Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az anyagi...

Szerintetek milyen az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyukám egyedül nevel minket a húgommal, van egy saját lakásunk a belvárosban, amire nem tudom pontosan mennyit fizet (de saját, szóval csak a kköltség + rezsi gondolom), és bérel nekem egy lakást, mivel én már elmúltam 18, arra 80at fizet + rezsi. Emellett van egy kocsija (semmi extra, citroen c3). Kajára kb. havi 50et költ, nekem ad havi 50et, abból én fizetem a dolgaim (kaja, ruha, háztartásba dolgok), de pl most is 150ezret költöttünk ruhákra (hármunknak), azt ő fizette - hozzáteszem hogy ilyet azért nem csinálunk túl gyakran. Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában.. adó, tb, az alkalmazottai...

Most nem azért tettem fel a kérdést, hogy kérkedjek vagy ilyesmi (anonim oldalon tök értelmetlen lenne amúgy is), hanem mert sokszor megkapom, hogy most erre vagy arra nincs pénz, kérjek apámtól, stb, hanem mert néha látom, pl itt, meg ismerőseim között is (tőlük meg pláne nem kérdezhetem meg ezt), hogy havi alig (vagy csak kicsit több) 100ezer forintból élnek.

Most akkor mi van? Én úgy érzem szegények vagyunk, mindig olyanok jutnak eszembe, ha anyám később szült volna, nem 19 évesen, most sokkal előrébb lenne és több pénzünk volna, sokkal jobban élnénk, vagy hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet, a húgomat is arra ösztönzöm folyton hogy inkább tanuljon, hogy jó helyre mehessen tovább, nehogy aztán szegény legyen, meg persze magamat is, nem akarom hogy ilyen életem legyen ha felnövök, de nem tudom, csak bemagyarázom magamnak hogy szegények vagyunk?

Mert lakhatnánk pl. egy lakótelepen is akár, kínai piacos ruhákban járva, vagy nem tudom...


2010. dec. 7. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
97%

Hát ne haragudj,de nnálam az utolsó kommented verte ki a biztosítékot.Állami finanszírozásún tanul vagy anyud pengeti azt is?Mert ha államin vagy,annak nagyon örülnék,hogy az én adóforintjaimból akarsz egy olyan diplomát szerezni,ami amúgy nem is érdekel,csak legyen.Megnézném,hogy anyuci keze nélkül hogy fogsz egyből főnök lenni egy munkahelyen és nem alkalmazott.Meg kéne tanulnod,hogy az egész világ nem a te birtokod,bár ezzel talán már elkéstek a szüleid.Az,hogy valamit nem kapsz meg,nem jelenti azt,hogy nincs egy filléretek sem.Elég végletesen gondolkodsz.Dunsztod nincs az életről,felszínes vagy,de nagyon okosnak gondolod magad.Sok mindent gondolok még rólad,de kb nulla értelme lenne leírnom,ezek hirtelen jutottak eszembe.Na megyek,mert a picilányom alszik,én meg addig vaterázok,hátha lesz egy kis plusz bevétel.Tudod,nem mindenki 10 ezresekben gondolkodik.El vagy knyeztetve,kár hogy nem látod be,csak csinálod a színházat.

Üdv,egy diplomás,gyeden lévő alkalmazott GAZDAG (van egy pici lakásom,szerető férjem és családom,egy gyönyörű és egészséges kislányom és havi 120 ezer forintunk) anyuka

2010. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
74%

Igazán majd akkor érzed a pénz értékét, ha elmész dolgozni - hidd el, más is dolgozik egyetem mellett, és jól tanul, ez csak kifogás...

Kicsit azt érzem, hogy lenézed a lakótelepen élőket stb., pedig jobb lenne, ha másképp állnál a dolgokhoz, nagyot fogsz koppanni... (Ne legyen igazam, de így van, ja, és nem lakótelepen lakom, csak két lábbal állok a földön.)

Javaslom, vállalj valami karitatív, szociális munkát (az nem feltétlen állandó, időszakos vagy alkalmi is lehet), és majd akkor meglátod, mi is az a nyomor, mert fogalmad sincs róla. Olyan vagy, mint néhány távoli ismerősöm: álomvilágban él. Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, nem bántani akarlak. :(

2010. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
96%
Kamaszként nekem is voltak ilyen világmegváltó terveim:) Hogy gazdag leszek,és milyen hülye mindenki,hogy ilyen kispolgári életet él.Aztán felnőttem.Türelem,te is felnősz egyszer....
2010. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egyáltalán nem vagytok szegények, a szegénység nem itt kezdődik. Viszont gazdagnak messze nem mondanálak benneteket. Ez egy átlagos összeg szerintem. Mi ennek a 2-3szorosából élünk havonta, igaz négyen. Nálunk 2 kereső van, így azért lényegesen könnyebb.


Mindenesetre a saját életedet TE alakítod, olyan lesz amilyenné alakítod! Ha jó szakmát választasz, szorgalmas vagy és még egy csöppnyi szerencséd is van, akkor jobb életed is lehet amikor felnősz. De azért jusson eszedbe az is - amikor nem kapsz meg valamit, hogy vannak akik éhesen fekszenek le esténként mert ételre sem jut és arra, hogy mennyire szerető családod van!

2010. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
97%

Édesem!

Hó elején befizetjük a csekkeket,nagy bevásáslást csinálunk 20ezer forintért /ebben semmi ruha,csak élelmiszer:cukor,liszt,tészta,rizs,étolaj,hús(csak vasárnapra) ,tisztító szerek, pelenka,popsitörlő...

Mindezek után napi 500 forintunk marad egészen családiig,úgy,hogy ebből a napi 500 forintból kell megoldani,ha lebetegszik valamelyik gyerek,ebből a napi 500 forintból kell ruhát venni-vagyis csak kellene-

SZERINTED MILYEN AZ ANYAGI HELYZETÜNK?

2 gyerekes anyuka vagyok.

2010. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
87%
Legyen elég, hogy a BTK-n vagyok és én nem csak, mert h legyen egy diploma. Azzal, h semmit nem árultál el, arra adsz okot következtetni, hogy nem vagy egy erős tanuló jómagad, mert gondolom büszkén írtad volna mit tanulsz. És igen, kicsit pesszimista a hozzáállásom, de nem véletlenül. Tudod akinek nincs kezdőtökéje, anyuci nem támogatja, az nem tudja magát egyből vállalkozóvá tenni. És igen, vszínű diplomás minimálbérrel fogok kezdeni, de kb. ki nem, a mai gazdasági helyzetben? Elég naiv vagy, ha azt hiszed, hogy csak akarás kérdése a meggazdagodás. Az hogy anyukádnak sikerült jó helyen lennie jó időben a rendszerváltás környékén, nem jelenti azt, h ma is könnyű. Kb. nincs olyan ötlet, amit ne találtak volna már ki. Nekem is vannak ötleteim, idővel tőkém is lesz, ha sikerül spórolnom majd, és legalább majd büszke leszek magamra, h magamtól értem el... De most megint csak az jutott eszembe, hogy milyen igazságtalan a világ... az egyetemen mindig hallgatom az órákon, hogy milyen szomorú, h magyarországon azok, akiknek a szüleinek nincs diplomája esélye sincs egyetemre, erre én vagyok az élő példa, h de igen, csak hát ezt kb. ki reklámozná az eltén.... És akkor felnézek ide, és olyan ember panaszkodik a rossz körülményeiről, aki egymaga több pénzből él mint mi 5en itthon, és kb. a BGF-re jár, de nem baj, mert anyu cégénél fog dolgozni... A lehető legjobbakat kívánom Neked, komolyan, de azt is hogy rádöbbenj mekkora kiváltságos helyzetben vagy és legalább támogass majd valamilyen szervezetet, akár az éhező gyerekeket, akár mást...
2010. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ha nem lennének alkalmazottak, nem lennének vezetők sem, egyszerűen annyit mondtam, hogy én nem leszek alkalmazott, legalábbis nem ez az életcélom, nem alkalmazottként fogok szépen nyugdíjba vonulni 60akárhány évesen mint a legtöbb ember.

Hogy meg lehet-e becsületesen gazdagodni, ezt nem tudom, de nem is érdekel.

Azt nem mondtam, hogy anyám segítsége nélkül akarok majd boldogulni, neki vannak nyilván kapcsolata, meg sok mindenben tud segíteni, miért ne használnám ki? (és nem pénzre gondoltam)


A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:51


Nem tudom neked miért nem jött össze, mindenesetre ez a te bajod, sok embernek meg vannak tervei, és meg is valósítják. Nem mondom hogy nekem 100 hogy minden összejön amit akarok, de elég sok esélyem van rá.


A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:57


Erős tanuló voltam gimnáziumban, hogy felvegyenek, most meg tanulok amennyit kell, de nem ez a lényeg.

Ha nekem 0 pénzzel kellene nekivágnom az életnek, valószínű igen, biztos nehezebb lenne, de akkor meg elmennék dolgozni, minimálbérért, és félretennék addig, amíg meglenne egy biztos kezdőtőke. Ez idő alatt meg nem mennék férjhez, nem szülnék gyereket és társai. Sokan ott rontják el, hogy nagyon korán családot alapítanak, mikor alig van pénz, utána gyerekekkel meg nyilván nehezebb boldogulni, és ezért mert nehezebb, rögtön lehetetlennek is gondolják. Pedig pl. ott van az anyám is, aki két kisgyerekkel elvált, felköltözött pestre minden pénz, diploma és kapcsolat nélkül, és aztán idáig jutott. Pedig sosem volt gazdag pasija se, a szülei pedig átlagos, falusi emberek.

Szóval nem hiszem, hogy annyira lehetetlen lenne. Ha nem gyerekekkel kezdett volna neki az életnek, sokkal nagyobb karriert futhatott volna be.

Tudom hogy nem csak akarás kérdése, de azért elég sok szerepet játszik benne az is.

Meg pl. nagyon sok ember a munkát úgy fogja fel, hogy egy szükséges rossz, muszáj dolgozni, hogy kifizethesse a számlákat... Én szeretnék dolgozni, csak nem mindegy hogy mit, ez is az egyik oka hogy nem mentem el soha gyorsétterembe pl, vagy szórólapozni, vagy nem tudom. Anyukámnak persze sokszor segítek, de azt nem munkának fogom fel, mert azt szeretem csinálni.

És oké hogy nem csinálhatja mindenki azt amit szeret, mert akkor kb. nem lennének útépítők, vagy gyári munkások, de sok ember nem azért nem csinálja azt amit szeret mert nincs rá lehetősége, hanem mert egyszerűen nem tett/tesz érte semmit, nem érdekli, vagy nem is veszi rá a fáradtságot hogy kitalálja mit szeret csinálni... Megértem hogy vannak ennél fontosabb dolgok is (bár nem tudom mi lehet annál fontosabb, hogy hátralévő életünkben azt csinálhassuk amit szeretünk, és kapjunk érte annyi pénzt hogy gond nélkül éljünk - nem feltétlen milliókra gondolok, tudom hogy sokan megelégednének azzal is ha csak egy kicsivel többet keresnének), csak akkor vállalják azt is hogy esetleg nem futja majd minden szükséges dologra.

2010. dec. 7. 20:30
 48/73 anonim ***** válasza:
96%
Volt egy ilyen ismerősöm, a NETEN ő is gazdag volt, a szülei jól álltak, neki is akkora nagy tervei voltak a meggazdagodásra, meghát ő amúgy is vezetőnek termett, aztán a valóságban egy nyomoronc kis senki volt, aki buta is volt, nem értett igazán semmihez, amikor bizonyítani kellett volna, akkor meg tátotta a száját. Hasonlóak a mondataitok is és az életfelfogásotok is, kicsit szánalmas és sajnálatra méltó. Le lehet pontozni :D
2010. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 A kérdező kommentje:
Van aki csak beszélni tud, ennyi, meg amúgy is, a neten ugye mindenki faszagyerek, én is ismerek olyanokat akik csak beszélni tudnak.. Nem pontoztam senkit amúgy, téged se foglak, te dolgod mit gondolsz, kétlem hogy ismernénk egymást, szóval nem nagyon érdekel.
2010. dec. 7. 20:49
 50/73 anonim ***** válasza:
95%

Mi lenne, ha saját magad keresnéd meg a rezsit a lakásodra? Én mindenbe, tehát a közüzemin át a lakbérig felét fizetek a saját fizetésemből, és nagyon jó érzés, hogy felelős vagyok a családomért.

Lakótelepen lakok, kínai cuccokat is hordok. Nem ez a szegénység. Korlátolt vagy, és semmit sem tudsz az életről.


20/L

2010. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!