj mellé...plusz amit ugye él a kislány, bulik, ruha, müköröm és ezer egyéb...mégis...valahogy annyira alázatos hogy nemigaz...ő látja, h most kevesebb jut, és tudja, h mások ezerszer szarabb szitukba vannak...amúgy nem mondanám őket se hudegazdagnak, de kényelmes, biztonságos életük van..nagyon is...mégis...annyira megbecsüli amit kap, és annyira látja, h mi az élet....ugyanazt kapjátok, mégis ezerszer másabbak vagytok...ha olyan lenen mint te, nem lenne a legjobb bnőm...és irigykedem rá, hogy neki jól megy, de nem sajnálom tőle...szeretném ha szüleimnek is jutna ilyen...de nem igy alakult...és istenem most látom igazán (pedig eddig is láttam) hogy milyen jó csaj...ebből a szempontból...

22L

2010. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
95%

Megnézném én azt, hogy minimálbérből hogy tennél félre...

Örülj, hogy ilyen helyzetben vagy. Sokan szeretnénk mi csak azt a 150,000-t, amit Ti ruhára költötök. Vagy amennyi a lakásod bérlése, és a rezsid havonta. nem éhezünk mi sem, de ennél jóval kevesebből megélünk.

2010. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
96%

bocs, de hogy gazdagok nem vagytok, az tutkó.

nincs saját lakásod, csak bérlitek, ahol laksz.

nincs a húgodnak sem saját lakása.


szóval nyugi, nem vagy vészesen gazdag, ismerek jópár embert, akiknek a szülei sokkal többet toltak a segge alá, mégsem ilyen elkényeztetett nagyzoló libák mint te.


nekem spec van saját kéglim, anyum is ad egy szerényebb összeget minden hónapban, valamint van passzív jövedelmem is.

az elmúlt 5 évben összesen nem költöttem ruhára kilóötvenet, és nem azért mert nem fussa, hanem mert nem ezzel akarok felvágni.


egyébiránt ha olyan nagy terveid vannak a gazdaggá válásra, és erről akár még egy könyvet is tudnál írni (:DDD), akkor miért nem kezded azzal, hogy megreformálod a családi költségvetést, hogy nagyobb alaptőkét tehess majd a későbbi vállalkozásba?

mondjuk ha 50 rugós kérót bérelnétek, akkor havi 30 rongy mehetne a megtak. számlára, amíg elvégzed az egyetemet, addig ez kamatozik, biztonságban van (pl nem költöd ruhára, cipőre :P) és lenne pár milla alaptőkéd.


najó, nem fogok pénzügyi tanácsokat adni egy ilyen okos kislánynak mint te...

2010. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!