Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az anyagi...

Szerintetek milyen az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyukám egyedül nevel minket a húgommal, van egy saját lakásunk a belvárosban, amire nem tudom pontosan mennyit fizet (de saját, szóval csak a kköltség + rezsi gondolom), és bérel nekem egy lakást, mivel én már elmúltam 18, arra 80at fizet + rezsi. Emellett van egy kocsija (semmi extra, citroen c3). Kajára kb. havi 50et költ, nekem ad havi 50et, abból én fizetem a dolgaim (kaja, ruha, háztartásba dolgok), de pl most is 150ezret költöttünk ruhákra (hármunknak), azt ő fizette - hozzáteszem hogy ilyet azért nem csinálunk túl gyakran. Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában.. adó, tb, az alkalmazottai...

Most nem azért tettem fel a kérdést, hogy kérkedjek vagy ilyesmi (anonim oldalon tök értelmetlen lenne amúgy is), hanem mert sokszor megkapom, hogy most erre vagy arra nincs pénz, kérjek apámtól, stb, hanem mert néha látom, pl itt, meg ismerőseim között is (tőlük meg pláne nem kérdezhetem meg ezt), hogy havi alig (vagy csak kicsit több) 100ezer forintból élnek.

Most akkor mi van? Én úgy érzem szegények vagyunk, mindig olyanok jutnak eszembe, ha anyám később szült volna, nem 19 évesen, most sokkal előrébb lenne és több pénzünk volna, sokkal jobban élnénk, vagy hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet, a húgomat is arra ösztönzöm folyton hogy inkább tanuljon, hogy jó helyre mehessen tovább, nehogy aztán szegény legyen, meg persze magamat is, nem akarom hogy ilyen életem legyen ha felnövök, de nem tudom, csak bemagyarázom magamnak hogy szegények vagyunk?

Mert lakhatnánk pl. egy lakótelepen is akár, kínai piacos ruhákban járva, vagy nem tudom...


2010. dec. 7. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem érdekel mások véleménye, akkor rossz oldalon jársz....meghát akkor minek a kérdés?????
2010. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
69%

"bár nem tudom mi lehet annál fontosabb, hogy hátralévő életünkben azt csinálhassuk amit szeretünk, és kapjunk érte annyi pénzt hogy gond nélkül éljünk"

Mondjuk ,hogy alapítsunk egy családot,akikkel szeretetben élünk,akiktől megkapunk mindent,ami valóban fontos.Lehet,hogy nem lesz sok pénzünk,de lesznek bűbájos kis gyerekeink akik hozzánk bújnak és megvigasztalnak,hogy nem baj,ha piacos ruhájuk van,fő,hogy vagyunk egymásnak és megszültük őket ahelyett,hogy nagy karriert futottunk volna be.

2010. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 A kérdező kommentje:
A vélemény azon része nem érdekelt, miszerint azt állította, hogy valószínűleg csak beszélek-beszélek, de nem csinálok semmit.
2010. dec. 7. 21:07
 54/73 anonim ***** válasza:
84%
Mert mit csinálsz azon kívül,hogy elméletben meg tudsz gazdagodni?
2010. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
96%

Mi lenne, ha nem itt vernéd a gyíkot, hanem már most elkezdenéd megalapozni az anyagi jólétedet? Jár a szád, hogy te majd így megy úgy főnök leszel. Fenéket! Csicskás leszel, ha anyád nem tol be sehová főnöknek, de onnan is kivágnak, ha sz*r lesz a munkád. Ennyi.


Nőjj fel!!!

2010. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
89%

Tudod Édesanyád mindent megtesz értettek és ahogy írtad h sokat is van veletek,normális anyagi körülményeket bíztosít ,és erre leírod a kérdésedben,hogy:

"hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet"

hogy több pénz legyen..gondolkozz el egy kicsit,és szégyelld magad!!

2010. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:10


Pont azt, terveket készítek, ötleteket találok ki, kutatok a témában, rengeteg könyvet olvasok róla, hogy lehet vezetni egy vállalkozást hogy az sikeres legyen, és ilyenek. Biztos feleslegesnek tűnik, vagy nem tudom, nem is mondom hogy ettől leszek majd sikeres, de legalább felkészült sok mindenre.


Más:

Nem tudom, miért is kellene itt bizonyítanom bárkinek bármit is?

Mondhatnék bármit, úgysem fognák fel egyesek, mert teljesen máshogy gondolkozunk. Csak nem igazán érdekel az olyanok véleménye a meggazdagodásról, akiknek maguknak sem sikerült.


Utolsó: attól hogy kevesebbet van velem tudom hogy szeret.. én is keveset látom apámat vagy húgomat, van hogy 1-2 hónapig nem találkozunk, de nem azért mert kevésbé szeretném őket..

2010. dec. 7. 21:40
 58/73 A kérdező kommentje:
És igen persze fennáll az esélye hogy én sem viszem majd semmire végül, de ezt most itt ebben a pillanatban úgysem lehet előre megjósolni.
2010. dec. 7. 21:41
 59/73 anonim ***** válasza:
86%
AKKOR MEG MINEK ÍRTAD KI A KÉRDÉST, TE SZERENCSÉTLEN???
2010. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
77%

Egy dolgot ne felejtsd el, a gazdak emberek többsége már 16 évesen vagy még korábban kezdett el dolgozni. Persze azok akik dolgozni akartak és a munkájuk által lettek gazdagok, nem egy Paris Hiltonra gondolok :) De ezt te is tudod, mert már könyvet is tudnál írni a meggazdagodásról, nem igaz?

Anyagi szemptontból a magyar áltag fölött vagytok. Használd ki mindent amit anyukád nyújtani tud, ha ő már nem lesz, nehéz lesz boldogulnod, ennyi biztos.

Sok sikert az életben!

2010. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!