Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az anyagi...

Szerintetek milyen az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyukám egyedül nevel minket a húgommal, van egy saját lakásunk a belvárosban, amire nem tudom pontosan mennyit fizet (de saját, szóval csak a kköltség + rezsi gondolom), és bérel nekem egy lakást, mivel én már elmúltam 18, arra 80at fizet + rezsi. Emellett van egy kocsija (semmi extra, citroen c3). Kajára kb. havi 50et költ, nekem ad havi 50et, abból én fizetem a dolgaim (kaja, ruha, háztartásba dolgok), de pl most is 150ezret költöttünk ruhákra (hármunknak), azt ő fizette - hozzáteszem hogy ilyet azért nem csinálunk túl gyakran. Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában.. adó, tb, az alkalmazottai...

Most nem azért tettem fel a kérdést, hogy kérkedjek vagy ilyesmi (anonim oldalon tök értelmetlen lenne amúgy is), hanem mert sokszor megkapom, hogy most erre vagy arra nincs pénz, kérjek apámtól, stb, hanem mert néha látom, pl itt, meg ismerőseim között is (tőlük meg pláne nem kérdezhetem meg ezt), hogy havi alig (vagy csak kicsit több) 100ezer forintból élnek.

Most akkor mi van? Én úgy érzem szegények vagyunk, mindig olyanok jutnak eszembe, ha anyám később szült volna, nem 19 évesen, most sokkal előrébb lenne és több pénzünk volna, sokkal jobban élnénk, vagy hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet, a húgomat is arra ösztönzöm folyton hogy inkább tanuljon, hogy jó helyre mehessen tovább, nehogy aztán szegény legyen, meg persze magamat is, nem akarom hogy ilyen életem legyen ha felnövök, de nem tudom, csak bemagyarázom magamnak hogy szegények vagyunk?

Mert lakhatnánk pl. egy lakótelepen is akár, kínai piacos ruhákban járva, vagy nem tudom...


2010. dec. 7. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
66%
Csak az első három oldalt olvastam végig. Nem ad reális képet a sok negativ válasz. Sima átlag középosztály vagytok. Csak az ilyen sajnos nagyon kihalóban van, kezd kialakulni egy nagyon szűk oligarcha réteg, midnenki más meg megélhetési gondokkal küzd.
2010. dec. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Szerintem te a középosztályhoz tartozol, legalábbis hozzám képest kifejezetten egyszerűen élsz. A meggazdagodásról szóló elméletedhez hozzászólnék: jól látod, ne állást akarj találni, hanem munkát, egy jó ötlettel mindent vihetsz. Én is egy lakótelepi kisszobából indultam és a legnagyobb luxusba érkeztem... Legyél kitartó, mert semmi sem elérhetetlen. Sok sikert.
2010. dec. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
95%

Tavaly karácsony előtt 3 napig nem ettünk, mert elfogyott hó végére a pénz... Aztán anyám beadta a zaciba az egyik aranyláncát, és abból karácsonyoztunk...

Ráadásul idén ballagok. A ballagási ruhát egységesre kellett vna varratni, ami 20ezer lett vna. Ehelyett kaptam bálásból egy 2250ft-os kosztümöt...

Szted ki a csóró, te vagy én? Elhiheted, h szívesen lennék én a te helyedben, aranyom... Nem tudod te, h mi az a SZEGÉNYSÉG...

19/L

2010. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!